Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Vratili je na posao. Navodno nisu znali da je bila bolesna...

Jeeeste mamu im...Nego psiho video u medijima da ne moze da poklopi, pa damage control...

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

meni je mucno bilo kad jadna kaze da ce da se vrati na socijalu i da ce traziti pomoc od drzave, pritom je samohrana majka.  kakva crna socijala i da drzava pomogne. drzava samo moze da odmogne. sad se digla javnost, i kao u redu je, a koliko ima ovakvih i slicnih slucajeva, mozda nije uvek karcinom u pitanju, ali to  kako se izivljava i izdrkava domaca  "gazdinska" stoka na sve moguce nacine to je strasno. plus mnogi rade na crno i nikom nista.  i onda ovaj zvalavi parazit mrsomudi o tome kako treba da se radi 24h za klikere

Link to comment

istini za volju, tako je i na "zapadu". ako nemas ugovor za stalno i razbolis se, ko te jebe. to je sto se tice poslodavca i zaposlenog.

 

razlika je u tome sto ces verovatno dobiti neku socijalu, verovatno srazmerno vecu nego sto ova nesretnica prima platu, i sto su privremeni ugovori regulisani zakonom koji se postuje, tj ne mogu da ti ih periodicno produzavaju do u vecnost. isto vazi i za uslove na radnom mestu.

 

sve u svemu, juru treba spaliti, zajedno sa onima koji su je doveli i kontrolisu je.

Edited by Miralem
Link to comment

Da dodam i ja +1, jer sam cuo slicne price iz Fiat-a i kooperanata mu, od pouzdanih ljudi. Ovo sad kad je bilo otpustanje trece smene, tj. njeno ukidanje, to su sve radili tzv. nasi ljudi zaposleni u odeljenju HR, svacega je tu bilo, pretnji, ucena, sikaniranja. Naravno, nije to moglo bez amina od italijana, na kraju krajeva oni su i hteli ukidanje trece smene, jer im nije ni trebala, prica se da su je uveli ovde zbog dogovora sa dinkarom 2008. inace osim u jednoj ili dve fabrike u svetu, nigde nemaju trecu smenu. Sad, koliko je sve to tacno, ne mogu da tvrdim, ali ne bi me cudilo da jeste. 

Link to comment

E ovo je doom...

 

Znaci decko se ubio zbog maltretiranja u skoli, i sve sto se desi 5 godina kasnije (!) je da direktorka bude kaznjena sa pisljivih 50k dinara (i ako je utvrdjeno da nije radila svoj posao i zaustavila maltretiranje decka) i skola sa 500k, a mali nasilnici dobiju "pojacan vaspitni nadzor" i ukor suda (!). Odgovornost roditelja malih nasilnika, koliko vidim, niko nigde ne spominje, mislim sto bi roditelji bili odgovorni za svoju maloletnu decu i njihovo ponasanje...

 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=12&dd=12&nav_category=16&nav_id=1209420

 

Ali dobro, posto tolerisemo takve siledzije u osnovnim i srednjim skolama, imacemo dosta buducih Mutavih, Pacova, Budala i slicnih, super ce se uklopiti u srpsko drustvo.

Link to comment

To nije samo nas problem, mislim uvek je bilo maltretiranja po skolama, poznato je da klinci mogu da budu zajebana cudovista. Danas je to podignuto na jos visi nivo zahvaljujuci internet mrezama i mobilnim telefonima. U Spaniji malo pa malo, neko nesrecno dete, koje ne moze da podnese svakodnevni pritisak i nema podrsku kuce i skole, izvrsi samoubistvo.

Ne mora da znaci da ce iz tih maloletnih siledzija izrasti neki kriminalci, ali u svakom slucaju hoce gomila moralnih i psajko nakaza.

Link to comment

meni je neverovatno da zakon za ovako nesto predvidja 50 hiljada dinara kaznu

 

kamo neka veca suma, kamo dozivotna zabrana za rad u prosveti?

 

ali ne, to je Srbija, u kojoj koncept licne odgovornosti nikada nije u potpunosti zaziveo

Link to comment

Oduvek ima maltretiranja. Bilo je groznih stvari i u skoli u koju sam ja isao. Sada, kada si dete, nekako nemas osecaj koliko je to lose (znas da je lose, ali i dalje nisi formirana licnost pa ne mozes u potpunosti da pojmis strahotu). A ne secam se ni tada da je neko bio kaznjavan niti da su prosvetni radnici obracali paznju preterano. 

