Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    891

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

srpsko društvo nije nikakvo društvo već majmunski čopor. Ne mogu sad da objašnjavam.

 

Pa to je jasno.

 

Sad sam se setio, znam iz RL jednog takvog lika, u zgradi gde sam živeo. Nije se nigde eksponirao, ali je uvek je poneki jadni lutalica bio kod njega na hrani i pansionu. Tip je bio Arkanovac, ko zna čime se bavi sada, malo malo pa promeni kola... Pretpostavljam da valja gudru ili negde ubira reket, nije važno, pozitivno je što pomaže životinjama.

Link to comment

Pa nisi pred Sofijinim izborom

 

Moguće je praviti takav svet gde ni ljude ni životinje nisu maltretirani. Nije ili-ili.

 

Pa naravno da nije ili-ili, ali sam odgovarao na tezu da srpsko društvo ima većih problema jer su uskraćene ljudske slobode.

Sad što možemo do sutra o ljudskim slobodama, to je jako široko ali i pitanje individualnog poimanja slobode, dok je mučenje i ubijanje iz zabave jedan vrlo konkretan problem, ne samo za ubijene i mučene životinje, već i za društvo u kome takva govna obitavaju.

Link to comment

 

 

 Nije ili-ili.

 

I ne sme biti. 

Ono moje, s kojim sam se svima popeo na glavu, svi da se vole i ljube, ne sme biti 'svi da se mršte i prete'.

 

Nije da sam sam uvek bio samo od onih koji bučno reaguju na internetske objave. Umeo sam da branim svoje stavove. čak i da dobijem batine zbog njih. I da udelim batine drugima, ali to je bilo  redje :D. Umeo sam i da promenim stavove, ali samo zbog snage argumenata.

 

Ali moramo biti oprezni. To što neko  ide ka cilu koji je nama prohvatljiv ne znači ništa. Cilj nikad ne opravdava sredstva. Nikad!

Link to comment

A ko im ne pružao bilo kakvu podršku? Samo iznosimo mišljenja. I izvini, meni je život životinje važniji od ljudskih sloboda. Čovek koji se oseća neslobodno može da se časno bori za slobodu, šta može pas koga idioti vezu žicom pa mu seku sape i uši ili mace kome nabiju petardu u dupe pa ga ostave da crkava dok mu se creva vuku po zemlji?

 

I da, ne verujem u rešenja kroz institucije ovakve vrste problema ovde i sada.

+1000

bole me bas patka za ljudske slobode, i za ljudski rod kao takav.

 

inace, neko rece da su bili sa arkanom u tigrovima. kolko su imali godina, 11? arkanovi kuriri jovice?

(kao sto rekoh, nemam ideju ko su likovi, te nije iskljuceno ni da su poslednji olos, al ovo za arkanove tigre mi bas deluje tesko izvodivo)

 

 

 

i ovo:

 

 

Ovo "srpsko drustvo ima daleko vecih problema od toga..." jako podseca na "pitate me o ... dok Hilandar gori". Ima sprsko drusvo vecih problema, ali to ne znaci da treba da sedimo i placemo dok se oni ne rese. Pogotovo sto resavanje manjih problema veoma cesto znaci korak ka resavanju vecih. 

 
Edited by ToniAdams
Link to comment

...

inace, neko rece da su bili sa arkanom u tigrovima. kolko su imali godina, 11? arkanovi kuriri jovice?

(kao sto rekoh, nemam ideju ko su likovi, te nije iskljuceno ni da su poslednji olos, al ovo za arkanove tigre mi bas deluje tesko izvodivo)

...

 

u pravu si, tip iz Levijatana nije bio u Tigrovima, ja sam pogrešno pročitao na blicu. 

 

Vođa grupe je izvesni Pavle Bihali, koji je na svom fejsbuk profilu objavio slike osuđenog kriminalaca Luke Bojovića i ubijenog Radeta Rakonjca uz parole iz vremena dok su obojica bili u Arkanovim "Tigrovima". Na profilu je i fotografija Nikole Bojovića, ubijenog brata Luke Bojovića, kao i slike u kojima pozira u majici sa likom Luke Bojovića i parolom: "Istinom protiv svih".

Link to comment

Ovo "srpsko drustvo ima daleko vecih problema od toga..." jako podseca na "pitate me o ... dok Hilandar gori". Ima sprsko drusvo vecih problema, ali to ne znaci da treba da sedimo i placemo dok se oni ne rese. Pogotovo sto resavanje manjih problema veoma cesto znaci korak ka resavanju vecih. 

(i svi ostali koji su se nadovezali)

 

to sto si citirao nije imalo znacenje koje si mu ti dao

nisam poredio velicinu problema da bi se odredio redosled resavanja istih, nego ne zelim da ljudi pod fantomkama (=veci problem ovog drustva) resavaju bilo koje probleme, pa i one vezano za zivotinje

mislio sam da je iz nastavka posta to jasno, ocigledno nije

Link to comment

 ne zelim da ljudi pod fantomkama (=veci problem ovog drustva) resavaju bilo koje probleme, pa i one vezano za zivotinje

 

+1

Ponavljam se, znam, ali meni je to najveći problem u ovoj besmislenoj raspravi o nekim bilmezima koji misle da će jeftinom žestinom nadoknaditi sve ostalo.

 

Te fantomke nisu dobre. I za njih nema opravdanja, pa makar ih tumačili kao marketinški trik. Serem im se u marketing.

 

Cilj nikad ne opravdava sredstva. Nikad.

Link to comment

+1

Ponavljam se, znam, ali meni je to najveći problem u ovoj besmislenoj raspravi o nekim bilmezima koji misle da će jeftinom žestinom nadoknaditi sve ostalo.

 

Te fantomke nisu dobre. I za njih nema opravdanja, pa makar ih tumačili kao marketinški trik. Serem im se u marketing.

 

Cilj nikad ne opravdava sredstva. Nikad.

naravno da nisu dobre

 

zanimljivo, siguran sam da ce bar neki od forumasa sutra "zbog fantomki" i ugrozenih sloboda izaci na ulicu da protestvuje, a ovde im to isto ne smeta :)

Link to comment

Gledao sam im malo stranicu, ovi ljudi ne izgledaju organizovano i deluje kao da ne znaju čime bi uopšte želeli da se bave. U tom smislu ako postoji neki njihov "greh" to je što su napravili predstavu a neće da rade ništa konstruktivno. Možda se varam.

 

Potpuno su mi neverovatne ovakve reakcije. I ja sam protiv vigilantizma i u njemu ne vidim ništa dobro, ali ovo je organizacija za zaštitu životinja, dakle ne radi se o nekim ludacima poput onih u Lazarevcu već o pokušaju da "opasni" momci pošalju neku "pozitivnu" poruku. Mnogo se lože ovi forumaši što priželjkuju neko "preuzimanje pravde u svoje ruke" (toga svakako neće biti jer se u Srbiji vrlo lako zaglavi robija kada se baviš takvim stvarima, pogotovo ako to radiš javno), ali još su mi gori ovi što ne mogu da podnesu jednu običnu sliku na kojoj su tetovirani likovi sa maskama pa rantuju na internetu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...