Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dakle arapska žena ne mora da se striptizira kad dođe na zapad, ali ja moram da se nabundavam kad odem u posetu kod njih.

 

Ne mora ni zapadna. Zar ti ideš na pijac u tangama ili korzetu?

 

 

Dakle poštujemo arapsku kulturu u Evropi, poštujemo je kad odemo u Iran, a kad će moju kulturu neko da ispoštuje to nema veze.

 

Ogromna zamena teza. Na "zapadu" žene smeju da nose šta im je volja. Ergo, kad dođu strankinje, i one nose šta im je volja.

Link to comment

ne znash pojma. ni ja ne znam shto se akam oko ovog kera shto nece napolje po kishi umesto da ga prosto pojedem ^_^

Neće na kišu a?

Onaj njegov zemljak što je bio na lizingu kod mene, tako jednom kada je padala kiša izveo performans ukopavanja u ulazu i ni makac!!

Link to comment

Ne mora ni zapadna. Zar ti ideš na pijac u tangama ili korzetu?

 

Tako se ide uveče u grad, za pijac je nepraktično.

 

 

 

Ogromna zamena teza. Na "zapadu" žene smeju da nose šta im je volja. Ergo, kad dođu strankinje, i one nose šta im je volja.

 

 

Da nose šta im je volja ne bi čekale strankinje da bi se videle marame i hidžabi, nego bi se i lokalne žene u određenom procentu oblačile tako a ne nose. Nosi se šta je običaj, recimo marame i hidžabi nikako nisu običaj. Ali se poštuje tuđa kultura pa je ok kad strankinje nose svoje.

Link to comment

Tako se ide uveče u grad, za pijac je nepraktično.

 

Svakako, deo zapadne kulture je da žene samo tako odevene idu u grad, nimalo da se svaka obuče prema svom nahođenju. Reče Dagmar i niko više.

 

 

Da nose šta im je volja ne bi čekale strankinje da bi se videle marame i hidžabi, nego bi se i lokalne žene u određenom procentu oblačile tako a ne nose. Nosi se šta je običaj, recimo marame i hidžabi nikako nisu običaj. Ali se poštuje tuđa kultura pa je ok kad strankinje nose svoje.

 

There is... so much stupid in that sentence.

 

Poenta je da postoje društva koja propisuju šta ko sme ili ne sme da nosi - nazovi to ako želiš poštovanjem kulture, samo što u određenim državama možeš i da zaglaviš zatvor zbog nepoštovanja kulture. Ja nekako mislim da je baš do jaja što ne živim u društvu koje ikome određuje šta sme ili ne sme da nosi. Nisam toliko nesiguran ili jalan da bih voleo da se sopstveno društvo uređuje prema "e oni nama ovako, pa ćemo i mi njima ovako, hihihi", pogotovo zbog glupih apstrakcija kao što je poštovanje moje kulture.

Link to comment
 ...

 

 

Ogromna zamena teza. Na "zapadu" žene smeju da nose šta im je volja. Ergo, kad dođu strankinje, i one nose šta im je volja.

i ja mislim, esencijalno je da mi dozvoljavamo i zelimo da nosi ko shta hoce. i nosimo ko shta hoce. ono shto ja ochekujem od svoje drzave i kulture je da ne pochne da me prisiljava da nosim shta drugi hoce (mushkarci, zene, rishcani, muslimani) i da me brani ako neko zeli da me prisiljava (mushkarci, zene, rishcani, muslimani), a ja necu. zato shto smo se tako jednom dogovorili. ako bismo raskidali taj dogovor, to bi bila druga pricha. ali za sada, golo, obucheno, umotano, kako hoce.

 

Neće na kišu a?

Onaj njegov zemljak što je bio na lizingu kod mene, tako jednom kada je padala kiša izveo performans ukopavanja u ulazu i ni makac!!

ukopavanje je deo obreda. i da ja vuchem kuche. umesto da ga izdem <_<

 

Hej Sloveni, još ste živi?

jakako :D

Link to comment

Tako se ide uveče u grad, za pijac je nepraktično.

 

 

 

 

Da nose šta im je volja ne bi čekale strankinje da bi se videle marame i hidžabi, nego bi se i lokalne žene u određenom procentu oblačile tako a ne nose. Nosi se šta je običaj, recimo marame i hidžabi nikako nisu običaj. Ali se poštuje tuđa kultura pa je ok kad strankinje nose svoje.

Vidi, ja se nešto muvam po UAE, poslednjih gidina, nisam primetio da evropljanke nose hidžab... A viđao sam i dopičnjake u tržnom centru, bio sam u noćnim klubovima, gde su svi obučeni normalno, po zapadnim standardima...

 

Ne verujem da je u Iranu drugačije...

 

@buba

 

+1

Link to comment

i ja mislim, esencijalno je da mi dozvoljavamo i zelimo da nosi ko shta hoce. i nosimo ko shta hoce. ono shto ja ochekujem od svoje drzave i kulture je da ne pochne da me prisiljava da nosim shta drugi hoce (mushkarci, zene, rishcani, muslimani) i da me brani ako neko zeli da me prisiljava (mushkarci, zene, rishcani, muslimani), a ja necu. zato shto smo se tako jednom dogovorili. ako bismo raskidali taj dogovor, to bi bila druga pricha. ali za sada, golo, obucheno, umotano, kako hoce.

