Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Јесу и на твоје познанике утицали Двери и Амфилохије?Ситуација је одвратна али и потпуно очекивана. Један систем вредности је систематски разрушен, други није изграђен. Млађе генерације расту у сиромашном окружењу и колонијализму, из ситносопственичких интереса лицемерно форсираном од политичке и културне елите, се опиру кроз банализовани и вулгаризовани конзервативизам који до њих допире филтриран и дозиран потребама Службе™ коју контролише већ споменута "елита". Круг затворен, батинаши на улици, ново доба пред вратима.Ако је на утеху - а није - увек су велики информатички помаци резултирали озбиљним ратовима и сукобима, па тек онда напретком друштва: после Гутенберга је дошло пар векова крљања, па тек онда индустријска револуција. Након радија (делимично и захваљујући њему) су дошли нацисти и Други светски рат, а тек онда свет као глобално село. Интернет се тек испилио, па је логично се сви одједном изложени толиким културним разликама упусте у бар још један глобални кркљанац пре него што се опет искулирају и крене да раде за општу ползу. Према томе, ови морони што мисле да су Срби ако пребију неког човека у парку заиста јесу продукт Двери и Симетове верзије Амфилохија, али и Брисела и Геј стрејт алијансе. Дакле, продукт су овог времена и од њих нећемо побећи ни ви ни ја.

Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Јесу и на твоје познанике утицали Двери и Амфилохије?
1995-96 nisu bili oni aktuelni...Samo odreagovah na temu "danasnja mladez je losa". Ma, svaka generacija je ista, ni nasa nije bila bolja. Ne treba pricu skretati na tu temu.
Link to comment

@gagorderУ тој алтернативној верзији он је чувар руке Светог Јована Крститеља, честице Часног Крста, круне Светог Краља Стефана Дечанског и још неких ситница.

Edited by Праслин
Link to comment
@gagorderУ тој алтернативној верзији он је чувар руке Светог Јована Крститеља, честице Часног Крста, круне Светог Краља Стефана Дечанског и још неких ситница.
to, to. nećemo ulaziti u meritum.
Link to comment

Сувише се елиптична у исказу, сада бих ја требало да тумачим шта је меритум када је митрополит Амфилохије у питању, па да - макар и у покушају да сагледам твоје виђење - тридесетосекундним клиповима из тв дневника дам предност над овим што сам набројао... Мислим да ме тај правац не занима, задржао бих се на томе да постоји алтернатива Симетовом виђењу и подигао за то да баш због непознавања те алтернативе они морони могу да бију непознатог човека у парку.

Link to comment

ne može naslov koji nosi, puka forma, nabrojane formacijske pozicije da budu alternativa bilo čijem viđenju. moguće je, zapravo, da tebe kao vernika (ako jesi, u to ne ulazim) sam naslov, puka forma obavezuje na određeno viđenje. ja to ne znam. ako je to u pitanju, onda svaka diskusija prestaje i to ne zbog mene.

Link to comment
@gagorderУ тој алтернативној верзији он је чувар руке Светог Јована Крститеља, честице Часног Крста, круне Светог Краља Стефана Дечанског и још неких ситница.
Sve ovo je jako relevantno za ovu pricu. Odnosno jeste relevantno utoliko sto pojacava homofobne stavove koje Amfilohije iznosi.
Link to comment

Tacno je da je bilo ovakvih stvari u nase vreme al je postojao kakav takav strah ako te uhvate a i nastavnici sadisti su bili mnogo brojniji. Danas nastavnik ne sme da prdne a klinci imaju podrsku svojih starijih "drugova" povezanih sa policijom i sudstvom.

Link to comment
ne može naslov koji nosi, puka forma, nabrojane formacijske pozicije da budu alternativa bilo čijem viđenju. moguće je, zapravo, da tebe kao vernika (ako jesi, u to ne ulazim) sam naslov, puka forma obavezuje na određeno viđenje. ja to ne znam. ako je to u pitanju, onda svaka diskusija prestaje i to ne zbog mene.
За ову тему није битно да ли сам ја верник, битно је да ови малоумници нису.Што се односа према формацијској позицији тиче, не функционише то баш тако у православљу: чињеница да је он Митрополит не значи само по себи да је не дај Боже безгрешан. Али, чињеница да живи у Цетињском манастиру и да већ дуго и успешно чува манастир, све оне побројане светиње, као и младе богослове, од изманипулисани и заведене групе Цетињана који се сваког Божића окупе и покушавају да провале у манастир (а остатак године су такође ту на Цетињу, али не и на телевизији), као целу СПЦ у Црној Гори од заблуделе и острашћене мањине међу нашом црногорском браћом... е, то већ много говори о потреби да у својим наступима покаже чврстину коју ће многи без увида у ову, назвасмо је алтернативном верзијом, доживети као претерану.
Link to comment
За ову тему није битно да ли сам ја верник, битно је да ови малоумници нису.Што се односа према формацијској позицији тиче, не функционише то баш тако у православљу: чињеница да је он Митрополит не значи само по себи да је не дај Боже безгрешан. Али, чињеница да живи у Цетињском манастиру и да већ дуго и успешно чува манастир, све оне побројане светиње, као и младе богослове, од изманипулисани и заведене групе Цетињана који се сваког Божића окупе и покушавају да провале у манастир (а остатак године су такође ту на Цетињу, али не и на телевизији), као целу СПЦ у Црној Гори од заблуделе и острашћене мањине међу нашом црногорском браћом... е, то већ много говори о потреби да у својим наступима покаже чврстину коју ће многи без увида у ову, назвасмо је алтернативном верзијом, доживети као претерану.
jesi li ti razgovarao sa ovim klincima ili sudiš po posledicama, pa iz toga što su nekoga prebili izvlačiš zaključak da nisu vernici? ako je ovo potonje, slaba ti je to formula. mislim, onako istorijski.a za ovo čuvanje manastira - kakve to sad blage veze ima sa homofobijom koju taj čovek besomučno godinama potpiruje? da možda pederi ne opsedaju cetinjski manastir? koja zamena teza. to je otprilike kao da si rekao da je dobar sin svoje majke i da vraća pare na vreme. (ako uzmemo da tvojoj verziji veselja na cetinju i uopšte pod kiosk crkvom ili svojevremeno u spiču nema alternative). Edited by gagorder
Link to comment

