Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

radnici su podredjeni u smislu da imaju da obavljaju zadane radne zadatke, one za koje jesu ptpisali ugovor. ovakve extracurricular activities tu ne spadaju.

 

u nekom aktu koji vazi za konkretan radni odnos, dakle pravilnik, kolektivni ugovor, ugovor o radu moze da stoji i tipicno stoji odredba tipa

"Zaposleni može u toku rada biti raspoređen da obavlja sve poslove koje odgovaraju njegovoj vrsti i stepenu stručne odnosno školske spreme ako to zahtevaju potrebe procesa rada i organizacije rada, u skladu sa ovim Pravilnikom."
za to rasporedjivanje se ne trazi saglasnost radnika, a ako radnik odbije moze da dobije otkaz
 
znaci ono "e ekipa sad radimo marketing, ajd malo klecite". hoce neko reci "ma dajte molim vas to je ispod mog nivoa, ja sam diplomirani menadzer"?
Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

sve stoji krosece sto pises, ali i stoji da su ovi ljudi to uradili svojom voljom, dakle, ponizenje je, ako uopste stoga i postoji, daleko manje, nebitno pomena u odnosu na ono u bilo kojoj firmi u kojoj radnicima duguju nekoliko plata, znaci, njihov jebeni novac, ili ne uplacuju socijalno, ili ih teraju da rade duple smene a placaju jednu,

i naravno da je cela ideja odvratna, ovde niko to ne spori.

 

mosmisliti, ne bi napredovali ako se ne bi poklonili. sta je sledeci stepen napretka, blou dzob?

 

tema za sebe je sto pickousti, jer je on ocigledno jedini zakon u nasem smrdljivom zabranu, ovakve stvari odobrava, ali hej, to je pickin dim u odnosu na recimo program prve sanse koji su osmislili nasi.

 

mislim da si nepotrebno cinican, stvarno ne vidim poentu. ovo je ruzno, meni nije ne znam sad tragedija ali ruzno je i ne mora da bude tako.

 

edit: sry zbog duplog, hteo da editujem

Edited by Krošek
Link to comment

e pa onda studiraj nesto gde ima logika, posto tvoju paralelu mozes da okacis o onu stvar. kurac. dakle, ajde ovako: zamisli da pripadnici naroda x teraju pripadnike naroda y da rade nesto sto je kod ovih drugih ponizavajuce. da li je to lepo od njih? i da li tu mozes da ubrojis ljubljenje 3x?

 

a sta ti narucujes, kuvanog zasecerenog psa?

 

Možeš naravno, a da ne pominjem da se uopšte ne zna da li su naterani, jer kao što Toni reče ne deluju uopšte. Al bitno da se Srbija saginjati neće jel'da. :P

Link to comment

 

u nekom aktu koji vazi za konkretan radni odnos, dakle pravilnik, kolektivni ugovor, ugovor o radu moze da stoji i tipicno stoji odredba tipa

"Zaposleni može u toku rada biti raspoređen da obavlja sve poslove koje odgovaraju njegovoj vrsti i stepenu stručne odnosno školske spreme ako to zahtevaju potrebe procesa rada i organizacije rada, u skladu sa ovim Pravilnikom."
za to rasporedjivanje se ne trazi saglasnost radnika, a ako radnik odbije moze da dobije otkaz
 
znaci ono "e ekipa sad radimo marketing, ajd malo klecite". hoce neko reci "ma dajte molim vas to je ispod mog nivoa, ja sam diplomirani menadzer"?

 

ne, ali moze da kaze kleci ti, pizda ti materina. ovo ni po kom osnovu ne moze da spada u normalne radne aktivnosti, ma kako nejasno pravilnik bio sklepan. a sto se ovog poslednjeg tice, sto je pravilnik nejasniji, to je manje obavezujuc. sto bi i sam znao da nemas toliku veru i postovanje za nize podzakonske regulative.

Link to comment

Možeš naravno, a da ne pominjem da se uopšte ne zna da li su naterani, jer kao što Toni reče ne deluju uopšte. Al bitno da se Srbija saginjati neće jel'da. :P

to i ja kazem, da nisu bas mnogo terani, nego su crvi u dusi. sto ne umanjuje odgovornost kineza, ovakve svinjarije se ne desavaju bez ucesca svih strana. ako su samo sugerisali da bi bilo lepo pokloniti se do zemlje, to je vec dovoljno za krivicu.

Edited by Miralem
Link to comment

Cisto da vas podsetim na slucaj Samsung, kada je zena dobila batine od pretpostavljenog koreanca jer mu je rekla da ne mize da se dere na nju... cisto da podsetim da je samo jedan momak iz kancelarije skocio u odbranu i maltene popio kritiku sto se mesa... Doticni koreanac nije za to nikada ni ispitan od strane policije, plus su mu sredili kragnu da ispadne kako je ona njega napala... Taj isti je office menadzerku gadjao cipelom kada je pitala koji broj nosi... Mislim, gadjao je cipelom da bi sama pogledala broj...

 

čisto da te informišem da je taj slučaj mnogo kompleksniji i da je ta žena ozbiljno, bukvalno kriminalno, oštetila kompaniju, i da nije bila jedina u tome, oni su u tom trenutku imali ozbiljne lomove i nikako im nije odgovarala policija u firmi (kao da ikom odgovara ali kapiraš na šta mislim). naravno, stoji i da je koreanska korporativna "kultura" je fašistička i tamo je pretpostavljeni bog u odnosu na crva podređenoga i šikaniranje je normalna stvar.

Link to comment

cekaj, malopre si utvrdio da je sve ok ako su u pitanju radni zadaci koji obuhvataju i snimanje reklamnog spota?

 

pa gde sam rekao da je ok, samo sam rekao da je "tako" i da tu radnik nije u idealnom polozaju. u sustini bi trebalo da korejac kaze, pa jeste, razumem, ipak nije bas prikladno za zahtevati s obzirom na sve itd itd. ali to se nece desiti.

Link to comment

ti bi imao uspeha kod njih, licis na budu.

 

Мом другару који има пристојан стомак су све Кинескиње продавачице радовале и тапшале по стомаку уз речи ”Буда, буда”, кажу да им то доноси срећу.

Link to comment

Мом другару који има пристојан стомак су све Кинескиње продавачице радовале и тапшале по стомаку уз речи ”Буда, буда”, кажу да им то доноси срећу.

kenjas!

il ne?

Link to comment

to i ja kazem, da nisu bas mnogo terani, nego su crvi u dusi. sto ne umanjuje odgovornost kineza, ovakve svinjarije se ne desavaju bez ucesca svih strana. ako su samo sugerisali da bi bilo lepo pokloniti se do zemlje, to je vec dovoljno za krivicu.

 

Pa sad, kakvi jesu ili nisu to je njihova stvar, to što su crvljivi mediji istresli kafu™ po njima stvarno ne vidim kako bilo kome pomaže, naprotiv.

Link to comment

ne, ali moze da kaze kleci ti, pizda ti materina.

 

takav konflikt sa poslodavcem je jedan tezak i nebericetan put za radnika. poslodavac ne sme da proizvede tu situaciju, gde radnik oseca da mu dostojanstvo moze biti ugrozeno, ne sme da napravi povod da radnik odbije zadatak zbog toga

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...