Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Na dedinju ima samo jedna osnovna škola, tako da si otkrio koja je škola u pitanju ;)Inače iz osnovne škole ne možeš da budeš izbačen jer je zakonska obaveza da ideš u školu.Misliš li da poluljude treba preventivno slati u popravni dom ili maloletnički zatvor?
Mislim da pričamo o nasilnoj deci a ne poluljudima. Ne smatram da nasilnu decu treba preventivno slati ni u popravni dom, ni u maloletnički zatvor.
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

@evikako prepoznaš dete- ubicu pa ga izbaciš iz škole?
Ne prepoznaješ dete-ubicu nego dete-nasilnika. Kad/ako postane i ubica, više neće ići u školu čak ni kod nas zar ne?
Link to comment
Kauboje, u slučaju koji si opisao najmanji je problem izbacivanje ili neizbacivanje iz škole, a najveći tata mafijaš za koga zakon ne važi.
Jeste, a dok se drzava ne sredi i pocne da hapsi tate deca neka ginu.Zamisli da si direktor u osnovnoj skoli i vidis scenu gde petaci sutiraju prvaka. Zoves roditelje, dodje ti majmun sa pistoljem za pojasom i kaze ti "izoli zovi policiju" a znas da mu je nacelnik rodjeni brat.Sta ces da kazes roditeljima pretucenog decaka? Kako ces da resis problem?Pojma se ovde nema koliko su nastavnici (profesori, direktori skola, kontrolori u javnom prevozu etc spisak je poduzi) sami i istinski nezasticeni. Prema tome, neka bilmezi prebiju dete od sedam godina, koga boli kurac.
Link to comment

Kauboje, ajde sad izbroji do deset, smiri se malo pa da nastavimo razgovor.Moja poenta je sledeće - ne može se očekivati od škole da rešava ono što zajebe pravosuđe i druge državne institucije. Ako imaš problem sa tim da roditelji prete nastavnicima, to nije posao za školu, nego za pravosuđe. Ne treba ništa čekati, nego prosto pogrešno identifikuješ problem.

Edited by Syme
Link to comment
Pojma se ovde nema koliko su nastavnici (profesori, direktori skola, kontrolori u javnom prevozu etc spisak je poduzi) sami i istinski nezasticeni.
Zavisi kako koji. Neki zista jesu takvi, A neki odma lete da tog tatu iskoriste kao vezu za nesto.
Link to comment
Sta bi falilo nekom radu sa psihologom, a za maloletna lica da roditelji plate kaznu.
U ovoj rečenici ti fali samo veliko P na reči psiholog. <_< Bojim se da je pod njihovim uticajem batina i proterana iz raja vaspitnih metoda.A poneke volove možeš samo batinom naučiti pameti.A roditelji da plate kaznu? Pa ako imaju para, to im ne znači ništa. Neki bi se i ponosili. To su idioti i treba ih proterati u rudnike. Porodično. :fashisto:
Na osnovu iskustva kumovljeve ćerkice - dobri privatni vrtići prosto izbacuju nasilnu decu iz grupe. Prvi ispad se prijavi roditeljima i zamole se da objasne detetu da to ne radi. Two strikes and they're out. Kumica nije imala nikakvih problema tokom dve godine koliko je išla u vrtić, peace&love&harmony, svi dobri, vole se, crtaju, predstave spremaju, itd. Sad je pošla u predškolsko pa ćemo videti kako je tamo gde, slutim, nema cream skimming-a.
Vidiš, to je super za kumče, ali meni i ovo predstavlja još jednu dimenziju problema.Pored porasta nasilja, dobijamo i podelu na kaste, neki će (koji su imali sreću da idu u dobar privatan vrtić) biti manje-više čitavog života pošteđeni te vrste nasilja. Ostali će da se snalaze kako znaju i umeju, a država (kojom opet upravljaju oni što mogu da si priušte dobar privatni vrtić) neće prstom maknuti u borbi protiv navijačijizacije društva. Edited by gotivac
Link to comment
Mislim da pričamo o nasilnoj deci a ne poluljudima.
Stvar terminologije jbg.Kada vidim dvojicu na jednoga (a ovde je slucaj jos ekstremniji i bolesniji) pretpostavim da su u pitanju poluljudi, nesrecne kreature koje se nikada nece kompletirati. Ne govorim u afektu, govorim iz nekog 45 godisnjeg zivotnog iskustva.Prosto, nisam video da je dete koje napada u grupi slabijeg ili nabija macki petardu u dupe izraslo u normalnu osobu. Ili mozda imam previsoke standarde za normalnost, ne znam.edit: a ko je kriv - pa nece biti da je dete, kriv je otac koji je takodje nabijao mackama petarde u dupe. Kokoska-jaje, kokoska-jaje etc. E sad sta drustvo da radi i kako da odgovori - pa izolujes majmuna jbg, da ne siri problem. Odeljenje u kojem nema takvih nasilnika obicno se od petog do osmog razreda lepo razvije. Odeljenje u kojem huligan postoji, od petog do osmog napravice jos tri huligana i dvadeset i pet uplasenih ucenika.Pricao mi jedan nastavnik u ciji sud verujem. Edited by CowBoy
Link to comment
Ako imaš problem sa tim da roditelji prete nastavnicima, to nije posao za školu, nego za pravosuđe.
Tačno, samo policija i pravosuđe u Srbiji će na takvu prijavu kako da reaguju? Mislim, nismo svi umetnici da se prijave promptno rešavaju.Imam u daljoj familiji rođaku, koja razmišlja da da otkaz u školi, zbog šikaniranja roditelja. Misliš da nije probala da prijavi?Tu je problem, što se nama celo društvo raspalo, nema moralnih normi, nema očekivanih reakcija vlast, nema ničega.
Link to comment

