Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

...

 

i posle kažu današnje generacije čvršće, znaju šta je život, itsl. qrac.

danashnje generacije su neshto nama nepoznato, nikom nepoznato™, preciznije.

 

moja baba je od 1925 do danas za 90 godina preshla putanju na kojoj je bila serija izuma od motora sa unutrashnjim sagorevanjem (u nashim uslovima) do caskanja na vajberu, i sijaset stvari koje su stale izmedju. i shokirana je, svakog dana svog zivota, shta se sve desilo za 1 vek.

 

njeno (trenutno) poslednje praunuche pipa ekrane, u drugoj godini zivota.

 

oni su u najmanju ruku vanzemaljci, nachin na koji su potopljeni u shum inforamacija, nachin na koji procesiraju i donose odluke, to je neshto skroz novo. videcemo tek kakvi su.

 

 

 

ono shto je problem, to je da niko od nas danas njima ne moze da pokaze i objasni jednu jednostavnu stvar, nama jednostavnu: kako da se saberu. ne postoji iskustvo na osnovu kog mozemo da ih savetujemo. nama je to trivijalno. njima izgleda nije.

 

 

Kako se u inostranstvima rjesava problem vrsnjackog nasilja?

ovako je svuda u svetu -_-

 

shalu nastranu, i mene to vrlo zanima.

Edited by gospa buba
Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

moja baba je od 1925 do danas za 90 godina preshla putanju na kojoj je bila serija izuma od motora sa unutrashnjim sagorevanjem (u nashim uslovima) do caskanja na vajberu, i sijaset stvari koje su stale izmedju. i shokirana je, svakog dana svog zivota, shta se sve desilo za 1 vek.

 

moja je 1923. godiste. i živa je još. pričamo o tome ali ja zaista ne mogu da osetim lično kako izgleda izgleda imati to sve u jednom ljudskom iskustvu, stvarno

Link to comment

moja je 1923. godiste. i živa je još. pričamo o tome ali ja zaista ne mogu da osetim lično kako izgleda izgleda imati to sve u jednom ljudskom iskustvu, stvarno

magija :D

Link to comment

mi smo, zajedno, svi  roditelji, uspeli da nateramo direktorku da prebaci siledziju u drugu smenu, medjutim tu mu se majka nasla uvredjena pa ga je ispisala i prebacila u drugu skolu. posle (dosta godina) u novinama citam da su mu stavili bombu na vrata i da je mama najebala..jbg

Link to comment

mi smo, zajedno, svi  roditelji, uspeli da nateramo direktorku da prebaci siledziju u drugu smenu, medjutim tu mu se majka nasla uvredjena pa ga je ispisala i prebacila u drugu skolu. posle (dosta godina) u novinama citam da su mu stavili bombu na vrata i da je mama najebala..jbg

a shta cesh. kod nas je ochogledni nasilnik (organizovane tuche, kradja mobilnih telefona deci i nastavnicima, svakakva chudesa) isto prebachen na kraju u drugu shkolu, iz koje periodichno dolazi da se organizovano lema sa starom ekipom. njegova majka ne razume nishta, zashto je njeno dete najgore. otac se pojavljuje na slici samo u prichama kako mlati kevu i svu decu. shto je najcrnje, taj konkretni primerak deteta je bio (paradoksalno) lepo vaspitan da kaze dobar dan, da pomogne da se neshto ponese, da pritekne starima, da dohvati kome je shta teshko, nije bio ni skandalozno losh djak. a situacija kod kuce polukriminalna. i bez roditeljske saradnje sistem, prosto ispljune takvu decu, mada ima vrlo jasno definisane mehanizme bavljenja, ako reshi da se bavi :(

 

ja sam muvala juniora da se sprijatelji, pa posle da mu bude mafijashki advokat :lolol:.

 

jer to dete ce se izvuci samo nekom chudnom srecom i prevratom. meni je bio beskrajno drag i simpatichan, jer je imao ochiglene kvalitete i potencijal da postane neko drugi.

Edited by gospa buba
Link to comment

Kako se u inostranstvima rjesava problem vrsnjackog nasilja?

 

 

Postoji bullying, a postoji fizicko naselje. U Amerikama se dobro nose sa fizickim nasiljem, ali nemaju efikasan lek za bullying. 

 

Kad kazem "dobro se nose" hocu da kazem da na keca suspenduju na nedelju dana ako se pobijes prvi put. Ako se ponovi onda izbacuju iz skole, pa zavrsavaj skolu vanredno ako numes da mirno resavas konflikte. 

Link to comment

Postoji bullying, a postoji fizicko naselje. U Amerikama se dobro nose sa fizickim nasiljem, ali nemaju efikasan lek za bullying. 

 

Kad kazem "dobro se nose" hocu da kazem da na keca suspenduju na nedelju dana ako se pobijes prvi put. Ako se ponovi onda izbacuju iz skole, pa zavrsavaj skolu vanredno ako numes da mirno resavas konflikte. 

ovde ne smeju sa chasa da izbace na hodnik.

Link to comment

ovde ne smeju sa chasa da izbace na hodnik.

 

Ako je za utehu, mala je sansa da se u skoli pojavi sa heklerom koji je kupio u slobodnoj prodaji. Sve to ima svoje, sto rece moja baba.  

Link to comment

prepishu ga u drugu shkolu chim zapuca -_-

 

 

uteha je (ako je, meni nije) shto ce oni svi biti ogavni konzervativci i svoju decu ce drzati kao vojsku :lolol:

Edited by gospa buba
Link to comment

Kako se u inostranstvima rjesava problem vrsnjackog nasilja?

 

Razlikuje se od zemlje do zemlje. Ja sam u skoli u Kanadi jedanput blago sutnuo drugara u hodniku. Nije bilo nista spec., ja sam nesto naskrabao i pokazao mu on je mi je uzeo iz ruke i kao ha ha glupost pocepao i bacio na pod ja ispizdeo i bum, mislim klinacka prepirka, nista ozbiljno niti je on kukao nit mu sta je bilo, niti meni. No to je primetio profesor pa sam momentalno poslat kod pedagoga da pisem sat vremena esej (!) o tome sta sam uradio i zasto to ne valja. To mi je bilo najmucnije iskustvo u skolskom zivotu, mislim da bi mi bilo lakse da su mi dali da orem kamenje. Da li treba da kazem da mi nije palo na pamet vise da ikoga sutnem.

 

To je bila najblaza kazna, za ozbiljnije je bilo jace™. Ide se do izbacivanja iz skole, slanja u posebne skole za problematicnu decu, i slicno. Mislim problem nije resen skroz i sistem ima svoje manjkavosti ali postoje neke sankcije. Bar se salje poruka da ako pravis sranje, trpeces posledice, i ako mozda postoji uvek onaj jedan klinac u skoli na koga bilo kakve kazne ne uticu.

Link to comment

Blic javlja da je onaj debil osamario profesorku zbog opklade od 30 evra, a cale zandarm, poznavalac propisa, promptno reagovao i ispisao malog govnara pre pokretanja disciplinskog postupka. Mozemo i neku anketu da li ce mali postati zandarm ili Mutavi. Pozitivno je sto je radni kolektiv odlucio da obustavi nastavu, mada verujem na opste odusevljenje omladine.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...