Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ova tema nikako da se pomeri sa velicine muda.

Ako pricamo o hrabrosti, ima ta stvar da nju mora primetiti neko drugi, ne moze caps lock i to je to. Sto se tice tvog super misljenja, tu vec mozes da vidis cemu sluzi nasilje. Odvalis nekoga i on te garantovano ne ignorise. Trabunjas na internetu i nikoga nije briga, posebno kad naglasavas kako se tebi ne svidja neciji postupak. Evo ovi tipovi su samo zapretili nasiljem i vec su postigli nesto, ako iza toga bude i nekih dela, mozda se i nesto krupnije promeni. Za to vreme ti pizdis kako ti se nesto sto oni rade svidja ili ne svidja i to jedva da iko i procita.

Neko savija svet da vise lici na ono kako on zeli da svet izgleda, a neko ne. Za jednu od te dve kategorije se kaze da imaju muda.

 

OK, u pravu si :) To o veličini muda je u poslednje vreme bila omiljena forumska metafora pa sam se samo nadovezao.

Ono sinoć je bio samo rant. Ne tvrdim da sam iznosio temeljno elaborirane stavove.

Ali plaši me ona njihova fotka, eto, u tome je stvar.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    891

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

OK, u pravu si :) To o veličini muda je u poslednje vreme bila omiljena forumska metafora pa sam se samo nadovezao.

Ono sinoć je bio samo rant. Ne tvrdim da sam iznosio temeljno elaborirane stavove.

Ali plaši me ona njihova fotka, eto, u tome je stvar.

 

Nista od svega toga, hteli su da ostvare efekat pojavom i ostvarili su. 

 

Kod mene u gradu je trenutno velika afera zbog toga sto je u azilu za pse jako smenjna kolicina hrane koja je namenjena psima te su osvanule fotke i snimci na kojima se vide polupojedeni psi, jerbo su ih naterali bukvalno na kanibalizam. Elem, ovi momci su zeleci da zastite zenu koja je sve te informacije pustila u javnost, objavili neki snimak u kom je receno da oni stite tu zenu ali ne pod pretnjom fizickim aktima nego tuzbama i zakonom. Tako da, tetovaze su sluzile samo da se narod zaplasi..svako cudo za tri dana, bice brzo zaboravljeni.

Link to comment

OK, u pravu si :) To o veličini muda je u poslednje vreme bila omiljena forumska metafora pa sam se samo nadovezao.

Ono sinoć je bio samo rant. Ne tvrdim da sam iznosio temeljno elaborirane stavove.

Ali plaši me ona njihova fotka, eto, u tome je stvar.

 

Plasi fotka, to joj je i cilj. Ovo sto vidimo svuda je situacija kada nema sistemskih resenje bukvalno ni za jedan problem obicnih ljudi. Onda ljudi obicno ne sednu da placu, nego se snadju nekako. Naravno da oni koji su spremni za tucu nisu od sorte koja bi se bas svakome svidela, ali drugih nema. Ja zivim u najkriminalnijem kraju Beograda i fasciniran sam paznjom koja je posvecena lutalicama ovde. Od lokalnog pet shopa, do klinaca koji su uz svaki drugi ulaz napravili improvizovane kucice, ljudi koji ih hrane - svi su dobri prema lutalicama i oni su umiljati i dobri. Ako u to ubacis nekog psihopatu koji bi da kolje i muci, to mora da resi ulica i oni kojima ulicno nasilje nije strano. Nije idealno sto je tako, ali je tako jbg.

Link to comment

Јуче видим како једна жена, пристојно обучена, претура по контејнерима. На крају узе једну кесу која је окачена са стране контејнера, седе у свој ауто и продужи даље. И то вероватно ка следећим контејнерима.

Приде претходних месеци је стварно било пуно људи који су претурали по контејнерима, али ово је први пут да је неко кренуо у обилазак својим колима. И то пристојан неки аутић, није ни крш.

Link to comment

mozda je iznajmila.

