Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Sta bi falilo nekom radu sa psihologom, a za maloletna lica da roditelji plate kaznu. I da drzava za napad na maloletnu osobu cak iako nisu teske telesne povred po duznosti goni za stetu roditelje ove dece. Postoji toliko mogucnosti, ali nasa drzava sistematski radi na tome da se deca ponasaju kao buliji. Kako drugacije objasniti sto vise ne mozes te problematicne da izbacis iz skole, sa casa isl.
Tesko da ce to da ide kod nas u ovakvim uslovima. Bogataska deca gaze ljude i prave ostala sranja nekaznjeno, a nad mojim detetom neko da glumi viktorijansku Englesku. Evo im ga kurac. Niko to ne bi dozvolio.
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stavite dete u popravni dom na par godina, stavite umesto toga isto dete u američko/francusko/britansku gimnaziju za haj roditeljsku decu sa odelcima i kravatama. Ono prvo će da drugari karaju i tuku, vremenom će da se i prodrogira, kad izađe, otimaće, pljačkaće i silovaće. U drugom slučaju završiće/kupiće maturu, upisaće neku egzotiku od faxa, kao pripadnik NVO-a će proputovati svet, posvećen višim ciljevima. Kako se desi ta razlika, ima li osnove za postojanje zla ili dobrog? Moje je mišljenje da sredina potpomaže ostvarivanju psihosocijalne zrelosti. Namerno nisam pominjao roditelje i porodicu, to tek zahteva elaboracijuedit: sad se setih, imamo temu o sličnim stvarima
a tacno znas da ce tako biti ili pretpostavljas? i kako je ovaj tvoj primer relevantan bilo za sta sto se dogodilo?
Link to comment
ne mora uopste biti represija u pitanju dovoljan je samo autoritet neke vrste a on apsolutno moze da postoji bez represije i uprkos njoj..deca bez autoriteta su izgubljena..a jos gore je kad su autoriteti pogresni
Aludirao sam na ono prizivanje smanjenja starosne granice za krivičnu odgovornost i akcente na kažnjavanju kao glavnom lijeku. Pomenut je rad djece u rudnicima isl. Pa valjda smo ipak naučili malo bolje. Ni stara Austrija nije Gavrila objesila, nego ga poslala na robiju.
Link to comment
Na osnovu iskustva kumovljeve ćerkice - dobri privatni vrtići prosto izbacuju nasilnu decu iz grupe. Prvi ispad se prijavi roditeljima i zamole se da objasne detetu da to ne radi. Two strikes and they're out. Kumica nije imala nikakvih problema tokom dve godine koliko je išla u vrtić, peace&love&harmony, svi dobri, vole se, crtaju, predstave spremaju, itd. Sad je pošla u predškolsko pa ćemo videti kako je tamo gde, slutim, nema cream skimming-a.
Samo što postoji problem u tome zato što deca mogu da budu nasilna iz različitih razloga. Kapiram da privatno obdanište ne mora da se interesuje recimo za inkluziju ali to nije rešenje. Dete od nekoliko godina može da ugrize i udari iz različitih razloga. Misliš da je rešenje kao u xix veku? Izbaciš ga iz obdaništa i zaključaš ga u podrum?
Link to comment
Samo što postoji problem u tome zato što deca mogu da budu nasilna iz različitih razloga. Kapiram da privatno obdanište ne mora da se interesuje recimo za inkluziju ali to nije rešenje. Dete od nekoliko godina može da ugrize i udari iz različitih razloga. Misliš da je rešenje kao u xix veku? Izbaciš ga iz obdaništa i zaključaš ga u podrum?
Ma apsolutno se slažem, zato sam i pomenuo cream skimming. Samo sam odgovarao gagorderki na pitanje.Naravno da to nije i ne sme da bude rešenje, posebno ne u javnim ustanovama.
Link to comment
Samo što postoji problem u tome zato što deca mogu da budu nasilna iz različitih razloga. Kapiram da privatno obdanište ne mora da se interesuje recimo za inkluziju ali to nije rešenje. Dete od nekoliko godina može da ugrize i udari iz različitih razloga. Misliš da je rešenje kao u xix veku? Izbaciš ga iz obdaništa i zaključaš ga u podrum?
