Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa nisu svi iz tih generacija takvi. i zasto tako malodusno, to sa visokim ogradama i slicno? jednostavno se promene odredbe krivicnog zakonika i snizi lestvica sa 18 na 12 godina plus drakonske kazne a moze i neki medjunarodni sporazum sa pakistanom pa da se takva deca eksportuju u njihove fabrike cigala recimo. ako vec kazu da nove generacije sve ranije sazrevaju, pa nista, krivicna odgovornost od 12. godine. to sto je neko dete ne znaci da je cedan, mio i ostale slike idile iz kic kulture koja je dominantna u nasoj civilizaciji, uostalom davno je napisana knjiga Gospodar muva a bogme i ekranizovana, nisu sva deca zlato i to je tako kao sto nisu sva deca degenerisani olos i to je tako
Naravno da nisu svi takvi..preterujem ja. Ali vidi..uce ih da rade prakticno nista..mnogi koji i nauce nesto, nece to moci da primene i izvuku korist iz toga..prohtevi ce biti logicno veliki, mogucnosti za ostvarenje skoro pa nikakve. Cujem od ljudi koji rade u prosveti da sada vise ne mozes ucenika koji pravi haos da izbacis sa casa..a ako se ne varam vise ni na popravni da ga oboris. Autoriteta ni na kasicicu, sve se izvitoperilo. Uzimajuci u obzir kako moja generacija pa i oni rodjeni 70-ih i 60-ih nemo gledaju kako se sljam iz njihovih razreda uzdigao i bez posledica radi sve sto mu dusa pozeli..koje su sanse da se sa klincima koji nailaze desi nesto drugacije. Tim pre sto im mi nismo obezbedili okvire za drugaciji zivot.Papir trpi sve..mozemo mi u zakone sta god hoces da postavimo..dzaba kad se slabo ili nimalo postuje napisano. Tako da..ne stidim se da kazem..plasim se toga sta radimo klincima koji treba da budu ljudi na koje ce ova zemlja da se osloni. Plasim se jos vise toga sta ce oni raditi nama kad im krila dodatno ojacaju.
Link to comment
Јесу и на твоје познанике утицали Двери и Амфилохије?Ситуација је одвратна али и потпуно очекивана. Један систем вредности је систематски разрушен, други није изграђен. Млађе генерације расту у сиромашном окружењу и колонијализму, из ситносопственичких интереса лицемерно форсираном од политичке и културне елите, се опиру кроз банализовани и вулгаризовани конзервативизам који до њих допире филтриран и дозиран потребама Службе™ коју контролише већ споменута "елита". Круг затворен, батинаши на улици, ново доба пред вратима.Ако је на утеху - а није - увек су велики информатички помаци резултирали озбиљним ратовима и сукобима, па тек онда напретком друштва: после Гутенберга је дошло пар векова крљања, па тек онда индустријска револуција. Након радија (делимично и захваљујући њему) су дошли нацисти и Други светски рат, а тек онда свет као глобално село. Интернет се тек испилио, па је логично се сви одједном изложени толиким културним разликама упусте у бар још један глобални кркљанац пре него што се опет искулирају и крене да раде за општу ползу.Према томе, ови морони што мисле да су Срби ако пребију неког човека у парку заиста јесу продукт Двери и Симетове верзије Амфилохија, али и Брисела и Геј стрејт алијансе. Дакле, продукт су овог времена и од њих нећемо побећи ни ви ни ја.
Prasline,, ovo je relativizatorsko lupetaranje.
Link to comment
Не персирам ти, видиш да је мало "ви", него се уз тебе обраћам и Симету, који ће свакако имато шта да дода када сврати, који је споменут у делу реплике који је покренуо ову расправу, као и Икару и Аиону који прате овај разговор и повремено се укључују.Јасно ми је да сте се са Амфилохијевим ставовима упознали у средствима јавног информисања, зато сам и написао да је он нешто више од тих клипова на ТВ, а онда и објаснио шта све он ради, а једва сам се уздржао да не линкујем и његова предавања о исихазији и о Његошу. То што је своје ставове о прајду изговарао "на прави начин и правом интонацијом" ме не чуди, он увек своје ставове изговара на прави начин и правом интонацијом. Али, као што рекох, проблем је што батинаши који мисле да га слушају у ствари поступају супротно хришћанству. Да је ико од њих разумео веру коју шатро бране знао би да у мржњи не може да буде одговор. То је баш православље 101 и коме то није јасно тај је или секташ или смућен.
Dragi moj Prasline, pa ti nisi čuo dobru vest koju nam je doneo novi jevanđelista Amfilohije? Pa Novi zavet se suspenduje do daljnjeg! Bar dok Srbi ne pobiju i etnički ne počiste sve svoje neprijatelje, a onda ćemo da vidimo. Kažeš, ti mladi ljudi nisu hrišćani, ne oni su Amfilohijevci, iliti prosto rečeno, etnofiletisti. A ti Prasline, nemaš pojma o onome što ovde braniš, ili se pak namerno praviš glup.
