Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

 

 

Naprosto zamisljam tu scenu kad ide u policiju, a tamo "pa znate nije mali hteo pubertetska posla ostao bi mu dosije evo kolega garantuje da se to vise nece ponoviti on ga je vec dobro istukao moraju se nasi ucitelji postovati"

Ništa policija, klinja je maloletnik i max što od krivične sankcije na sudu može dobiti je pojačani nadzor roditelja ili nadzor organa starateljstva, ono, javljanje socijalnom radniku svakih par dana.

 

Tu ide njeno veličanstvo građanska parnica za naknadu nematerijalne štete zbog nanošenja fizičkih i duševnih bolova usled povrede časti, ugleda i profesionalnog dostojanstva, i to protiv ćaće i matere zbog propuštanja dužnog nadzora.

 

Pa jedno tisuću evara, molim lijepo.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

BTW. Ovo nas tek očekuje, u razgovoru sa par mojih™ koji rade po školama sam se zabezeknuo kad sam saznao koliko su njima u delu tog vaspitnog rada vezane ruke nekritičkim prepisivanjem nečijih propisa koji niti su adekvatni za naše obrazovne uslove, ni za mentalitet.

 

Bitno da je ministarstvo osnovalo komisiju a komisija radnu grupu, pa se svi skupa nalapali nečijih para iz nekih fondova, fondacija itd. te sproveli reformu™ tako što su prepisali nečije propise, skupština to usvojila po hitnom postupku bez javne rasprave i niko nikad nije uradio monitoring efekata.

 

Jer to nije predviđeno projektom, pa nema autorskog honorara. :(

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

BTW. Ovo nas tek očekuje, u razgovoru sa par mojih™ koji rade po školama sam se zabezeknuo kad sam saznao koliko su njima u delu tog vaspitnog rada vezane ruke nekritičkim prepisivanjem nečijih propisa koji niti su adekvatni za naše obrazovne uslove, ni za mentalitet.

Bitno da je ministarstvo osnovalo komisiju a komisija radnu grupu, pa se svi skupa nalapali nečijih para iz nekih fondova, fondacija itd. te sproveli reformu™ tako što su prepisali nečije propise, skupština to usvojila po hitnom postupku bez javne rasprave i niko nikad nije uradio monitoring efekata.

Jer to nije predviđeno projektom, pa nema autorskog honorara. :(

via CZ-M53 TT

ovo ti je kljuchno, kinta. svrpe drugo su samo efekti. da su im trazili da deca dolaze jedan dan crvena drugi dan plava, i to bi bilo. koga briga da li ima smisla. Edited by gospa buba
Link to comment

i niko nikad nije uradio monitoring efekata.

 

Monitoring i evaluacija su skoro pa nepostojeci koncepti u srpskom javnom sektoru. Imamo milion strategija, akcionih planova, zakona, propisa, itd. a tu i tamo mozda tek poneku studiju o tome sta je sve to proizvelo, kakvi su rezultati, sta je ispunjeno a sta nije.

Link to comment

Monitoring i evaluacija su skoro pa nepostojeci koncepti u srpskom javnom sektoru. Imamo milion strategija, akcionih planova, zakona, propisa, itd. a tu i tamo mozda tek poneku studiju o tome sta je sve to proizvelo, kakvi su rezultati, sta je ispunjeno a sta nije.

pa mozesh da zamislish kad su stigli prvi kontrolori na fp6. koji su to shockovi bili.
Link to comment

 

 

ISPOVEST DEČAKA KOJI JE ZAPALIO BESKUĆNIKA "Samo IZ ZABAVE sam bacio upaljene novine na njega"
Z. Č. | 14. 12. 2016 - 17:00h
 
 

Samo iz zabave sam zapalio novine i bacio ih na njega, nije mi bila namera da čovek izgori - rekao je u polciji dvanaestogodišnjak koji je zapalio beskućnika u Novom Sadu.

 
Foto: R.Gatel / RAS Srbija
 

Kako nezvanično saznajemo deca su prvo htela da ukradu invalidska kolica koja su bila pored dva beskućnika. No, kad u tome nisu uspeli jer su ih beskućnici primetili, najmlađi od njih uzeo je svežanj novina, zapalio ih i bacio na beskućnika, koji je ležao pokriven starom dekom i ritama.

 

Čovek je odmah počeo da gori, a deca su u panici pobegla.

- Pomislili smo prvo da se čovek možda sam upalio sa cigarom. Međutim kada je ovaj drugi beskućnik došao sebi, jer je bio u alkoholisanom stanju, rekao nam je da su tu bila neka deca i palila novine. Verovatno je i preminuli beskućnik bio u alkoholisanom stanju – kažu nezvanično iz policije.

Trojica maloletnika privedeni su pa pušteni danas zbog sumnje da su u Futogu u noći između ponedeljka i utorka namerno zapalili beskućnika Dragutina T. koji je od zadobijenih opekotina preminuo.

UŽAS U NOVOM SADU Dečak (12) sa drugarima ZAPALIO beskućnika, preminuo u NAJTEŽIM MUKAMA

Iincident se dogodio oko 3.30 sati u Futogu, kada je jedan od dečaka bacio zapaljene novine na kartone sa kojima je beskućnik sa inicijalima D.T. (64) bio pokriven, a koji je zatim izgoreo.

Nesrećnom muškarcu izgorelo je 90 odsto tela.

Kako "Blic" saznaje, dečaci su čoveka zapalili dok je sa prijateljem ležao iza lokalne prodavnice u Bulevaru Oslobođenja broj 21.

Link to comment

Splet nesrecnih okolnosti.

 

Ko se jos, kao klinac, nije igrao paljenja ljudi?

 

A naslovi na kioscima, Farme, Parovi, institucionalizovana mrznja prema Hrvatima, Albancima i Muslimanima, opsta nemastina sa jedne i enormna kradja resursa sa druge strane, to je tek sekundarna stvar.

Link to comment

Splet nesrecnih okolnosti.

 

 

Beskucnik se zapalio jer je bio alkoholisan kao sto lepo pise, goreo je alkohol u njemu, da je bio trezan ne bi se zapalio. A i ne bi ni bio beskucnik. Sam je kriv. :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...