Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma jasno, slažemo se. Prosto, riba od glave smrdi, a glava nije školstvo.Edit: Meni se inače čini da Srbiju od totalnog bezakonja on daily level, razdvaja samo običajnost i kakvo-takvo nasleđe društvene jednakosti iz socijalizma - kako god se velike razlike stvorile u poslednjih 20 godina, još uvek su manje nego na mnogim drugim mestima. E, ali sad kad nam Đuka i ostali div-junaci sprovedu "bolne ali neophodne reforme", videćemo šta će od toga ostati.
Pa da, ali šta je rešenje?MI idemo kao društvo u idiokraciju, propraćenu neograničenom korupcijom i diletantizmom. Ovo ni revolucija više ne bi mogla da sredi.Edit: Uostalom, ja očekujem uskoro mesne straže ili tako nešto po određenim delovima određenih gradova, a to će tek da bude problem. Nešto su mi pričali da su se u NS, po Grbavici ljudi organizovali u nešto tako. To ako krene, to je totalna propast države i njen kraj. Imaćemo zilion milicija i kuraca palaca, kao u Siriji.
Link to comment
I to što su ljudi koji sad imaju 55 tad imali 30 i bili formirani. Za deset godina, kad te 65godišnjake niko više ne bude ništa pitao, a ton društvu budu dali ljudi od moje generacije pa naniže, uz ovo što si ti rekao, rezultat će biti tako neka Venecuela na Balkanu.
Bicemo Rusija, samo bez energetskih sirovina.
Link to comment
Pa da, ali šta je rešenje?
Poenta je da resenja nema.Mi cemo ovde politicki korektno da kukamo a deca ce (visprena kakvim ih je bog stvorio) da uspostave neke nove kriterijume u ponasanju i komunikaciji, primerene ovom vremenu. Ovo svakako nece biti isti svet kroz tridesetak godina. Srbija je tu kap u moru.Kako god, ne verujem u ljude ali verujem u coveka. Ni pre sto godina nije bilo mnogo ljudskosti ni vrline, ni pre dvesta - nikada, zapravo. Svet je jedno uzasno mesto i na svakome od nas je da koliko moze uziva u tom slalomu izmedju uzasa. Edited by CowBoy
Link to comment
Pa da, ali šta je rešenje?MI idemo kao društvo u idiokraciju, propraćenu neograničenom korupcijom i diletantizmom. Ovo ni revolucija više ne bi mogla da sredi.Edit: Uostalom, ja očekujem uskoro mesne straže ili tako nešto po određenim delovima određenih gradova, a to će tek da bude problem. Nešto su mi pričali da su se u NS, po Grbavici ljudi organizovali u nešto tako. To ako krene, to je totalna propast države i njen kraj. Imaćemo zilion milicija i kuraca palaca, kao u Siriji.
Stvarno neću reći ništa novo ni originalno, ali vladavina zakona, i brži i lakši pristup pravdi. To je možda tek početak, ali je početak.
Link to comment

jebemu, svi su ovde u pravu.resenja ima, kod nas, a i sire. sve bi se lepo sredilo, samo da se uvede ta lepa, verovatno dosad samo imaginarna, institucija odgovornosti. cak i sa ovakvim zakonima kakvi su.neam pojma, pretpostavljam da roditelji tojest staratelji u ovakvim situacijama mogu i prema zakonu da snose posledice, a onda posredno i mali olos.

Edited by ToniAdams
Link to comment
Stvarno neću reći ništa novo ni originalno, ali vladavina zakona, i brži i lakši pristup pravdi. To je možda tek početak, ali je početak.
Pa da, ali to je u ovakvim društvenim odnosima nemoguće i time se samo vrtimo u krug. :(
Link to comment
Edit: Uostalom, ja očekujem uskoro mesne straže ili tako nešto po određenim delovima određenih gradova, a to će tek da bude problem. Nešto su mi pričali da su se u NS, po Grbavici ljudi organizovali u nešto tako. To ako krene, to je totalna propast države i njen kraj. Imaćemo zilion milicija i kuraca palaca, kao u Siriji.
Uf koje bi to ludilo bilo. S jedne strane dolazi Dveraska porodicna garda, s druge - omatoreli lokalni frajeri/sad porodicni ljudi koji su resili da preuzmu stvar u svoje ruke, s trece - nabrijani JNA penzioneri (sve Crnogorci), a nafurana klincadija sa macetama u sredini... :jerry:
Link to comment