 

salu na stranu, nisu svi koji kopaju siromasi. ima i ludaka. npr moj kum jednom video komsiju kako ide u duksu koji je ovaj bacio u djubre pre koju nedelju. a taj se po objektivnim parametrima moze ubrojati u bogatune cak.

Edited by Miralem
Link to comment

Јуче видим како једна жена, пристојно обучена, претура по контејнерима. На крају узе једну кесу која је окачена са стране контејнера, седе у свој ауто и продужи даље. И то вероватно ка следећим контејнерима.

Приде претходних месеци је стварно било пуно људи који су претурали по контејнерима, али ово је први пут да је неко кренуо у обилазак својим колима. И то пристојан неки аутић, није ни крш.

 

Може то да буде дијагноза и да нема везе са материјалним статусом. Имам ја рођака који је далеко од материјално необезбеђеног, са пристојном девизном уштеђевином, који редовно ронђа по контејнерима и ђубриштима и купује крш од цигана на бувљацима, и тиме пуни стан и подрум. Чак га је и комунална инспекција казнила јер је почео да одлаже тај отпад по заједничким ходницима у згради, и није хтео да га избаци ни када су га комшије замолиле.

Link to comment

vrlo jednostavno. drzava nece a neko mora. neko nije u obavezi da bude simpatichan.

ako drzava nece mene da zastiti od ovakvih degenerika i ja moram da im *** kad dodju po mene. jbg ne moram ni ja da budem simpatican

Link to comment

ako drzava nece mene da zastiti od ovakvih degenerika i ja moram da im *** kad dodju po mene. jbg ne moram ni ja da budem simpatican

 

Pa to je muka s vigilantizmom, najbolje opisano u mnogim stripovima. Who watches the watchmen problem.

Ja ne vidim drugaciju buducnost za Srbiju, ali to je cena za drustva koja ne mogu da se organizuju u ono sto drzava jeste.

Link to comment

Јуче видим како једна жена, пристојно обучена, претура по контејнерима. На крају узе једну кесу која је окачена са стране контејнера, седе у свој ауто и продужи даље. И то вероватно ка следећим контејнерима.

Приде претходних месеци је стварно било пуно људи који су претурали по контејнерима, али ово је први пут да је неко кренуо у обилазак својим колима. И то пристојан неки аутић, није ни крш.

 

Mozda je greskom bacila kesu sa patikama...

Link to comment

Mozda je greskom bacila kesu sa patikama...

 

Није ми личило. Ако си нешто грешком бацио, маскираш се и ронђаш по контејнеру у који си бацио, не по свима. И на крају је жена узела кесу са стране. Онда не би тражила по свим.

Edited by vathra
Link to comment

Може то да буде дијагноза и да нема везе са материјалним статусом. Имам ја рођака који је далеко од материјално необезбеђеног, са пристојном девизном уштеђевином, који редовно ронђа по контејнерима и ђубриштима и купује крш од цигана на бувљацима, и тиме пуни стан и подрум. Чак га је и комунална инспекција казнила јер је почео да одлаже тај отпад по заједничким ходницима у згради, и није хтео да га избаци ни када су га комшије замолиле.

 

И мени личи да је нека побуда или можда нешто још горе. Али некако те појаве увек везујемо за старије, или дисфункционалне особе.

Link to comment

Може то да буде дијагноза и да нема везе са материјалним статусом. Имам ја рођака који је далеко од материјално необезбеђеног, са пристојном девизном уштеђевином, који редовно ронђа по контејнерима и ђубриштима и купује крш од цигана на бувљацима, и тиме пуни стан и подрум. Чак га је и комунална инспекција казнила јер је почео да одлаже тај отпад по заједничким ходницима у згради, и није хтео да га избаци ни када су га комшије замолиле.

taj je tipican hoarder, dovlaci svasta i gomila. i za sve ima izgovor sta ce mu.

 

 

A mozda mrzi sirotinju pa joj otima iz kontejnera.

i to sto izvadi daje bogatima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...