Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

zasluženoj pravdi
pravde nema.covek je, ako dobro razumem, cekao priliku godinama da se osveti za nesto iz osnovne skole?koliko je iskrivljen sve to vreme onda on morao da bude?ja nemam stomak za osvete, ne mogu da se bavim time. osveta je zlo kao i prvobitno zlo.a s vremena na vreme sam u situaciji da me tudje izivljavanje (politicki podrzano) dovede na ivicu nervnog sloma sa jedne, i ivicu ljudskosti sa druge strane.danas je, recimo, jedan takav dan. Edited by PointTaken
Link to comment
no prob, ako je bolest radovati se zasluženoj pravdi, onda sam onkologija u kamenici, beti ford i kovin zajedno.
Šta je sledeće? Kada mu se sin u školi prvi put bude potukao sa nekim malim djilkošem, srediće™ da tom klincu oba roditelja izgube posao a sestra bude prodata u bordel u Rožajama?
Link to comment

ako sistem ne reši problem (kao što onomad nije rešio njegov, uprkos godinama svakodnevnog šikaniranja) to je sledeće legitimno rešenje, jer je na prvom mestu sopstveno dupe i zdravlje svoje dece a ne trpljenje iživljavanja nekih dileja zarad ideala boljeg društva u dalekoj budućnosti.

Link to comment
ako sistem ne reši problem (kao što onomad nije rešio njegov, uprkos godinama svakodnevnog šikaniranja) to je sledeće legitimno rešenje, jer je na prvom mestu sopstveno dupe i zdravlje svoje dece a ne trpljenje iživljavanja nekih dileja zarad ideala boljeg društva u dalekoj budućnosti.
nije bash da podrzavam, ne uopshte, niti bih to radila, niti sam sposobna da odlazem razreshenje toliko u buducnost.ali zapravo nekako razumem, veoma.mada, meni je osveta jednako muchna kao i oprashtanje.a ljudski zivoti su sachinjeni od chekanja svojih trenutaka.
Link to comment

hella priča o filmu sleepersMV5BMjA0MTc2MzIyN15BMl5BanBnXkFtZTcwODIyNDMyMQ@@._V1_SY317_CR4,0,214,317_.jpg

