Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

To su neka napuštena ili polunapuštena deca očigledno, prolazimo pored takvih svaki dan pa ne znam čemu iznenađivanje očiglednim.

I ovo da su prvo gledali da li mogu invalidska kolica da uzmu, jasno je da žive tako što lunjaju, gledaju gde ima šta da se ukrade, i da su očigledno trebali davno da budu oduzeti roditeljima ili bandi koja ih drži i smešteni u dom. Ako uopšte ima mesta po tim domovima.

Link to comment

To su neka napuštena ili polunapuštena deca očigledno, prolazimo pored takvih svaki dan pa ne znam čemu iznenađivanje očiglednim.

I ovo da su prvo gledali da li mogu invalidska kolica da uzmu, jasno je da žive tako što lunjaju, gledaju gde ima šta da se ukrade, i da su očigledno trebali davno da budu oduzeti roditeljima ili bandi koja ih drži i smešteni u dom. Ako uopšte ima mesta po tim domovima.

Da bar budu oduzeti roditeljima i stavljeni u dom pa onda dati u hraniteljsku porodicu sa programom resocijalizacije ako već nema krivične odgovornosti... ništa od toga naravno. Šta je bilo sa onim ubicama od 12-13 godina što su prošle godine napali Rašu Popova a pre toga ubili starca nekoliko dana pre toga... svi se ograđiju, niko nije nadležan naravno. To nije bila dovoljna opomena da se promeni zakon, da barem neko od glavonja da dobru ideju šta uraditi da se ne ponovi ili ako se ponovi da se adekvatno kazni. Potpuno se slažem sa anglosaksonskim pravom po ovom pitanju, čuveni slučaj https://en.wikipedia.org/wiki/Murder_of_James_Bulger. Citat:  At the trial, the lead prosecution counsel Richard Henriques QC successfully rebutted the principle of doli incapax, which presumes that young children cannot be held legally responsible for their actions. Thompson and Venables were considered by the court to be capable of "mischievous discretion", meaning an ability to act with criminal intent as they were mature enough to understand that they were doing something seriously wrong. The child psychiatrist Dr. Eileen Vizard, who interviewed Thompson before the trial, was asked in court whether he would know the difference between right and wrong, that it was wrong to take a young child away from his mother, and that it was wrong to cause injury to a child. Vizard replied, "If the issue is on the balance of probabilities, I think I can answer with certainty". Vizard also said that Thompson was suffering from post-traumatic stress disorder after the attack on Bulger. Dr. Susan Bailey, the Home Office forensic psychiatrist who interviewed Venables, said unequivocally that he knew the difference between right and wrong.

 

12-godišnjak vrlo dobro zna razliku između dobra i zla da se mi ne zajebavamo. Po meni, trebalo bi barem privesti roditelje, ispitati ih odvojeno od strane policije i psihijatra do najsitnijih detalja, poslati na poligraf ako treba... da se vidi da nije ubica podstican od strane nekog od njih na mržnju prema beskućnicima ili bilo kojim drugim manjinama, da nije zapostavljen, zapušten, prepušten sam sebi(a s obzirom da im je u pola 4 ujutru na ulici mislim da imaju o čemu da pričaju). A onda, ako se ispostavi da ima njihove odgovornosti... jebati im kevu za primer najoštrije zamislivo po ovim našim nakaradnim zakonima. Naravno, neće ih čak ni ispitati, a i što bi... ta deca su se samo igrala(mislim da je onaj bolid Vulin u sličnom stilu branio neke od prethodnih maloletnih krimanalaca). A i ubila su beskućnika... kome će on nedostajati zaboga.

Link to comment

Baš bi morao da bude mali sajko pa da namerno zapali čoveka svestan toga šta će se desiti. Pre će biti da je ovo stvarno izvitopereni ekvivalent igre za dete koje ne zna bolje, koje je prepušteno samo sebi i stalno lunja i krade i ko zna šta prolazi. Može on da zna razliku između "ispravnog" i "pogrešnog" po merilima našeg sveta - koji nije ni blizu nalik na njegov svet - ali teško da nije traumiran činjenicom da je u trenutku pretvorio čoveka u buktinju. Ne bih mu ja sudio kao odraslom, ali ne bih ga ni pustio s nekim pojačanim nadzorom ili šta već je predviđeno, ovo zahteva pre svega ozbiljnu psihološku procenu i praćenje.

Link to comment

http://ljubimci.telegraf.rs/pet-hronika/3617-strava-u-beogradskom-predgradju-desetogodisnjaci-zaklali-zapalili-stence

 

http://www.kurir.rs/nezapamcen-zlocin-decaci-od-10-godina-zapalili-devet-stenaca-clanak-1039325

 

 

ovo je bajato, ali to je to....nikad mi nece biti jasno kako dete od 10 godina moze da zlostavlja zivotinju? pa koje dete moze da odoli stencima ili macicima? a ovi su ih sekli, palili i na kraju skakali po njima. e onda na kraju zapalis i coveka.

Link to comment

Imali mi komšiju, kao klinac prikucavao mačiće za ograde. Roditelji fini, držali knjižaru. Mali sa 22 godine postao upravnik logora za muslimane. Jednostavno hopsi. Da ga je bogdom neko poslao u kakvu ustanovu na vrijeme.

Link to comment

Ne znam gde ja pametno ovo staviti...

 

BUKTINJA NA AUTOPUTU U obračunu navijača zapaljen kombi (VIDEO)
Zlatko Čonkaš | 15. 12. 2016 - 23:53h izmena vesti 16-12-2016. - 01:05h

Desetak navijača Crvene zvezde prebijeno je večeras oko 23 sata na autoputu E75 kod Novih Banovaca, a njihov kombi kojim su se vraćali sa utakmice Crvena Zvezda – Makabi je zapaljen i potpuno je izgoreo.

Kako saznaje ''Blic'', do obračuna je došlo nakon što su navijači Partizana sa dva automobila preprečili put vozilu u u kome su bili Zvezdaši i palicama počeli da ih tuku i pale bakljama.
Foto: M.Mitrović / RAS Srbija
[pin on pinterest] [share it]

- Prizor je bio jeziv. Odjednom su izleteli Grobari iz dva automobila i počeli da vade mladiće iz kombija i da ih bacaju po putu. Tukli su ih palicama zverski . Onda su počeli da bacaju baklje u kombi i kada se on zapalio seli su u kola i pobegli u smeru Novog Sada – priča za ''Blic'' jedan od očevidaca.

Kaže da je odmah pritrčao da pomogne nesrećnim mladićima, za koje kaže da su bili tinejdžeri.

- To su deca. Najstariji ima 20 godina, siguran sam. Bilo je strašno gledati ih onako razbacane po putu i uplakane. Nas nekoliko im je priteklo u pomoć i počeli smo da ih sklanjamo dalje od kombija, a policije ni od korova. Nije ih bilo minimum pola sata i kada su došli sve je bilo gotovo. Kombi skroz izgoreo – priseća se sagovornik ''Blica''.

Kako saznajemo, niko od nesrećnih mladića nije zadobio povrede opasne po život, a policija još nije izdala zvanično saopštenje u vezi sa ovim slučajem.
Link to comment

Da, automobili nestanu u mraku, a brojevi tablica su tako mali da se zagube u policiji...

 

A i policiju bole ona stvar da se petlja u posao... Koji će im još ta muka...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...