@gotivacPrati fabulu radnje, došli smo i do toga u nastavku diskusije :)Jedino pravo rešenje je naravno popravljanje ruiniranog javnog sektora, a ne privatni kao rešenje za najbogatije.

Edited by Syme
Link to comment
Tačno, samo policija i pravosuđe u Srbiji će na takvu prijavu kako da reaguju? Mislim, nismo svi umetnici da se prijave promptno rešavaju.Imam u daljoj familiji rođaku, koja razmišlja da da otkaz u školi, zbog šikaniranja roditelja. Misliš da nije probala da prijavi?Tu je problem, što se nama celo društvo raspalo, nema moralnih normi, nema očekivanih reakcija vlast, nema ničega.
Ma jasno, slažemo se. Prosto, riba od glave smrdi, a glava nije školstvo.Edit: Meni se inače čini da Srbiju od totalnog bezakonja on daily level, razdvaja samo običajnost i kakvo-takvo nasleđe društvene jednakosti iz socijalizma - kako god se velike razlike stvorile u poslednjih 20 godina, još uvek su manje nego na mnogim drugim mestima. E, ali sad kad nam Đuka i ostali div-junaci sprovedu "bolne ali neophodne reforme", videćemo šta će od toga ostati. Edited by Syme
Link to comment
Ma jasno, slažemo se. Prosto, riba od glave smrdi, a glava nije školstvo.Edit: Meni se inače čini da Srbiju od totalnog bezakonja on daily level, razdvaja samo običajnost i kakvo-takvo nasleđe društvene jednakosti iz socijalizma - kako god se velike razlike stvorile u poslednjih 20 godina, još uvek su manje nego na mnogim drugim mestima. E, ali sad kad nam Đuka i ostali div-junaci sprovedu "bolne ali neophodne reforme", videćemo šta će od toga ostati.
I to što su ljudi koji sad imaju 55 tad imali 30 i bili formirani. Za deset godina, kad te 65godišnjake niko više ne bude ništa pitao, a ton društvu budu dali ljudi od moje generacije pa naniže, uz ovo što si ti rekao, rezultat će biti tako neka Venecuela na Balkanu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...