Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Nisam baš siguran, ali mislim da bih.

Do koje granice roditelji imaju pravo da donose odluke za svoju decu?

I na osnovu čega bih merio da li je odluka dobra ili loša?

Pa ako smo se slozili da ne smeju da ih deru od batina, ja bih se usudio reci da im je uskracivanje skolovanja jos gore (ok, ne uzimamo najekstremnije slucajeve).

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

U ono vreme, da. 

Nisam siguran da bi se sada procenat roditelja koji upropaste život svoje dece znatno promenio.

 

No, svakako, to je samo idejica, nemam sad neke pametne argumente niti sam siguran da je dobra, samo neki osećaj da bi valjalo nešto promeniti.

Link to comment

Moze abortus npr, da se vrsi do 18 godine ploda. Ponavljaš razred, dodjes kuci sa knjizicom i mama te abortira

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

pa bolje onda da bezis u partizane nego da se vracas kuci.

 

jebiga, neke tekovine izgledaju mozda nametnuto, kao sto i jesu, ali nisu tu zato sto je nekom vucicu palo na pamet, vec sto je valjda iskustveno, tokom dugog niza godina, vekova, il cega vec, dokazano da je tako ipak najbolje.

Link to comment

@Bujodrag

 

ukinuo bi obavezno skolstvo u smislu osnovnog obrazovanja? a sto ne onda samo do 4. osnovne? argument da roditelji znaju sta je dobro glede osnovnog obrazovanja za njihovu decu mi i nije nesto.

pa to je valjda i uvedeno zato sto je bazicno, a ti posle i ne moras u srednju, a kamoli na fakultet.

Link to comment

Nikako ne mislim da roditelji uvek znaju šta je dobro za njihovu decu. Češće ne znaju. 

Verujem  (nadam se) da će spoljni faktori navoditi roditelje da školuju decu. Oni koji jedva čekaju da im deca porastu dovoljno da bi mogli da ih eksploatišu će školovati svoju decu kao nekakav vid ulaganja u buduću zaradu. 

Edukovati marginalizovane. Ukinuti obaveznost a maksimalno pojeftiniti školovanje (da roditelj eksploatator ne bi mogao da se vadi kako nema para da školuje dete a treba mu neko da rinta e da bi preživeli)

 

OK, znam, lako se primam na utopije.

Link to comment

Pa,  u stvari, to ne funkcioniše tako, niti roditelji odredjuju budućnost deteta iz hira niti  vrše detaljne statističko kulturološke analize e da bi doneli najbolju odluku. Stvar je negde izmedju a veliki broj odluka donosi samo društvo u kome živimo, bili mi svesni toga ili ne. Kao neka reka, tok nas nosi a možemo samo malo da vrdamo.

I nisam siguran da je neko društvo samo prost skup pojedinaca.

Link to comment

Postoji i opšte i zanatsko obrazovanje. Mislim da svako treba da završi osnovnu i srednju, po sistemu da mu to daje šansu da nauči više i možda izvuče nešto iz sebe što bi ostalo neiskorišćeni potencijal. S druge strane, fakultet je više za zanatsko obrazovanje (mada nikako ne samo to), meni je recimo PMF dosta teško pao, i da je na kraju trebalo da posle toga nemam posao ili radim nešto totalno bedno, mislim da bih morala da ubijem nekog.

 

Što se roditleja tiče, u Srbiji je osnovno obrazovanje obavezno samo na papiru, pa možemo da vidimo do kakvih to divnih posledica dodvodi. Romi iz najnižih slojeva masovno ne školuju decu, a država se pravi luda, ti klinci apsolutno nikakvog izbora nemaju sem da sutra uđu u kriminal a broj im raste i raste, pa će  za 10-20 godina biti ko u latinskoj Americi.

Link to comment

 

 

Što se roditleja tiče, u Srbiji je osnovno obrazovanje obavezno samo na papiru, pa možemo da vidimo do kakvih to divnih posledica dodvodi. Romi iz najnižih slojeva masovno ne školuju decu, a država se pravi luda, ti klinci apsolutno nikakvog izbora nemaju sem da sutra uđu u kriminal a broj im raste i raste, pa će  za 10-20 godina biti ko u latinskoj Americi.

 

To je problem(jedan od). Treba školovanje učiniti privlačnim, za sve. Treba tu uložiti i energiju i novac.

Ovako država pere ruke jer, eto, učinila je sve što je u njenoj moći, uvevši obavezno školovanje.

Jaka obaveza kad se ne sprovodi, još je neki osećaju kao teret jer nije predstavljena kako treba.

 

Šta ć' moj mali u školu, da mu kupujem knjige, kad mož' da zaradi proseći.. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...