Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pa moraš da ga izbaciš iz obdaništa da druga deca ne bi dobijala batine, zar ne? A posle toga ne mora podrum, može i rad sa njim da se vidi zašto bije drugu decu i može li mu se pomoći.Jbt, šta je sledeće, mali voli da siluje komšinice, ajde sad da ga ostavimo u naselju jer prvo mora da se vidi zašto on siluje komšinice...
Evi, nije stvar u tome, nego u činjenici da javne škole (i zabavišta) ne mogu na taj način da se rešavaju nasilne dece, jer imaju obavezu i prema njima, kao i prema svoj ostaloj deci. Možda je dete iz porodice u kojoj oba roditelja rade po dva posla i ne stižu da se bave njim. Možda i samo trpi nasilje od nekog. Prosto državna institucija ne sme da ga izneveri na taj način što će da ga šutne čim napravi propust.Ovo što sam ja pomeunuo tiče se privatnih vrtića kojima je prosto i samima lakše da se ne izlažu rizicima i ne komplikuju sebi život. Oni na to imaju pravo. Državne institucije nemaju.A ovo sa silovanjem je baš onako 1 preterivanje.
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Slažem se, u javnim ustanovama siromašna deca treba da trpe šutiranje i premlaćivanje u sedmoj godini, ako je roditeljima baš stalo da im dete ne bude žrtva nasilja nek nađu još jedan posao i prebace ga u privatnu ustanovu, a ako neće, što bi se neko štitio njihovo dete od nasilja kad oni sami o njemu brinu tako što ga šalju u javnu ustanovu.
Ja sad stvarno ne razumem šta ti hoćeš da kažeš. Edited by Syme
Link to comment
Pa moraš da ga izbaciš iz obdaništa da druga deca ne bi dobijala batine, zar ne? A posle toga ne mora podrum, može i rad sa njim da se vidi zašto bije drugu decu i može li mu se pomoći.Jbt, šta je sledeće, mali voli da siluje komšinice, ajde sad da ga ostavimo u naselju jer prvo mora da se vidi zašto on siluje komšinice...
Ovaj, dete od 5 godina teško može da siluje bilo koga tako da je primer dosta besmislen. Mala dece mogu da udare, ugrizu i slične stvari iz raznih razloga. Dete koje recimo ne ume da se izrazi, može da ujede drugo dete koje ga ne ostavlja na miru a ne ume to da mu objasni i to može da se desi u trenutku. Prebijanje, pošto vidim da i o tome govoriš je nešto što vaspitači moraju da spreče i zaustave. Ono o čemu je syme govorio je 2 strikes i izbacivanje. Znači 2 puta dete ugrize i bum napolje po tvome. Nema vrtić, nema škola nego toponica i zatvor.
Link to comment
Ja sad stvarno ne razumem šta ti hoćeš da kažeš.
Hoću da kažemn da imaš dva prioriteta - jedan je da deca ne smeju da trpe nasilje, a drugi je da detetu nasilniku treba pomoći i ne sme se izneveriti. U situaciji u kojoj se ovo dvoje sukobljavaju primaran je prvi princip, u tom smislu nasilnik se mora ukloniti (ne za jedan šamar, ali za ponovljeno šamaranje ili opasniju tuču da). A detetu nasilniku pomoć i neizneveravanje institucija može da sprovodi izvan grupe dece koju je mali/mala zlostavljala. Ne možeš u ime neizneveravanja deteta prosto ostaviti dete nasilnika nekažnjeno, neupozoreno i potpuno isto kao i pre u grupi/odeljenju. Tj možeš, ali to se onda zove država Srbija u svom svom sjaju-princip, a takvo rezonovanje ide i uz toleranciju "navijačkih" grupa i svega ostalog.
Link to comment
Ovaj, dete od 5 godina teško može da siluje bilo koga tako da je primer dosta besmislen. Mala dece mogu da udare, ugrizu i slične stvari iz raznih razloga. Dete koje recimo ne ume da se izrazi, može da ujede drugo dete koje ga ne ostavlja na miru a ne ume to da mu objasni i to može da se desi u trenutku. Prebijanje, pošto vidim da i o tome govoriš je nešto što vaspitači moraju da spreče i zaustave.Ono o čemu je syme govorio je 2 strikes i izbacivanje. Znači 2 puta dete ugrize i bum napolje po tvome. Nema vrtić, nema škola nego toponica i zatvor.
Već sam rekla da dva ugriza nisu za izbacivanje, kod deset bih već porazmislila.ed: i kakva toponica i kakav zatvor, nego nek se roditeli i institucije pozabave tim detetom ako već smatraju da treba. Edited by Evi_
Link to comment

Pa upozoravanje, kažnjevanje i izbacivanje prosto nisu isto. Ne znam čemu sad to karikiranje.Edit: A Hamlet ti je postavio dobro pitanje - gde misliš da se šalju deca koja se izbace iz zabavišta? A iz škole? U toponicu, u zatvor, gde?

Edited by Syme
Link to comment
ed: i kakva toponica i kakav zatvor, nego nek se roditeli i institucije pozabave tim detetom ako već smatraju da treba.
Pa spominjala si silovanje komšinica...
Link to comment
Dete treba prvo obučiti da barata barem nunčakama, a poželjno je i šurikenima, pa ga tek onda poslati u vrtić. To je neko moje mišljenje.
Pa cekaj, sta ti predlazes ? Da decu prvo drzis pod staklenim zvonom u vrticu, pa u osnovnoj, pa u srednjoj, i onda na fakultetu... Na kraju jedino ostaje da se ta deca kad odrastu fino udruze, isele van grada i uzivaju u prigradskoj utopiji. Ko pravi sranja, two strikes and out. Mada je najbolje da preko cene nekretnina napravis imovinski prag koji mogu da predju samo oni ciji su roditelji mogli da priuste zivot pod staklenim zvonom. I naravno glasas za Romnija. Edited by Verterdegete
Link to comment
Pa upozoravanje, kažnjevanje i izbacivanje prosto nisu isto. Ne znam čemu sad to karikiranje.
Ništa nisam karikirala. Za decu opasnu po drugudecu (kao ovi pomenuti petaci) prva mera mora da bude zaštita druge dece, a onda po redu. Novčana kazna za roditelje to start with, nadzor itd.
Link to comment
Pa upozoravanje, kažnjevanje i izbacivanje prosto nisu isto. Ne znam čemu sad to karikiranje.Edit: A Hamlet ti je postavio dobro pitanje - gde misliš da se šalju deca koja se izbace iz zabavišta? A iz škole? U toponicu, u zatvor, gde?
u fabriku tutkala?
Link to comment
Pa spominjala si silovanje komšinica...
Ne kao ilustraciju toga što radi dete od 5, nego recimo mladić od 14-15 koji je takođe dete. Ja samo kažem da deca ne smeju da trpe preterano nasilje od druge dece/učenika, a par ugriza u obdaništu to svakako nije (uostalom, niko nije objavio u novinama da mu je dete ujedeno u vrtiću, nego da mu je dete od 7 godina prebijeno).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...