Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

A da se roditelji organizuju i odu u školu i zaprete da će svu decu iz tog odeljenja da prebace u drugu školu, ako malog ne izbace iz škole. Kod mene u gradu bukvalno se otimaju oko dece da ih što više upiše kod njih, možda to doduše nije tako u NS, jer kod nas fali đaka, pa se učitelji i nastavnici plaše da im ne opadne br učenika u odeljenju jer su onda prekobrojni.

Pitaću drugara, oko te ideje...

 

Inače, u istoj to školi je bilo još primera nasilja i izvrnutih situacija... Recimo klinac maltretira druge klince i to traje i traje i onda se njih 5-6 organizuju, ubiju ga od batina, zajedničkim snagama... I naravno najebu oni, a mali psihpoata bude žrtva vršnjačkog nasilja...

 

Generalno, tu ima problem i sa neznanjem roditelja... Recimo za ovo guranje niz stepenice i plavetnilo, trebalo je otići odmah u hitnu, uzeti papir da je dete imalo lakše telesne povrede, zvati policiju, dati izjavu i napraviti sranje u školi... Ne verujem da bi nešto bilo, alii bi se možda neko bar malo uplašio pa stegao malog, ako se on već sam ne bi...

 

Ali, ljudi toliko nemaju poverenja u institucije... Moji prijatelji su samo odmahnuli rukom... Naravno.. A šta drugo?

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

da li su roditelji nasilnika neki ugledni građani (članovi SNSa ili neke druge kriminalne organizacije) pa je škola u strahu ili ih jednostavno skroz baš briga ?

Link to comment

da li su roditelji nasilnika neki ugledni građani (članovi SNSa ili neke druge kriminalne organizacije) pa je škola u strahu ili ih jednostavno skroz baš briga ?

roditelji chija deca prave probleme su nachelno degenerici, od nachelnika porodilishta do idiota koji pije pivo ispred frizeraja. to uopshte nije vazno.

Link to comment

nemojte da se zavaravate. nasilniku ne moze niko nishta.

 

Pa nasilniku i ne treba niko ništa, šta sad treba roditelji da ure da biju tuđe dete?

Nema šanse da u celom tom ugroženom odeljenju nema roditelja koji su kakav taav faktor i ime u gradu, i koji ne bi mogli da dignu stvar na viši nivo, larmanjem po gradu o raspad školi, i direktnim pretnjama nastavnom kadru i direktorki/direktoru. Oko ispisa dece a ako su kreativni i nečim drugim. Ako ih ne smara da se malo bave time.

edit: naravno u cilju izbacivanja malog iz škole, trenutnog

 

edit: bilo je tih sranja sa nasiljem i u moje vreme, jednog malog mal nisu ubili u sedmom/osmom. I mnooogo je zavisilo od toga koliku frku dignu roditelji, mene je jednom jedan debil ostavio bez pola obraza, nisam ni znala ni čula za njega dok me nije napao. I moji kao dal da tuže ili ne kod direktorke, ajme čuli su da je mali prebio pola škole pa ako bi se i oni žalili možda bi ga izbacili iz škole pa šta će to jadno dete. Tako saznali od nekog dobronamernog nastavnika dobrice, i sad dal oni da budu loši ljudi koji će malom da komplikuju put u budućnost, neće jel tako, i zato mu išta nije ni bilo.

 

Za to vreme učiteljica koja je skoro do penzije došla šibajući decu (1-4 razred) i šikanirajući i niko joj nije stao na put, šta ćeš, dok jednom nije neku malu iz Hrvatske ionako istraumiranu dohvatila, dete jedva došlo kući, napad šećera itd. E kad je njen ćale onako besan otišao u školu, pa ne možete da sanjate kako su se promptno promenile okolnosti.

Edited by Dagmar
Link to comment

Pa nasilniku i ne treba niko ništa, šta sad treba roditelji da ure da biju tuđe dete?

Nema šanse da u celom tom ugroženom odeljenju nema roditelja koji su kakav taav faktor i ime u gradu, i koji ne bi mogli da dignu stvar na viši nivo, larmanjem po gradu o raspad školi, i direktnim pretnjama nastavnom kadru i direktorki/direktoru. Oko ispisa dece a ako su kreativni i nečim drugim. Ako ih ne smara da se malo bave time.

edit: naravno u cilju izbacivanja malog iz škole, trenutnog

to ce da bude harasment na jadno malo dete. pazi kad znam sve fore -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

Osim toga, iz osnovne škole ne može da bude izbačen, pa da je ne znam kakav nasilnik. Može da bude premešten u drugu školu jedino uz saglasnost roditelja.

 

Mogu i nastavnici i direktor da malo jače legnu na njegove roditelje da baš i urade, ali ovako što bi se ljudi baktali, kad nisu motivisani?

Link to comment

Mogu i nastavnici i direktor da malo jače legnu na njegove roditelje da baš i urade, ali ovako što bi se ljudi baktali, kad nisu motivisani?

 

Mogu i da dube na glavi, ali ako roditelj neće da ga prebaci - ne mogu mu ništa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...