Naravno tu ima i jos jedno pitanje. Koliko je zdravo drzati dete u mehuru ? Lepo je to sto se tamo svi vole, crtaju i pevaju - ali nasa realnost je drugacija i dete se kad tad mora suociti sa tim. Sto ga vise drzis izolovanog, to ce mu biti veci sok kada vidi da njegovi novi vrsnjaci ne zele zajedno da pripremaju predstave, vec potezu motku na njega, i to zato sto im se ne svidja kako prica, ili sto ima bolje patike od njih.
Link to comment
a tacno znas da ce tako biti ili pretpostavljas? i kako je ovaj tvoj primer relevantan bilo za sta sto se dogodilo?
I jedno i drugo, sticajem okolnosti poznajem primere. Opet, ne u masovnom broju da bih tvrdio da je pravilo, ali recimo da mislim da je moguće
Link to comment
Naravno tu ima i jos jedno pitanje. Koliko je zdravo drzati dete u mehuru ? Lepo je to sto se tamo svi vole, crtaju i pevaju - ali nasa realnost je drugacija i dete se kad tad mora suociti sa tim. Sto ga vise drzis izolovanog, to ce mu biti veci sok kada vidi da njegovi novi vrsnjaci ne zele zajedno da pripremaju predstave, vec potezu motku na njega, i to zato sto im se ne svidja kako prica, ili sto ima bolje patike od njih.
Dete treba prvo obučiti da barata barem nunčakama, a poželjno je i šurikenima, pa ga tek onda poslati u vrtić. To je neko moje mišljenje.
Link to comment
Samo što postoji problem u tome zato što deca mogu da budu nasilna iz različitih razloga. Kapiram da privatno obdanište ne mora da se interesuje recimo za inkluziju ali to nije rešenje. Dete od nekoliko godina može da ugrize i udari iz različitih razloga. Misliš da je rešenje kao u xix veku? Izbaciš ga iz obdaništa i zaključaš ga u podrum?
Pa moraš da ga izbaciš iz obdaništa da druga deca ne bi dobijala batine, zar ne? A posle toga ne mora podrum, može i rad sa njim da se vidi zašto bije drugu decu i može li mu se pomoći.Jbt, šta je sledeće, mali voli da siluje komšinice, ajde sad da ga ostavimo u naselju jer prvo mora da se vidi zašto on siluje komšinice...
Link to comment
Ma apsolutno se slažem, zato sam i pomenuo cream skimming. Samo sam odgovarao gagorderki na pitanje.Naravno da to nije i ne sme da bude rešenje, posebno ne u javnim ustanovama.
Slažem se, u javnim ustanovama siromašna deca treba da trpe šutiranje i premlaćivanje u sedmoj godini, ako je roditeljima baš stalo da im dete ne bude žrtva nasilja nek nađu još jedan posao i prebace ga u privatnu ustanovu, a ako neće, što bi se neko štitio njihovo dete od nasilja kad oni sami o njemu brinu tako što ga šalju u javnu ustanovu.
Link to comment
Naravno tu ima i jos jedno pitanje. Koliko je zdravo drzati dete u mehuru ? Lepo je to sto se tamo svi vole, crtaju i pevaju - ali nasa realnost je drugacija i dete se kad tad mora suociti sa tim. Sto ga vise drzis izolovanog, to ce mu biti veci sok kada vidi da njegovi novi vrsnjaci ne zele zajedno da pripremaju predstave, vec potezu motku na njega, i to zato sto im se ne svidja kako prica, ili sto ima bolje patike od njih.
Ja mislim da je najbolje da ga sami roditelji odmah prebiju da bi shvatio da je svet oko nas pun nasilja a da ni roditeljji nisu zdravo za gotovo. Što nasilnije ga prebiju, to će dete bolje da očeliči i da bude spremnije za pravi svet oko sebe. Edited by Evi_
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...