Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

mladi sociopata postane odrasli sociopata i ne vidim zasto bi mala sadisticka govna nazivali drugim imenima.kakve koji kurac zrtve, mogu da se kladim da su svi iz pristojnostojecih familija, i na kraju krajeva, ne radi se o kradji u supermarketu nego o premlacivanju nekoga ko je neuporedivo slabiji, fizicki i brojcano.
+1 za bold, znam milion + primera.S tim sto je ovo zaista ekstremno - ne mogu da dozovem u secanje neki slucaj gde bilmezi od 60 kila iz cista sutiraju dete od trideset. U tim glavama nesto opasno fali, i ta nestasica obicno traje do smrti.Vrlo zajeban drustveni problem, samo u ovih poslednjih nekoliko dana maloletnici napravise haos. Nekada je to bilo nezamislivo ... dobra staaaara vremena, mali oftopik:
... obratiti paznju na 22:44 sec ^_^ Edited by CowBoy
Link to comment
Pa upozoravanje, kažnjevanje i izbacivanje prosto nisu isto. Ne znam čemu sad to karikiranje.Edit: A Hamlet ti je postavio dobro pitanje - gde misliš da se šalju deca koja se izbace iz zabavišta? A iz škole? U toponicu, u zatvor, gde?
Kući npr? :unsure: Pre toponice i zatvora. I kod psihologa onoliko sati nedeljno koliko psiholog kaže da treba? :unsure:Kod nas je sve step function izgleda, ignorisanje problematične dece, i zatvor kao prva sledeća instanca (ali ne pre navršene 18te, naravno).
Link to comment
Samo što postoji problem u tome zato što deca mogu da budu nasilna iz različitih razloga. Kapiram da privatno obdanište ne mora da se interesuje recimo za inkluziju ali to nije rešenje. Dete od nekoliko godina može da ugrize i udari iz različitih razloga. Misliš da je rešenje kao u xix veku? Izbaciš ga iz obdaništa i zaključaš ga u podrum?
Pa moraš da ga izbaciš iz obdaništa da druga deca ne bi dobijala batine, zar ne? A posle toga ne mora podrum, može i rad sa njim da se vidi zašto bije drugu decu i može li mu se pomoći.Jbt, šta je sledeće, mali voli da siluje komšinice, ajde sad da ga ostavimo u naselju jer prvo mora da se vidi zašto on siluje komšinice...
Ne kao ilustraciju toga što radi dete od 5, nego recimo mladić od 14-15 koji je takođe dete. Ja samo kažem da deca ne smeju da trpe preterano nasilje od druge dece/učenika, a par ugriza u obdaništu to svakako nije (uostalom, niko nije objavio u novinama da mu je dete ujedeno u vrtiću, nego da mu je dete od 7 godina prebijeno).
Link to comment

Kao što rekoh, nije se odnosilo na malog iz obdaništa, nego kao podizanje principa "pusti malog u obdanište nek mlati drugu decu dok ne otkrijemo koji je problem iza toga" na situaciju deset godina kasnije, istom tom logikom.A rekla sam i jedno pet puta da ne pričam o nultom nasilju nad decom, znači "OK" je da dete dobije par šamara u obdaništu, par ugriza i sl, ali visok stepen nasilja mora de rešava izbacivanjem nasilnika kao prvom merom.

Link to comment
Edit: A Hamlet ti je postavio dobro pitanje - gde misliš da se šalju deca koja se izbace iz zabavišta? A iz škole? U toponicu, u zatvor, gde?
Mali nasilnik koji je u osmom razredu pravio velike probleme nastavnicima i ucenicima u jednoj dedinjskoj skoli nije mogao da bude izbacen iz skole delom zbog dobrog poznavanja zakona a delom zbog tate-maffijasa koji je cesto svracao da preti direktoru.Nastavnici su ga bukvalno pustili da zavrsi osmi razred samo da bi ga skinuli sa vrata. Mislim da su intimno slavili dan njegovog maturiranja.Tog leta je ubio nozem maloletnika u Budvi (ili Baru, vise se ne secam) i od tada je u Ustanovi. Ne znam jbg, valjda ovu decu treba slati u neku Ustanovu? Od kada sam otac, mnogo sam osetljiviji na ovakve stvari, ne bih voleo da moje dete svaki dan rizikuje kontakt sa tim poluljudima.Jeste, poluljudima. Edited by CowBoy
Link to comment
Kauboje, u slučaju koji si opisao najmanji je problem izbacivanje ili neizbacivanje iz škole, a najveći tata mafijaš za koga zakon ne važi.
Pa i nije, mislim da je za nastavnike i decu koja treba svaki dan da viđaju dete-ubicu to daleko od najmanjeg problema, čak i van ličnog nivoa, meni koja to posmatram sa strane deluje kao veliki problem. Jednostavno, nezavisno od toga da li za tatu zakon važi ili ne važi, škola mora da ima mogućnost da se oslobodi prisustva deteta-ubice svakodnevnom životu škole.
Link to comment

Na dedinju ima samo jedna osnovna škola, tako da si otkrio koja je škola u pitanju ;)Inače iz osnovne škole ne možeš da budeš izbačen jer je zakonska obaveza da ideš u školu.Misliš li da poluljude treba preventivno slati u popravni dom ili maloletnički zatvor?

Link to comment
Kauboje, u slučaju koji si opisao najmanji je problem izbacivanje ili neizbacivanje iz škole, a najveći tata mafijaš za koga zakon ne važi.
Kakve veze tata ima, sina nisu mogli da izbace, po zakonu.
Link to comment
Na dedinju ima samo jedna osnovna škola, tako da si otkrio koja je škola u pitanju ;)
Onda nije na Dedinju. Nebitna je skola, nebitan grad, bitno je da je primer istinit (svaka skola ima slicne)
Misliš li da poluljude treba preventivno slati u popravni dom ili maloletnički zatvor?
Popravni dom naravno, nije to izum od juce.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...