Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ma dosadna prica, ali banka uvali para koliko uvali, svejedno da li trojici po deset dinara ili desetorici po tri. Nista od toga nije razlog i verovatno za deset godina nece ni postojati salteri.

 

kako je krenulo, pre će nestati bankomati nego šalteri...

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ви као да нисте били скоро код нас у банци на шалтеру...

У шпицу си срећан ако чекаш испод пола сата, а лако зна да буде и преко сат.

Има још увек гомила људи која плаћа рачуне, што ми је невиђени мазохизам

Али већина људи још не зна да користи веб банкинг, а приде углавном и старији плаћају рачуне.

 

Међутим главни је проблем код загушења што су процедуре за дозвољени минус и кредите јако дугачке, по 15 и више минута.

Ако је испред вас троје људи, то је макар пола сата чекања. А приде и шалтерски радници имају гомилу неке папирологије и кад нису ту муштерије.

Link to comment

a kad smo već u redu ispred šaltera ... da li vas malo plaši ukidanje gotovine i da će baš sve morati da se plaća bezgotovinski ?

 

sigurno negde ima neka tema o tome kako će se gudra kupovati u takvom svetu

Link to comment

a kad smo već u redu ispred šaltera ... da li vas malo plaši ukidanje gotovine i da će baš sve morati da se plaća bezgotovinski ?

 

sigurno negde ima neka tema o tome kako će se gudra kupovati u takvom svetu

 

1451283722.jpg

 

346298_gold-bars.jpg

Link to comment

a kad smo već u redu ispred šaltera ... da li vas malo plaši ukidanje gotovine i da će baš sve morati da se plaća bezgotovinski ?

 

sigurno negde ima neka tema o tome kako će se gudra kupovati u takvom svetu

nema frke nikakve. deset uveche, nema leba, a nestalo struje -_-

 

ne verujem ovom svetu nishta :(

Link to comment

a kad smo već u redu ispred šaltera ... da li vas malo plaši ukidanje gotovine i da će baš sve morati da se plaća bezgotovinski ?

 

sigurno negde ima neka tema o tome kako će se gudra kupovati u takvom svetu

Mene to nervira, ali da si video prezentaciju koju nam je održao pre neki dan VP jedne megagiga tehnološke korporacije, ukidanje gotovine je poslednja stvar koja bi te brinula. Orvel je samo promašio godinu, nije 1984. nego 2024. ili 2034.
Link to comment

Ви као да нисте били скоро код нас у банци на шалтеру...

У шпицу си срећан ако чекаш испод пола сата, а лако зна да буде и преко сат.

Има још увек гомила људи која плаћа рачуне, што ми је невиђени мазохизам

Али већина људи још не зна да користи веб банкинг, а приде углавном и старији плаћају рачуне.

 

Међутим главни је проблем код загушења што су процедуре за дозвољени минус и кредите јако дугачке, по 15 и више минута.

Ако је испред вас троје људи, то је макар пола сата чекања. А приде и шалтерски радници имају гомилу неке папирологије и кад нису ту муштерије.

Ja u Srbiji plaćam račune na šalteru jer ebanking moje banke NE RADI jer koriste neki prastari metod verifikacije u jbnoj Javi (i ako nemaš tačnu verziju Jave i tačnu verziju browsera instalirane pravim redosledom a da nijednu drugu verziju nisi instalirao nikada na kompjuteru ni pre ni posla toga, onda ne radi...niti će ikada raditi), nikada ne mogu da odradim uplatu, jedino što funkcioniše je prebacivanje para između sopstvenih računa (npr. devizni i dinarski). Inače sam diplomirao računarsku tehniku i pisao softver u Javi profesionalno, ali taj idiotski ebanking nisam uspeo da namestim :mad:

 

Ebanking u Srbiji je često prekomplikovan (mene npr. tera da menjam lozinku svakih 6 meseci...keva je kod Intese morala za svako plaćanje da ubacuje neki CD sa sigurnosnim sertifikatom...a onda je kupila novi laptop koji jelte, kao većina danas, nema CD/DVD čitač) i nefunkcionalan (naročito za plaćanje) jer su naše banke preparanoične...nije ni čudi da masa ljudi ide na šalter i dalje. Lakše je i paradoksalno, često brže.

Link to comment

Eno da vidite cirkus sa Telenor bankom i njenim klijentima.

Hoćete da platite taksu za registraciju vozila. Eeee ne može odštampana potvrda koju ste dobili na meni. Mora olckul, a TB ima jedan jedini šalter u AS ????

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

 

 

Uvek se može tražiti izvod tekućeg računa.

nece ti priznati bez pechata. a trazenje dokaza o dogadjaju ce ti naplatiti. i pechatiranje. ako uopshte budu pristali da traze.

Link to comment

Eno da vidite cirkus sa Telenor bankom i njenim klijentima.

Hoćete da platite taksu za registraciju vozila. Eeee ne može odštampana potvrda koju ste dobili na meni. Mora olckul, a TB ima jedan jedini šalter u AS

 

....shit has hit the fan...

 

A što lepo registraciju ne bi završavao u nekoj od agencija za to? Eno ja prekjuče, trebalo je 15 minuta za sve, sa pregledom. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...