Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ne može aparat sa sigurnošću da broji više od određenog broja novčanica...

 

Ja sam jednom imao karticu bez limita, ali sam mogao maksimalno 5 puta dnevno po max broj novčanica, koji je bio 40... Pa kad ima 2000-darki mogao sam i 400k da dignem, a kad nije bilo samo 200k...

Aha, nisam to znao. Hardversko ogranicenje znaci, to mi je mnogo lakse da istripim :)

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

ti što dižeš po hiljade hiljada , molim te, napusti ovu temu

Tad sam poslovao kroz agenciju, samo da ne čuju ovo oni sa teme o spskoj privredi, ima da me urnišu... :(
Link to comment

Tad sam poslovao kroz agenciju, samo da ne čuju ovo oni sa teme o spskoj privredi, ima da me urnišu... :(

 

Ma nema veze samo ljuljajte "agenti", ja bi od toga mogao da imam koristi a za poreze i budžet baš me briga  :fantom:

Link to comment

Pa znam, ali to nema veze s ovim o cemu pricamo, to je neki sasvim drugi nivo sigurnosti - zastita od samog korisnika (da ne zaboravi novac ili karticu na bankomatu pa najebe zbog toga).

Ovo za fizicku velicinu proreza mi je jasno, ali 20-30 soma nije ogranicenje vezano za to nego za laznu sigurnost. Ako korisniku das sigurnosnu proceduru koja nista ne radi u praksi, ti si mu u stvari smanjio sigurnost jer se oslanja na nesto sto ne postoji.

 

Nije samo pitanje sigurnosti ili tehničke mogućnosti. Koncepcija bankomata je da opsluži veći broj korisnika manjim a neophodnim iznosima. Ako par njih pokupi sve za ostale nema ništa dok se ponovo ne napuni a to zahteva vreme i košta. Za veće iznose ideš na šalter.

Link to comment

Nije samo pitanje sigurnosti ili tehničke mogućnosti. Koncepcija bankomata je da opsluži veći broj korisnika manjim a neophodnim iznosima. Ako par njih pokupi sve za ostale nema ništa dok se ponovo ne napuni a to zahteva vreme i košta. Za veće iznose ideš na šalter.

Salter kosta vise od punjenja bankomata a koncepcija bankomata je da dobijes novac bez da neko mora stalno sedeti tu. 

Link to comment

Salter kosta vise od punjenja bankomata a koncepcija bankomata je da dobijes novac bez da neko mora stalno sedeti tu. 

+1

 

Banke ne vole šaltere, da mogu prebacili bi celo poslovanje na bankomate...

Link to comment

Ne znam da li razumete šta kažem: ako vas troje ispraznite bankomat velikim povlačenjem  nema za sledećih pedeset koji onda treba da traže gde je sledeći bankomat te banke ako neće da plaćaju proviziju a to većina ne voli. Ne može bankomat da se puni tri puta dnevno. On je predviđen da uvek ima novac a to može samo ako ne može na brzinu da se isprazni.

Link to comment

Ne znam da li razumete šta kažem: ako vas troje ispraznite bankomat velikim povlačenjem  nema za sledećih pedeset koji onda treba da traže gde je sledeći bankomat te banke ako neće da plaćaju proviziju a to većina ne voli. Ne može bankomat da se puni tri puta dnevno. On je predviđen da uvek ima novac a to može samo ako ne može na brzinu da se isprazni.

Može da se puni 2 puta dnevno, ali suštinski si u pravu...

Link to comment

+1

 

Banke ne vole šaltere, da mogu prebacili bi celo poslovanje na bankomate...

 

Ni ja ne volim šaltere i srećan sam što postoje bankomati, šaltere vidim jednom u par godina kad odem da podignem novu karticu.

Link to comment

Ma dosadna prica, ali banka uvali para koliko uvali, svejedno da li trojici po deset dinara ili desetorici po tri. Nista od toga nije razlog i verovatno za deset godina nece ni postojati salteri.

Link to comment

Ni ja ne volim šaltere i srećan sam što postoje bankomati, šaltere vidim jednom u par godina kad odem da podignem novu karticu.

Moja banka počela da šalje kartice na kućnu adresu :(

 

Šalter ću da vidim samo kada mi treba overa neke uplate (takse)..

Link to comment

Ma dosadna prica, ali banka uvali para koliko uvali, svejedno da li trojici po deset dinara ili desetorici po tri. Nista od toga nije razlog i verovatno za deset godina nece ni postojati salteri.

 

Postojaće šalteri i za deset godina naravno. I to zato što ne rade samo isplatu gotovine nego i brojne druge operacije.

Recimo u USA, lideru automatizacije i elektronskog bankarstva, oko 500.000 "šalteraša" (tellers)radi u banakama i drugim fin. organizacijama. Očekuje se pad njihovog broja ali ne zbog ATM-ova nego zbog elektronskog i mobilnog bankarstva. Ali i gotovina je passe. To samo još mafija koristi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...