То несавршенство – оно је присутно у реалности људског историјског живота. Но, с друге стране, чињеница је и то да је историја сва у знаку борбе између свјетлости и таме, између Бога и Сатане, између зла и добра. У једном таквом знаку, тј. начину таквог поимања историје, можемо схватити и улогу и мјесто светога Петра Цетињскога.Васпитан, научен, обасјан истином Јеванђеља, он је сав био испуњен жеђу за добром. Као личност, он је сав био испуњен борбом за остварење добра у народу који му је био повјерен. Он је сав био испуњен жеђу за тријумфом добра и слободе и шире од његовог народа, у свијету.Како оправдати богословски и философски чињеницу да један епископ постаје ратник? То је нешто са чим се непрекидно суочавамо кроз историју, са недоумицом: да ли је то прихватљиво и да ли је то сагласно са Јеванђељем? Гледано новозавјетно, гледано кроз призму Христовог распећа и Његовог односа према ножу, тешко би било оправдати ратнички поступак светога Петра Цетињскога. И не само светог Петра Цетињског него и бројних других таквих епископа и хришћана кроз вјекове, који су се слично њему лаћали мача бранећи добро од зла, слободу од ропства.Ви се сјећате случаја пред Христово распеће, када је апостол Петар извадио нож и одсјекао ухо оном слуги Малху који је напао на Христа, и када је Христос рекао Петру: "Врати нож у ножнице, јер ко се ножа маши, од ножа ће и погинути". Ако би под том призмом посматрали понашање светог Петра Цетињског, онда Свети Петар тешко може да буде смјештен међу новозавјетне људе. Ако би мене питали, какво да дам објашњење хришћанске историје и историје хришћанских народа уопште, која је у знаку непрекидног ратовања, рекао бих да можда у правом смислу хришћанство још није ни почело да се остварује у људској историји; да се Нови Завјет тек негдје назире; да се он можда остварио само у појединцима који су се у потпуности уподобили са Христовом личношћу и са његовим голготским прихватањем распећа, и благосиљањем са распећа оних који су их клели и који су их распињали. Такав један чин, и такав отпор добра против зла је нешто што, има се утисак, не припада историјском човјеку. То је нешто што као стварност припада метаисторији, али као најдубља чежња и историјска потреба људска.Хришћанска историја, а у њу спада историја Светога Петра, а преко њега историја Црне Горе и српског народа уопште до наших дана, је мање-више повратак у Стари Завјет. Зато није случајно да се Свети Петар упоређује са Мојсијем и са Исусом Навином. Можда историја још није ни почела да живи Новим Завјетом? Све дотле докле човјек буде приморан да се лаћа оружја, што значи да се брани од зла злом, или како би то формулисао синовац Светога Петра: "зло чинити од зла се бранећи, ту гријеха нема никаквога", људи су ближи Старом него ли Новом Завјету. То није новозавјетно начело, то је очевидно старозавјетно начело, али које је толико присутно и реално у животу да је неодвојиво и од хришћанске историје.Из дјела Светога Петра је очевидно да је и он ратник, да је прихватио рат као нужност, као неопходност да би се њиме одбранило име, светиња и отечество. Да би се њиме одбранила породица, да би се њиме одбранила "вјера", како сам каже, "и закон". Он не ратује зато што му се ратује: он ратује да би сачувао нешто без чега би човјек престао да буде човјек.
Link to comment

Živ nisam da saznam kako je ova ucena "funkcionisala"!

Bosanka koja živi u američkoj državi Mičigen slala je 61-godišnjem muškarcu poruke i fotografije eksplicitnog sadržaja, a nakon toga ga je ucenjivala,
Link to comment
''Ako ne daš pare, slaću ti još fotki'' ?
U vesti su verovatno izostavili da slanje nije bilo jednosmerno, pa ga je sigurno ucenjivala njegovim slikama.Ima cela grana industrije u nekim afričkim zemljama bazirana na tome.
Link to comment

Ne znam gde ovo da okacim, pa ajde ovde:

Opljačkano sedište agencije "Securitas"Autor P.B. Izvor Južne vesti | NIŠ490x370_securistas.jpgZa sada nepoznate osobe opljačkale su sedište agencije za obezbeđenje "Securitas" u Daničićevoj ulici u Nišu i odnele veliku količinu oružja i novca.Šef kancelarije "Securitasa" u Nišu Nikola Karanovićpotvrdio je za Južne vesti da se incident dogodio, ali nije želeo da govori o detaljima dok policija ne završi uviđaj.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...