 

Upravo, onog dana kad krenemo da se frljamo da neki oni ("oni", "ONI!") propisuju nama ovo, ovo i ovo, pa da i mi moramo nekome ("njima") da udaramo reciprocitet, iz ne drugog razloga nego "Kako mali Perica zamišlja društveno uređenje", ode sve u majčinu. To je nivo uređenja države i društva sa Blic komentara. 

Link to comment

+1

 

Ni ja kad odem u Dubai ne insistiram na svinji i pivu za ručak...

 

Pomesao si odlazak u goste i kupovinu kuce sa ukucanima sto je slucaj kod nas ;)

Nasa vlast je potpuno otvoreno prodala te ljude u roblje i objavila to i u kampanji i sa informativnih emisija. Ako je strani investitor Bog, a nema nicega sto bi ukazalo da nije, onda je valjda i logicno da mu se klanjamo.

Link to comment

Svakako, deo zapadne kulture je da žene samo tako odevene idu u grad, nimalo da se svaka obuče prema svom nahođenju. Reče Dagmar i niko više.

 

 

 

There is... so much stupid in that sentence.

 

Poenta je da postoje društva koja propisuju šta ko sme ili ne sme da nosi - nazovi to ako želiš poštovanjem kulture, samo što u određenim državama možeš i da zaglaviš zatvor zbog nepoštovanja kulture. Ja nekako mislim da je baš do jaja što ne živim u društvu koje ikome određuje šta sme ili ne sme da nosi. Nisam toliko nesiguran ili jalan da bih voleo da se sopstveno društvo uređuje prema "e oni nama ovako, pa ćemo i mi njima ovako, hihihi", pogotovo zbog glupih apstrakcija kao što je poštovanje moje kulture.

 

Ne oblače se prema svom nahođenju, oblače se prema onome što je zapdni stil odevanja a on je fakat širi od islamskog stila, ali nije neograničeno širi i ne nosi se makar šta. Tj itkako postoji zapadnjačko odevanje. Ili evropsko, kako god. Da svako nosi ono što hoće ne bi se uklapali u zapadni opseg odeće, nego bi pucale i marame, i hidžabi, i narodne nošnje itd itd.

 

E da i sad obratih pažnju na ovo o određivanju ko će šta da nosi. Ne znam kako si uspeo da pročitaš da ja imam želju da određujem nekome da treba da nosi ovo ili ono kad je na zapadu, mislim da svako treba da nosi ono u čemu je komotan, pa tako da bih i ja trebalo da po Iranima nosim ono u čemu sam ja komotna. Ali ovo nenametanje važi za odeću, recimo sasvim smatram da je ok da postoji nametanje nekih drugih stvari, dakle nema da se ne rukuješ sa ženama kad dođeš kod mene ili nema da bičuješ ženu zbog neverstva, obrezuješ ćerke itd itd.

 

 

Vidi, ja se nešto muvam po UAE, poslednjih gidina, nisam primetio da evropljanke nose hidžab... A viđao sam i dopičnjake u tržnom centru, bio sam u noćnim klubovima, gde su svi obučeni normalno, po zapadnim standardima...

 

Ne verujem da je u Iranu drugačije...

 

@buba

 

+1

 

Mislim da grešiš, tj da u Iranu nema nošenja minjaka po javnim mestima.

Edited by Dagmar
Link to comment

Upravo, onog dana kad krenemo da se frljamo da neki oni ("oni", "ONI!") propisuju nama ovo, ovo i ovo, pa da i mi moramo nekome ("njima") da udaramo reciprocitet, iz ne drugog razloga nego "Kako mali Perica zamišlja društveno uređenje", ode sve u majčinu. To je nivo uređenja države i društva sa Blic komentara. 

ne znam. meni je, kao zeni, ono nasilno svlachenje zena na plazi bilo strashno.

 

tim pre, shto, jebemliga... ne znam, ja sam zenska srednjih godina, josh malo pola veka, nisam neshto, teram se na hipsterski, lepo sam nashminkana, nako, nekad simpatichna. neki put tako se, kao, izgleda, svidim, i vidim kako pogled sluchajne osobe krene mahinalno ka nogama. avaj, ja nosim suknje do poda. bukvalno i uvek i oduvek. nisam ni hrishcanka***. niko me ne tera. a ne bih volela da mi ne daju :(

 

 

*** l eto. kod verouchitelja dechijih sam bila cenjena. osecali su potrebu da mi se pozale kuda ide ovaj svet :D

Edited by gospa buba
Link to comment

Ne verujem da je u Iranu drugačije...

 

 

Jeste drugačije. Mora kosa da bude pokrivena, nema veze da li je žena strankinja ili domaća, zato i onaj debakl sa Majom Gojković. Isto važi (doduše ne znam da li još uvek, mada verovatno da pošto je to, je li, njihova teritorija) i za zaposlene u ambasadi Irana u Beogradu. 

Link to comment

Brate, ja cu da je ispostujem samo reci de je kultura.

 

Nazovimo to običajima. Običajima tipa šta se jede, a šta se ne jede, šta se nosi od odeće a šta ne, ko se pozdravlja i kako, i tome sličan folklor.

Link to comment

Jeste drugačije. Mora kosa da bude pokrivena, nema veze da li je žena strankinja ili domaća, zato i onaj debakl sa Majom Gojković. Isto važi (doduše ne znam da li još uvek, mada verovatno da pošto je to, je li, njihova teritorija) i za zaposlene u ambasadi Irana u Beogradu.

Ok, verujem, ali onda neću da idem turistički tamo gde mi smeta nešto i kraj.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...