 

Ne znam sta su ovi radili, ali ja bih prevashodno bio kivan na to sto prosvetni radnici se nisu nasli maltretiranom detetu iako su znali sta se desava. Mislim da je to jedan generalni problem sa nasim skolskim sistemom, sto skolujemo ucitelje, a ne vaspitace, da se tako izrazim. Meni je skandalozno da za predavanje matematike treba da se zavrsi matematicki fakultet, gde 99% stvari ucis koje nikad neces predavati, a istovremeno se skoro uopste ne uci kako raditi sa decom (pardon, ne skoro nego - uopste). Logicnije mi je da se zavrsi neka visa sa fokusom od 2 ipo godine na vaspitavanje i rad sa decjom licnoscu a godinu ipo na materiju koju ces predavati.

Link to comment

kakvi crni prosvetni radnici.oni cvikaju od otkaza.ko zna i kako se sve to zaposlilo i kakve diplome imaju.

roditelji su najveći problem.siguran sam da ne shvataju da su im deca nasilnici.verovatno se ponose takvom decom.a verovatno su i sami nasilnici.

Link to comment

kakvi crni prosvetni radnici.oni cvikaju od otkaza.ko zna i kako se sve to zaposlilo i kakve diplome imaju.

roditelji su najveći problem.siguran sam da ne shvataju da su im deca nasilnici.verovatno se ponose takvom decom.a verovatno su i sami nasilnici.

ne razumete. njihova deca su uvek u pravu. shta god da rade. a sada imajuu i podrshku dezave u tome. da su deca u pravu.

 

nedavno je bio sluchaj da su detetu izlomili podlakticu na dva mesta, u osnovnoj shkoli. shkola nije pokrenula ni jedan od dostupnih mehanizama (osim mrcvarenja kod psihologa). roditelji nasilnika su rekli da ih zabole. i to je bilo to.

 

danas kada se nastavnik suprotstavi roditelju jedino u shta moze da bude siguran je da ce da dobije batine i da ga ni direktor, ni shtkola, a ni ministarstvo nece zashtititi. jer, chim mu se to deshava, znachi da i nije neki nastavnik.

Edited by gospa buba
Link to comment

Sluičaj mojih prijatelja... Drugi, jebeni drugi razred osnovne škole... Imaju klinca koji je nasilnik u odeljenju... Tuče decu u sred časa, tuče decu na odmoru, učiteljici je rekao da će doneti pištolj od kuće i sve ih pobiti... Jedan mali, jako dobar klinac, išao je sa mojom malom u vrtić, je svaki dan dolazio kući sa modricama, od prvog razreda... Nabijao mu je glavu u WC šolju, u pisoar, više puta...Roditelji su pisali, molili, išli na jeben razgovore sa mamom nasilnika i ništa... Vervatno će dete prebaciti u drugu školu... Ima još jedan jak klinac koji pokušava da brani slabiju decu, ali, više ni on ne može, pošto je njemu zaprećeno, da ne pravi probleme, od učiteljice i psihologa...

 

Malog nasilnika su slali kod psihologa n puta, ali za to ga zabole, očigledano...

 

Prošle nedelje je izdarao i gurnuo niz stepenice ćerku mojih prijatelja... Sva sreća mala nije ništa izlomila, ali je bila plava kao nebo... Drugar ozbiljno razmišlja da ode sa ekipom i razbije od batina i rodelje i malog... Ne znam šta da mu kažem, znam da nije u redu, ali, jbg, to je već godinu i po dana maltertiranja, gde niko ne reaguje... Ako društvo ne funkcioniše, šta nam ostaje? Da se oraganizujemo u bande?

Link to comment

A da se roditelji organizuju i odu u školu i zaprete da će svu decu iz tog odeljenja da prebace u drugu školu, ako malog ne izbace iz škole. Kod mene u gradu bukvalno se otimaju oko dece da ih što više upiše kod njih, možda to doduše nije tako u NS, jer kod nas fali đaka, pa se učitelji i nastavnici plaše da im ne opadne br učenika u odeljenju jer su onda prekobrojni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...