u obliznjem gradu su par tinejdzera silovali i ubili djevojku iz iste skole. valjda su planirali to da ponove posto im je sve islo po planu ali su ih ukebali. otac jednog od ovih momaka je bio u zatvoru. povodom zlocina nekog su intervjuisali na radiju (moz biti kakav kriminolog ali nisam bas pazljivo slusala), i rekao je da postoji korelacija - ako su otac ili majka bili u zatvoru iz bilo kog razloga, vece su sanse da ce i bioloski potomci da takodje naprave neki zlocin, i veza stoji i ako su djeca data na usvojenje. jel cuo neko nesto o tome? sociopatija se nasljedjuje?

Link to comment
Edit: Uostalom, ja očekujem uskoro mesne straže ili tako nešto po određenim delovima određenih gradova, a to će tek da bude problem. Nešto su mi pričali da su se u NS, po Grbavici ljudi organizovali u nešto tako. To ako krene, to je totalna propast države i njen kraj. Imaćemo zilion milicija i kuraca palaca, kao u Siriji.
Постоје по еСАДу комшијске страже на све стране. Не треба ти никаква Сирија.
Link to comment
Постоје по еСАДу комшијске страже на све стране. Не треба ти никаква Сирија.
Da znam da postoje, ali one se po zakonu mogu organizovati i imaju neke protokole. Ovde to nije dozvoljeno, po zakonu, a vodiće ka Sirijskom, Libijskom i nekom sličnom modelu.
Link to comment
jel moze neki pravnik da objasni kakve konsenkvence roditelji popularnih maloletnika mogu u ovom slucaju da snose? da li je to uopste, i kako zakonom propisano?
Odgovaraće prekršajno, valjda i to je to. Kao da su prošli na crveno svetlo ili vozili pripiti.Ako uopšte budu odgovarali.
Одговорност за штету коју проузрокује малолетно лице испод 14 годинаЛицу које у време извршења противправног дела, у закону предвиђеног као кривично дело, није навршило четрнаест година, не могу се изрећи кривичне санкције ни применити друге мере које предвиђа закон о малолетним учиниоцима кривичних дела.[4]Mалолетна лица до навршене седме године живота су деликтно неспособна и за штету која она проузрокују другим лицима одговарају њихови родитељи, без обзира на своју кривицу. Родитељи се могу ослободити одговорности ако докажу да постоји неки од општих разлога за искључење одговорности. Родитељи неће одговарати ни ако је штета настала док је дете било поверено другом лицу и ако је то лице одговорно за штету. Дете до навршене седме године живота може, ипак, из разлога правичности бити обавезано да надокнади штету коју је другоме проузроковало под условом да се надокнада не може добити од лица које је било дужно да води надзор над њим и да је материјално стање детета (штетника) знатно повољније од материјалног стања оштећеног (ЗОО чл. 169).За штету коју почини дете старије од седам година одговарају родитељи, осим ако докажу да је штета настала без њихове кривице.Ако дете проузрокује штету док се налази под надзором неког трећег лица (вртић, школа, интернат, здравствена установа) одговара то лице под чијим се надзором дете налазило, али се то лице може ослободити одговорности ако докаже да је надзор вршило онако како је требало или да би штета настала и при брижљивом вршењу надзора. Ако се лице које је вршило надзор над дететом ослободи одговорности, за штету одговарају родитељи. Ако је дете проузроковало штету док је било под надзором трећег лица, за штету ће одговарати родитељи ако је штета настала услед лошег васпитања малолетника, рђавих примера или порочних навика које су му родитељи дали, или се и иначе штета може уписати родитељима у кривицу. У овом случају оштећени може да захтева надокнаду штете директно од родитеља, међутим, уколико штету надокнади лице које је вршило надзор над дететом, оно има право да од родитеља тражи регрес. Родитељи могу по основу правичности бити обавезани да надокнаде штету коју је проузроковало њихово малолетно дете способно за расуђивање под условом да малолетник није сам у стању да плати накнаду и да је материјално стање родитеља знатно повољније од материјалног стања оштећеног лица (ЗОО чл. 169)[9][8]
Mada po ovome, ispada da bi i škola malo trebala biti odgovorna.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...