Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Cenis da je neprivlacnost skolovanja razlog zbog kog pojedini salju decu da prose?

Dakle ne postoji mogucstvo da su neki od njih naprosto olos?

 

 

Naravno da su mnogi neki naprosto ološ.

 

Ako nas je istorija išta naučila, to je da ne umemo da vaspitavamo sopstvenu decu.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

To je problem(jedan od). Treba školovanje učiniti privlačnim, za sve. Treba tu uložiti i energiju i novac.

Ovako država pere ruke jer, eto, učinila je sve što je u njenoj moći, uvevši obavezno školovanje.

Jaka obaveza kad se ne sprovodi, još je neki osećaju kao teret jer nije predstavljena kako treba.

 

Šta ć' moj mali u školu, da mu kupujem knjige, kad mož' da zaradi proseći.. 

 

 

U principu treba popisati decu i roditelje, i decu skupljati ujutru i voziti u školu. + dnevni boravci/pansioni za socijalno ugroženu decu. Ovako šta vredi ako neko i hoće da šalje dete u školu kad nema šta da mu obuče da mu se druga deca ne smeju, niti pare z aknjige itd itd.

Link to comment

ja sam u skolu isao obucen u kesu za djubre, jer drugo nismo imali. sve sam zapisivao na salvetu umesto sveske, a nismo imali ni tablu i kredu nego smo pisali komadom uglja po zidu. dok nisu odneli zid.

Link to comment

Naravno da su mnogi neki naprosto ološ.

 

Ako nas je istorija išta naučila, to je da ne umemo da vaspitavamo sopstvenu decu.

ako nas je istorija ishta nauchila, to je da chovechanstvo uglavnom opstaje. osim ako neki meteoriti ^_^
Link to comment

ako nas je istorija ishta nauchila, to je da chovechanstvo uglavnom opstaje. osim ako neki meteoriti ^_^

 

Da, opstaje opstanak, ništa značajno se ne menja.

Link to comment

Ja se šaltujem izmedju ta dva suprotna, reklo bi se nespojiva, stava: sve je isto, ništa se ne menja i svakod dana sve više napredujemo.

Oba stava izgledaju smisleno i uverljivo u odredjenim trenucima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...