Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Imam problem samo sa onim "a kad će neko da ispoštuje našu kulturu". Šta to tačno znači? Kako se to radi?

 

Tako što me neće primoravati da se oblačim protiv svoje kulture od strane konkretno muslimana, i tako što mi neće pržiti gangllije debilnim napamet naučenim floskulama o tome kako je red zamotati se da bi ispoštovao tuđu kulturu od strane mozgoispranih zapadnjaka.

Ja ne mogu jasnije, sorry.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tako što me neće primoravati da se oblačim protiv svoje kulture od strane konkretno muslimana, i tako što mi neće pržiti gangllije debilnim napamet naučenim floskulama o tome kako je red zamotati se da bi ispoštovao tuđu kulturu od strane mozgoispranih zapadnjaka.

Ja ne mogu jasnije, sorry.

 

E to je drugo. Zapravo, ovako napisano, ovo je vrlo jasno. Ako je u pitanju bio nesporazum, ja priznajem da je možda moja greška da tvoje prvobitne reči uopšte nisam tako shvatio.

 

Mada, prilično sam ubeđen da ih uopšte nisam tako shvatio zbog logičkih vratolomija ili loše izvedenih zaključaka, citiram, Dakle arapska žena ne mora da se striptizira kad dođe na zapad, i onih lutanja o tome šta je "naša" kultura o izlasku u grad i razmišljanja da li bi i lokalne žene nosile hidžabe, "da ovde kod nas zaista vlada sloboda izbora".

Link to comment

E to je drugo. Zapravo, ovako napisano, ovo je vrlo jasno. Ako je u pitanju bio nesporazum, ja priznajem da je možda moja greška da tvoje prvobitne reči uopšte nisam tako shvatio.

 

Mada, prilično sam ubeđen da ih uopšte nisam tako shvatio zbog logičkih vratolomija ili loše izvedenih zaključaka, citiram, Dakle arapska žena ne mora da se striptizira kad dođe na zapad, i onih lutanja o tome šta je "naša" kultura o izlasku u grad i razmišljanja da li bi i lokalne žene nosile hidžabe, "da ovde kod nas zaista vlada sloboda izbora".

 

To je samo tvoja lična stvar što deluje kao da veruješ da je meni neka želja da skidam Arapkinje.

Link to comment

Ne verujem ja o tebi ovo ili ono, ja samo mogu da tumačim ono što je napisano iz toga kako je bilo sročeno. Ne samo na jednom mestu u diskusiji, sve do samog kraja i pretposlednjeg posta, bila si sve samo ne jasna.

Link to comment

joj boze koji uzas

jeste. sistem je kolko tolko funkcionisao kad su deca u pitanju, nije bilo ustruchavanja da se pishu uputi, daju koji treba lekovi, trazi pomoc, shalje za beograde. i generalno se pazljivije rukovalo i nije petljalo gde se ne zna. jao nama ako je i to gotovo :(

Link to comment

Ne verujem ja o tebi ovo ili ono, ja samo mogu da tumačim ono što je napisano iz toga kako je bilo sročeno. Ne samo na jednom mestu u diskusiji, sve do samog kraja i pretposlednjeg posta, bila si sve samo ne jasna.

 

Bar tri ili četiri puta sam eksplicitno napisala da svako treba da se oblači onako kako on hoće, tim rečima. Nakon toga nisam htela jer sam ukapirala da ili ne čitaš, pa što bih, ili ignorišeš, pa opet što bih. Dakle eksplicitno ti to stoji, bez da išta treba da loviš u kontekstu - svako treba da se oblači kako je navikao u svojoj kulturi.

Link to comment

jeste. sistem je kolko tolko funkcionisao kad su deca u pitanju, nije bilo ustruchavanja da se pishu uputi, daju koji treba lekovi, trazi pomoc, shalje za beograde. i generalno se pazljivije rukovalo i nije petljalo gde se ne zna. jao nama ako je i to gotovo :(

videla sam ovo večeras na lokalnoj tv i ne mogu da se rešim užasa.

 

i ja sam pomislila da li je ovo što si napisala ili je prosto nadobudnost lekara koji ga je primio. nije dobro šta god bilo i biće sve gore. ne vrede sad ni silne komisije i unutrašnje istrage, ni razlupana vrata.

Edited by Frau Gabrijela
Link to comment

jeste. sistem je kolko tolko funkcionisao kad su deca u pitanju, nije bilo ustruchavanja da se pishu uputi, daju koji treba lekovi, trazi pomoc, shalje za beograde. i generalno se pazljivije rukovalo i nije petljalo gde se ne zna. jao nama ako je i to gotovo :(

 

Nepetljanje gde se ne zna zahteva prilično znanje i iskustvo.

Link to comment

Nepetljanje gde se ne zna zahteva prilično znanje i iskustvo.

ja mislim da je poshtenje pod prvo. pa posl i ako znaju i ako su iskusni.

 

kad su deca bila u pitanju, bezgranichno sam cenila lekare koji su otvoreno rekli ja ovo ne znam. ili chak - ne pada mi na pamet da se prihvatam uopshte. svaki put su uchinili uslugu koja nema cenu :(

Link to comment

ja mislim da je poshtenje pod prvo. pa posl i ako znaju i ako su iskusni.

 

kad su deca bila u pitanju, bezgranichno sam cenila lekare koji su otvoreno rekli ja ovo ne znam. ili chak - ne pada mi na pamet da se prihvatam uopshte. svaki put su uchinili uslugu koja nema cenu :(

 

Pa da, ali on je verovatno bio ubeđen da zna. Što da se ne meša ako je ubeđen da zna kako treba?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...