Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deca od 11 godina su zrtve, koliko i taj klinac od 7 godina. Ne znam kako to prolazi nezapazeno.
potpuno si u pravu, ali nekako ipak nije isto jesi li nasilnik ili samo zrtva.
Link to comment

A jbg, ne može dete od 11 godina da odgovara kao odrasli jer nije odrastao. Možda bi trebalo sniziti granicu krivične odgovornosti za koju godinu, ali teško ispod 12 godina. Ova deca nasilnici nisu žrtve ali ne mislim da treba da odgovaraju kao odrasli. Ovde treba dobro istražiti odgovornost roditelja. Treba možda pooštriti kriteriume za odgovornost roditelja u ovakvim situacijama i istražiti da li su nadležni organi - škola, centar za soc rad, pa i policija mogli da spreče ovo. Ali da deca od 11 godina odgovaraju kao odrasli, to nikako. U amerci valjda dete od 14 godina može da dobije smrtnu kaznu. Meni je to neprihvatljivo.

Link to comment

ma ne da treba poostriti odgovornost roditelja, nego ih treba skantariti u svakom smislu, od javnog, da kazem, prozivanja, preko dramaticnog udaranja po dzepu, a, ako treba, i do corkiranja, jer neko treba da odgovara za delo koje, po meni, jeste krivicno

Edited by mire
Link to comment

@gagaorderroditelja, sistema, cega oces... ni ti klinci nasilnici ne umeju sami da se izvuku iz toga, cak ni kad zele, a na stranu to sto nema nikoga ko ce im objasniti zasto je to pogresno.

Edited by aram
Link to comment
izvini mire, stvarno mi nije jasno šta znači skantariri. Ne mogu da odgonetnem ni ako je typo..
lokalizam stari, moze, recimo, "urnisati"btw, jeste tipo, skantariti htedoh Edited by mire
Link to comment
Aha, samo da moja žena nije par godina branila maloletnike pred onom zajebancijom od suda, pa da i poverujem.To su nasilnici. I kao takvi treba da odgovaraju kao odrasli.
onda deci od 11 godina treba dati i pravo glasa i dozvole za drzanje oruzja.
Link to comment

pa sta ako su deca? pre oko 100 godina deca tog uzrasta su rmbacila u rudnicima i tekstilnim fabrikama pa se doslo do promene u decjem polozaju u drustvu tokom proslog veka i opet danas imamo decu-ratnike po Africi, sve je to lepo sto su i ta deca zrtve ali kada osinu sa kalasnjikovim po ljudima e pa nesto je nebitno da li su zrtve ili nisu. tako i ove male psihopate, dok drustvo mudroseri cije su one zrtve lepo ce ti kreteni da porastu i postace velike psihopate, istina krivicno odgovorne ali kakvo nam je zakonodavstvo i sudstvo i policija pa nece se mnogo potresati zbog toga. promenila su se vremena. pomeriti granicu krivicne odgovornosti ispod 14 godina a "decici" koja su starija od 14 godina suditi kao da su punoletna za krivicna dela. stasavaju generacije prema kojima ce psihopate iz paklene pomorandze biti maltene smerni budisticki monasi.sto rece radisa

To su nasilnici. I kao takvi treba da odgovaraju kao odrasli.
Edited by Pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...