Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

to je jedan idealan zivot u kome se zna shta je bitno. hocu i ja jedan :D

Njemu je taj zivot super. Uvek sam se pitao kako devojka mu funkcionise u toj vezi :) Kapiram da joj naplacuje kiriju i pise koliko trosi struje.
Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovo je amater, nek se javi kad pocne da krade od dece obolele od raka kao srpska elita. 

 

Sad bez zajebancije, razumem da muka nekog natera da se grebe od svih ali strasno je da se promovise to kao normalno ponasanje zarad sticanja neke sopstvene koristi. 

 

Normalno? Ne bi me čudilo da sistem tri koverte završi u nekom doktoratu ili nekom sličnom kapitalnom delu. :)

Link to comment

Njemu je taj zivot super. Uvek sam se pitao kako devojka mu funkcionise u toj vezi :) Kapiram da joj naplacuje kiriju i pise koliko trosi struje.

zato shto su devojke ludache sa komplikovanim prioritetima. ili bez prioriteta ^_^

Link to comment

najludje je sto ti citas komentare, sobzirom da iz nekog razloga njih pisu najludji i najgluplji ljudi. meni se sprzi mozak kad god pokusam.

citam dijagonalno, pa najgluplje preskacem a u najludjim uzivam :)

Edited by Leia
Link to comment

pa ne verujem da na terenu i sami novinari dobacuju dalje od krpljenja krajeva. eventualno da je bica npr pisala chlanak, pa da kazesh da tera neki modernizam dvajesprvog veka da sekira proleterijat, ili novakova zena, ali ovo neko redakcijsko siroche, istina duhovito, mozda je dalo sebi malo vishe kreativnih prava :)

verovatno stigla direktiva da se napise nesto u duhu trenda da se radi radi radi i stedi stedi stedi, sto je najcrnje ja totalno mogu da zamislim vucica kako deli ovakve savete obesnoj omladini

Link to comment

Ovde ste se bese preganjali oko Lili Marlen?

 

Radio program iz perioda okupacije

 

CzQQJtoWQAA0AmM.jpg

 

18:50-19:00 zarobljenicki pozdravi

Ma jok preganjali, samo smo elaboriralitm o aktivnostima pokreta otpora nemackog naroda i njegove elite diljem Evrope poznate kao Wehrmacht i pesmici-simbolu tog otpora.

Uostalom, 1 obicna, malo плачљиваtm pesmica koja govori o patnjama i ceznjama obicnih, nizasta krivih vojnika, pesmica koja se tradicionalno narucuje u kafani kad god hoces da ih se setis.

A ima i na ruskom  :fantom:

Link to comment

ne ulazim u tu pricu, niti mi je namera da ponovo rasplamsavam raspravu.

 

Natrcao na ovo pa me podsetilo. Vise sam okacio kao zanimljivost.

:)

Nisam ni mislio da ti je to namera.

 

Inace, imam negde jos uvek tonski zapis ovih 'zarobljenickih pozdrava', a mislim da je nesto od tog materijala jos uvek prezivelo.

A za one koji se razumeju i koje ne mrzi da traze, mada mislim da je You Tube tu malo od pomoci, pomenuti izvodjaci, Aranicki i ostali, su 1 vrh, mislim na muzicke emisije.

Link to comment

Neces mi verovati ali ovog trenutka guglam jer me zainteresovalo kako su ljudi prosli posle oslobodjenja :)

 

Ima dosta na yt

 

 

Pero Tumbas Hajo i tamburaški orkestar Radio Beograda snimljen 40 - tih godina , prošlog veka. Sastav orkestra : Aleksandar Aranicki : prim.Pero Tumbas Hajo : basprim.Stevan Tumbas Hajo : basprim. Mali čika Todor : basprim. Stevan Jovanović : čelo. Boško : kontra. Beli Steva - bas.

 

 

 

Sad me kopka kako je Aranicki uskocio u prvi plan ispred Tumbasa :)

Edited by katamaran
Link to comment

Neces mi verovati ali ovog trenutka guglam jer me zainteresovalo kako su ljudi prosli posle oslobodjenja :)

 

Ima dosta na yt

 

 

 

Sad me kopka kako je Aranicki uskocio u prvi plan ispred Tumbasa :)

Aranickog sam pomenuo kao prvopomenutog u tvom postu/programu Radio Beograda, i ostali pomenuti su bili vrh: svojevremeno je ovde pokusana rasprava o statusu i znacaju pevaca takozvane narodne muzike iz vremena kada je to bila jedina muzika jer takozvane zabavne nije ni bilo, a dzez je ulazio polako i na mala vrata bivajuci ogranicen publikom.

Svi pomenuti pevaci imaju kafanski pedigre, nastajali su i kalilitm se u kafani koja je bila 1 institucija i u vreme kad pojam 'kafanski pevac/pevacica' nije imao znacenje koje je dobio kasnije.

Ali, to je, opet, neka druga prica.

Idem i ja na YT da pogledam sta ima  :)

Link to comment

A što ja ne mogu da  napišem komentar tamo. Ne se razumevam u Fejzbuk, al htedoh da im napišem da ne seru, nego da se organizujemo i sakupimo novac, twe pomognemo ženi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...