(inače, ja uopšte ne znam kako da se postavim prema tim paražrtvama. u parku ili na igralištu, ja kao keva dvogodišnje devojčice koja je ekstremno nežna i mila i koja u komunikaciji sa nekom decom koja muču i riču biva pregažena na keca. prekjuče, neka kućica koju je gazda kafića kupio i postavio na polzu sve dece, i još neke igračke je tu razbacao. u kućici devojčica sa daunom. klinac od recimo 4 godine prvo skrlja moje dete (na šta mu ona kaže "decak pazi na nogicu" :( ), a onda ubaci dve plastične kosačice u kućicu na glavu onoj devojčici. keva srče nes kafu. šta ja da radim? da disciplinujem klinca, tražim kevu po kafiću (u tom trenutku ne znam ko je ta gospodža, posle nam se prikazala da šane svom detetu da ne treba tako. malog boli dupe za njeno šaputanje), da se sklonim sa svojim detetom ... što je najbolje, za par meseci ići će u isti vrtić, posle u istu školu (pretpostavljam) i to će tako da rola ... )
reaguj, tako kažu priručnici za roditelje, jedan trenutno čitam, dobila sam od meri popins, odličan. znači, prvo, dete treba da zna da je zaštićeno, a dete-buli treba da zna da radi nešto pogrešno. po svemu sudeći, roditelji mu/joj to ne govore, tako da je dobro da od nekog čuje. čini mi se da u tom trenutku delamo™ kao agensi društva. znaš i sama na kakvu ćeš reakciju roditelja naići, ali božemoj, ja baš lako oguglam na to. mislim, nisam još bila u situaciji koju si opisala, ali računam da ne može biti mnogo različito od drugih uličnih rasprava o pristojnosti. što me podsetilo na dva slučaja: jednom se jedna majka iživljavala (nešto su kasnili) na klincu od oko četiri godine, fizički i verbalno, na ulici, nije bilo ljudi. izlazila sam iz zgrade, i... jebiga, umešala sam se. rekla sam joj da se sabere i smiri, ne ponižava malog i da izdrkavanje nije dobra tehnika šta god da je uradio. jasno, polila me govnima, potpuno shvatam koliko sam iritantna. onda sam rekla malom da čupanje za kosu, štipanje po obrazima, zabrana plakanja i uvrtanje ušiju nisu u redu. jebiga. drugi put, baka je tukla devojčicu u džordža vašingtona, koristeći i noge. njoj sam se najebala majke, koristeći i pretnje. to je ulica, to je javno i to nije prihvatljivo. naravno, nije prihvatljivo ni u kući, ali njihovom kućom ne raspolažem, a dete će makar čuti da nešto nije u redu sa tim reakcijama. hiljadu puta sam prećutala, ali onda kad me krenulo... logika je sledeća: prilaze ljudi spontano da pitaju 'gde su ovom detetu čarape?!', 'kuku, što ste ga stavili u nosiljku?!' (odgovor:'a što vi nosite brojanicu?'), a da tučem to isto dete, svako bi okrenuo glavu. spadam u one smaračice, da.
Link to comment
ako sistem ne reši problem (kao što onomad nije rešio njegov, uprkos godinama svakodnevnog šikaniranja) to je sledeće legitimno rešenje, jer je na prvom mestu sopstveno dupe i zdravlje svoje dece a ne trpljenje iživljavanja nekih dileja zarad ideala boljeg društva u dalekoj budućnosti.
Sistemska rešenja, međutim, ne predviđaju da se nasilnim osnovcima u budućnosti oduzima zaposlenje. Da ih je tvoj vigilante ortak poslao u savetovalište ili padinjak, možda bi moglo da se diskutuje o nekakvim tragovima legitimnosti. Ovako je lik pokazao da je spreman da neograničeno koristi svoju društvenu moć i uticaj protiv svakog ko mu se zameri. Ergo, postao je deo problema koji sistem treba da reši i nikada neće ni prismrdeti zoni legitimnog rešenja.
Link to comment
:isuse:Koliko boles'an treba biti i radovati se tuđoj nesreći.
Колико ли су га кињили кад им је толико запамтио? А, уосталом, мени више личи на урбану легенду, има све елементе, укључујући неразумну српску чежњу за правдом.
Link to comment
ako sistem ne reši problem (kao što onomad nije rešio njegov, uprkos godinama svakodnevnog šikaniranja) to je sledeće legitimno rešenje, jer je na prvom mestu sopstveno dupe i zdravlje svoje dece a ne trpljenje iživljavanja nekih dileja zarad ideala boljeg društva u dalekoj budućnosti.
Deep.Naravno, ono što će ovakav stav zapravo proizvesti jeste pretvaranje društva u rat svih protiv svih. Svako će sebi davati prava da se sveti za tuđe, real or imagined, prestupe protiv sebe i svojih dragih, a pošto smo svi prejudiced u korist svojih najbližih, onda vrlo često imagined. Neko će se osvetiti tebi za neko zlo za koje, možda sasvim pogrešno, misli da si mu naneo. Ti ćeš onda njemu, pa on opet tebi, u priču će u međuvremenu ući i nove generacije, itd.Ali hej, bolje prirodno stanje nego "ideal boljeg društva u dalekoj budućnosti". Edited by Syme
Link to comment

hej, pa vi imate izbor da žrtvujete sebe i bližnje za bolje društvo u srbiji, niko vam ne brani. ja, pak, želim da ostanem zadrt po ovom pitanju i mislim da je sto puta bolje da se ovde preuzme stvar u svoje ruke nego da se nada poboljšanju pravosudnog, vaspitnog i kaznenog sistema pod Uticajem PPP forumaša.

