Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

a o cemu vi pisete ? pa sta ako je bilo gore devedesitih ? to treba da me usreci, to sto moje dete ne mora da ukrsti patike sa drugarom da mu ih ne bi skinuli ili ne treba da pisemo kako je ovo sranje sto se desava ?
+1Inače, dosta dugo, gomila ovih stvari, sa ovakvom učestalošću se nije dešavala.Ja verujem da je deo priče i smrt Kate Bam Bama, kao i medijsko napumpavanje u Blicu (da se NS kao SNS grad pokaže znatno nesigurnijim u odnosu na BG, koji je DS).Uzgred, ako je tačno, za slučaj od noćas za koji se BLIC opredelio da nam prikaže (link) da su policajci rekli da će se time pozabaviti "u ponedeljak", treba lo bi malo otpuštati, ako ništa, barem zbog bezobrazluka. A mogu ih pohapsiti za pola sata.
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Valja se drzati standarda..Novi Sad -- U Petak uveče je na Limanu u Novom Sadu napadnut mladić, koji je pretučen i opljačkan na raskrsnici kod Merkatora, prenosi 021.

NS: Ponovo nasilje, pretučen mladićIZVOR: 021Novi Sad -- U Petak uveče je na Limanu u Novom Sadu napadnut mladić, koji je pretučen i opljačkan na raskrsnici kod Merkatora, prenosi 021.

1956439539523dcc06c053a289642499_orig.jpg

Foto: 021.rs

Devetnaestogodišnji Igor Sakač bio je u nesvesti nakon napada, tokom kog je zadobio više povreda glave i vrata, a ukradena su mu gitara i torbica sa novcem, dokumentima i mobilnim telefonom. Sakač za RTV kaže da se sve odigralo munjevito."Prelazio sam put kad sam izašao iz taksija i desio mi se prekid svesti, a probudio sam se kod Limanskog parka, pretučen i sa modricama na licu. Uspeo sam da javim prijatelju da pozove policiju. Policajci su došli, zapisali moje ime i prezime i ništa više", priča Sakač. On je potom, kaže, otišao u Urgentni centar, gde su mu konstatovane povrede, a jutros je sa lekarskom dokumentacijom ponovo otišao u policijsku stanicu, gde mu je rečeno da "im je slučaj poznat i da će se time baviti u ponedeljak".

Link to comment
+1Inače, dosta dugo, gomila ovih stvari, sa ovakvom učestalošću se nije dešavala.
Si siguran? 2002., 2005. ili 2008. je bilo bolje? Ili smo prosto danas više nego ikad pre u mogućnosti da stavimo pod lupu baš svaki slučaj, roditelji i okolina nikad lakše nisu mogli uzbuniti čitavu javnost?Ne znam čime bih potkrepio ovo sem na primeru huliganskog nasilja. Većina tragičnih događaja u toj sferi se dogodila između 1999. i 2008. samo što apsolutno nijedan slučaj do ubistva Tatona nije pobudio pažnju javnosti.Naravno, u pravu su svi kad govore o urušavanju države, ali omladinci nikako nisu gori nego pre, štaviše.
Link to comment
Si siguran? 2002., 2005. ili 2008. je bilo bolje? Ili smo prosto danas više nego ikad pre u mogućnosti da stavimo pod lupu baš svaki slučaj, roditelji i okolina nikad lakše nisu mogli uzbuniti čitavu javnost?Ne znam čime bih potkrepio ovo sem na primeru huliganskog nasilja. Većina tragičnih događaja u toj sferi se dogodila između 1999. i 2008. samo što apsolutno nijedan slučaj do ubistva Tatona nije pobudio pažnju javnosti.
Ma uvek je toga bilo unasim medijima. Nego nasi mediji kada ostanu bez vesti obicno potegnu to. Onda se na tome jase par nedelja, pa se sve zaboravi. Ja se secam kad je neki nas mladic, srednjoskolac ubijen, pre Francuza. To je dve nedelje bila glavna vest. Isto je bio neradan dan u skoli, i isto je bila neka protestna setnja.Ovde mi je problematicno to sto ce zbog politickog prepucavanja opet da najebu oni koji ne mogu da se brane. Kakvu drugu posledicu na ovakve vesti moze da se cekuje, do stvaranja fobije prema adolescentima. Takodje, oduzima im se zakonska povlastica koja je s dobrim razlogom na pocetku i uvedena.Inace, ja smatram odgoj dece i omladine ahilovom petom modernih liberalnih demokratija. Ako iz tvog vaspitno obrazovnog sistema izlaze ili Eloji ili Morloci, u necemu si se zajebao.
Link to comment

Pa ne znam na koju liberalnu demokratiju misliš, tako je možda donekle u US, ali sasvim sigurno nije u većini evropskih liberalnih demokratija u kojima je državno obrazovanje na sasvim solidnom (a neretko i na vrlo visokom) nivou i dostupno je svima.

Link to comment
Valja se drzati standarda..Novi Sad -- U Petak uveče je na Limanu u Novom Sadu napadnut mladić, koji je pretučen i opljačkan na raskrsnici kod Merkatora, prenosi 021.

 

Sreca te nije imao utoku, zaglavio bi robiju
Link to comment
jedan moj prijatelj se osvetio dvojici šabana iz osnovne tako što je sredio obojici da izgube poslove a u kreditima su do guše i meni je to nešto najsuperije u domenu osvete.
Kralj šabana. Treba da ga birate za gradonačelnika, ili šefa policije.
Link to comment

Moje je skromno misljenje, s obzirom da sam generacijski blizak s doomsday omladinom Srbije, da je situacija ista kao i uvek, s tim sto se kao i uvek, po potrebi po medijima razvlace slucajevi koji se koriste u obracunu policijskih, opstinskih ili vec kojih obor-knezova, dok se ostatak u vecini zataskava, sem kada je potrebno u opstini toj i toj da se pokaze da se nesto radi na suzbijanju kriminala pa imamo clanke tipa uhvacen diler sa 20 grama droge (uglavnom marihuane) starosti 19 godina.

Link to comment
jedan moj prijatelj se osvetio dvojici šabana iz osnovne tako što je sredio obojici da izgube poslove a u kreditima su do guše i meni je to nešto najsuperije u domenu osvete.
:isuse:Koliko boles'an treba biti i radovati se tuđoj nesreći.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...