Наравно да има алтернативе "мојој верзији весеља на Цетињу", али она не подразумева да неко дође, раменом извали манастирска врата, а онда пребије и избаци напоље све који учествују у "мојој верзији весеља на Цетињу". Црна Гора јес' малена, али могу ваљда неко место за себе да нађу и ти што гањају алтернативе. Што се клинаца тиче, са овима из вести наравно нисам причао, али на основу свих оних са којима сам причао прилично сам сигуран у своје закључке. Примера имам колико волиш, а последњи датира од суботе: водио сам клинца на неки дечији рођендан и он је из зезања рекао једном од гостију "ђе си, Деки!", ваљда под утицајем Нушићевих "Хајдука" које тренутно чита. Овај је на кеца замахнуо ногом на њега, покушавајући да га удари и почео да урличе "шта ти мени 'ђе си', нисам ја Хрват". Имају по 8 година. Ја сам застао, гледам ову малу будалу која покушава да се отме свом оцу који га држи и мени се саучеснички смешка јер, ето, добро је натренирао своје дете и некако се уздржим да га не пљунем (дете сам хтео да пљунем, отац је неки билдер и јачи је од мене), па прођем са неким изгледа довољно гадљивим изразом на лицу пошто је отац престао да се смешка јер је ваљда помислио да сам и ја неки Хрват. Срећом, својој деци сам давно објаснио да глуперде долазе, али зар није управо тај случај савршена слика младог и необразованог насилника који под маском заштите српства напада управо то што мисли да брани? Када порасте, његову испразност усмере Дверјани или Образ и ето тог "националисте" од кога ја зазирем и више него либерали међу вама.Што се односа таквих националиста према вери тиче, гуглуј протесте Образа када су се залетали на Саборну цркву јер је у њој "саслуживано са англиканцима". Писао сам већ о томе на форуму: англиканска црква је током Другог светског рата доделила делове својих цркава у Лондону Српској православној цркви како би Краљ и избегличка влада, као и њихове породице, могли негде да иду на службу. На годишњицу те одлуке СПЦ је угостила представнике Англиканске цркве, али су Образовци - не знајући предисторију - помислили да је то неки екуменизам и онда се окупили, дречали, махали иконама, претили Енглезима и генерално се понашали онако како се понашају на свим својим наступима. Што се хомофобије тиче, не знам шта очекујете: за хришћанство хомосексуализам је грех и не може то да промени ниједан владика. Али, ниједан владика не може ни да позива на пребијање хомосексуалаца, што ви некако подразумевате да се дешава сваке недеље током проповеди.

Link to comment
Што се хомофобије тиче, не знам шта очекујете: за хришћанство хомосексуализам је грех и не може то да промени ниједан владика. Али, ниједан владика не може ни да позива на пребијање хомосексуалаца, што ви некако подразумевате да се дешава сваке недеље током проповеди.
ono gore je sve slatko (naročito onaj detalj da je drugi tata jači), anegdotski, intuitivno (taj mali od osam je pupoljak onih sa raznih tribina) i tako. nemam ja tu šta da dodam.samo ću da se osvrnem na ovo poslednje (ovaj deo gde mi odjednom persiraš - ili misliš da ja ovde nekoga zastupam?).morao bi da znaš da amfilohijevi stavovi o homoseksualcima (pa bili oni dogmatski utemeljeni, u osnove hrišćanstva uzidani, nepromenjivi ...) nisu nama svima poznati zato što smo ih čuli u neku nedelju na propovedi, nego zato što ih je on više puta, u pravom trenutku (recimo pred pokušaj, da ne kažem abortus prajda), na pravi način i pravom intonacijom (mit zorn und leidenschaft iliti cum ira et studio) saopštavao u sredstvima javnog informisanja.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...