- Namerno nisam hteo da prisustvujem nijednom ročištu jer sam znao šta će biti... I ne bih mogao da slušam gnusne laži tog pijanice, ubice. A presuda bi ionako bila sramna, čak i da sam dolazio svaki put. I te njegove lažne suze... Znam koliko su takvi ljudi bezosećajni, oni suza nemaju - tihim glasom kaže Zoran.Ustaje s klupice i mazi Milanovu sliku na spomeniku. Namešta cveće, a zatim seda.- Voleo bih da se ime mog deteta više ne povlači po novinama. Da se već jednom stavi tačka. A videćemo šta će dalje biti. Imam ja moj sud, a u taj takvozvani sud, tu parodiju od suda, nisam hteo da se mešam. I niko neće uspeti da se umeša u moj sud - kaže Zoran.http://www.kurir-info.rs/otac-pregazenog-decaka-imam-ja-svoj-sud-za-radoslava-vujacica-clanak-886045
Link to comment
Deep.Naravno, ono što će ovakav stav zapravo proizvesti jeste pretvaranje društva u rat svih protiv svih. Svako će sebi davati prava da se sveti za tuđe, real or imagined, prestupe protiv sebe i svojih dragih, a pošto smo svi prejudiced u korist svojih najbližih, onda vrlo često imagined. Neko će se osvetiti tebi za neko zlo za koje, možda sasvim pogrešno, misli da si mu naneo. Ti ćeš onda njemu, pa on opet tebi, u priču će u međuvremenu ući i nove generacije, itd.Ali hej, bolje prirodno stanje nego "ideal boljeg društva u dalekoj budućnosti".
rat svih protiv svih na nachin na koji ga definishesh je javna stvar, on je govorio o prilici pojedinachnog choveka da se, legalno, i kako zakon dozvoljava. usere u zivot nekome, chim je doshao u priliku. bar nisam stekla utisak da je uchinio bilo shta direktno protoiv zakona, jeste da nije lepo, ali se deshava svaki dan da pod raznim pobudama ljudi ostaju bez posla i sredstava za zivot. ovde je samo filmski zachinjeno jelom koje se jede hladno, ako uopshte ima veze sa stvarnoshcu, naravno. ali se deshava svaki dan, ovako ili onako.
Link to comment
Deep.Naravno, ono što će ovakav stav zapravo proizvesti jeste pretvaranje društva u rat svih protiv svih. Svako će sebi davati prava da se sveti za tuđe, real or imagined, prestupe protiv sebe i svojih dragih, a pošto smo svi prejudiced u korist svojih najbližih, onda vrlo često imagined. Neko će se osvetiti tebi za neko zlo za koje, možda sasvim pogrešno, misli da si mu naneo. Ti ćeš onda njemu, pa on opet tebi, u priču će u međuvremenu ući i nove generacije, itd.Ali hej, bolje prirodno stanje nego "ideal boljeg društva u dalekoj budućnosti".
That's exactly where this is being pushed by the modern друштва, with the intent that each покољење does it to the next. And the rulers are above it all, watching with a сеирење.
Link to comment

Kao što vidiš, Hellina teza je mnogo šira i odnosi se na različite vrste osvete za različite vrste nedela. A ako je nekome posao jedini izvor prihoda, onda si mu otpustivši ga, upropastio život. Onda će on tebe sačekati na nekoj okuci, i tako do 101 i nazad.Meni je samo smešno što Hella misli za sebe da je nekakav realista, valjda nasuprot naivnim idealistima koji još uvek veruju u vladavinu zakona. A zapravo, naivni idealista je on, koji smatra da bi u takvom svetu za koji se zalaže preživeo duže od pet minuta, valjda zamišljajući sebe kao nekog Voltera Vajta, šta li.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...