Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Nisam siguran, al' čini mi se da su problemi počeli onda kad su tvorci školskog programa odlučili da neko književno delo izbace jer se, je l' te, deci ne svidja, dosadno im je, nije aktuelno.

 

Pa, ako je tako, onda nam ne treba škola nego zabavište.

 

A lamentirajuće babe (i dede) će uvek postojati, ne treba se brinuti zbog njih.

vidi, nije neko knjizevno delo dosadno, nije shekspir dosadan, nije andric dosadan (jesu dosadni, da se razumemo). dosadne su i srpske narodne pesme, pretkosovski kosovski i pokosovski ciklus djuture, toliko su dosadni da ih samo pretrchavaju. kad bude trebalo da se gine za srbiju, nece ni znati za shta ginu <_<

 

ponekad, kad ih gledam tako na gomili, pustila bih ih da ne zavrshavaju nishta ako nece, na radost roditelju koji ih pustio u svet i na radost nashe zajednichke robovske buducnosti. a i nisu siroti loshi, samo im je shum veci od signala :(

 

 

juche na srpskom, osmi razred: kako je filip vishnjic mogao da ima decu kad je bio slep?  :lolol:

 

 

edip. nije trivijalno ni otici napolje ni biti automehanichar. ne razumem zashto na taj nachin uopshte diskutujemo.

Edited by gospa buba
Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mislim da to nije tako trivijalno za svakoga.

 

Pa ne razumem zašto? Eno 20 miliona Iraca živi van Irske a 5 u Irskoj. Nije tu ništa trivijalno, već je jedno od rešenja.

 

Link to comment

Pa ne razumem zašto? Eno 20 miliona Iraca živi van Irske a 5 u Irskoj. Nije tu ništa trivijalno, već je jedno od rešenja.

 

 

 

Baš je za poređenje... Irci su emigrali tamo gde svi govore isti jezik (manje-više), plus da su tada bile procedure za useljenje kao danas bilo bi ih 20 milion u Irskoj, a ne napolju. :)

Link to comment

 samo im je shum veci od signala :(

 

 

Divno.

 

Izvini, al' kad Kauboj objavi - Volim vas ljudi - ja pomislim na tebe. Ti si, gospo, zaista mudra, i nasmejana pride.

 

^_^

Link to comment

Baš je za poređenje... Irci su emigrali tamo gde svi govore isti jezik (manje-više), plus da su tada bile procedure za useljenje kao danas bilo bi ih 20 milion u Irskoj, a ne napolju. :)

 

A joj, ala ste bukvalisti... Evo porodični primer - moga dede pokojnog, koji je i sam pobegao iz bosanske zapizdine u Beograd da tamo ne bi skapao od gladi, jedan unuk živi u Americi, jedan u Zimbabveu, jedan u Francuskoj a jedna unuka u Srbiji. Moje žene brat živi na relaciji Budimpešta-Brisel, oženjen je Irkinjom koja ima i francusko i novozelandsko državljanstvo, a njena (ženina) sestra živi u Americi. Jbg, ide se tamo gde je bolje i sve se može kad se hoće. 

Edited by Dr Arslanagić
Link to comment

Bila je slična diskusija ovde prošle godine kad su se zastupale teze od ograničavanja upisnih kvota na fakultetima do ukidanja BU. Ograničiti nekome život na taj način je žešća patologija društvenih inženjera, a ljudi mogu biti tako loše sreće da žive u društvu koje počiva na takvim idejama.

Edited by miki.bg
Link to comment

Naravno da je jedno od rešenja kada neko dospe u datu situaciju, ali ne mogu da u startu računam na takva rešenja za one koji ne preteknu* u društvu koje oblikujem. 

 

Sad u stilu Boža Koprivice ide veća fusnota od glavnog teksta.

 

*Postoje emigranti i emigranti. Meni bude iskreno žao kad čujem da neko po svaku ceni želi da emigrira iz neke zemlje. U idealnom svetu, ti imaš povod da se realociraš u drugu zemlju, a ne da povod bude iseljenje kao takvo, pa onda daj da organizujemo traženje posla i sve ostale jebade. Ja o ovome pričam često sa svojim najbližim prijateljima koji smo svi povratnici. Niko od nas nema nikakav problem da zbog nekog uzbudljivog angažmana ode na dve godine na Daleki istok (ja sam inicijalno bila pristala da ovu jesen provedem u Seulu, pa sam na kraju morala da otkažem zbog nekog konflikta interesa), ako treba, ali psihički ja ne mogu da se pomirim sa idejom da se iseljavam negde bez vrlo jakog konkretnog povoda. Ovo ovako mi je neka plavičasta magma i zvuči previše prinuđeno. Sad, naravno, taj povod može da bude i neki banalan i to je sve okej, sve dok nije bežanje. 

Ono što ja zapravo hoću da kažem je da ne želim društvo sa prinuđenim ljudima. 

 

@miki

Nije moja namera bila da ograničavam broj studenata. Podržavam politiku što pristupačnijeg i kvalitetnijeg obrazovanja za sve. Samo sam napomenula koji su strukturni problemi u situaciji kada ti je zemlja siromašna, kada vladaju korupcija i nepotizam na tržištu poslova i slično. To sa nekima koji su upali u zamku da imaju obrazovanje, a nemaju posao je posledica sa kojom ću lakše da se nosim, nego to da u startu ograničim obrazovanje i odgajam raslojeno društvo nisko obrazovanih i marginalizovanih ljudi. 

Link to comment

Ni ja ne bih ograničavao broj studenata. U stvari, ukinuo bih sve ono što sprečava ljude da studiraju šta god hoće. I gledao bih da uredim da im država pomaže koliko god je moguće.

 

Ali, ukinuo bih obavezno školovanje.Neka roditelji sami odlučuju da li  i koliko žele da im se deca školuju. Računam da bi nakon par generacija (par decenija) rezultati bili dovoljno jasni pa bi mogli da se, na dobro ili loše, uporede sa sadašnjim stanjem.

Link to comment

Ne shvatam baš najbolje kako činjenica da neko sa zanatom dobro zarađuje može da bude krunski argument u raspravi o obrazovanju, osim ukoliko se koncept kvaliteta života ne svede na materijalne potrebe, a obrazovanje na puki instrument njihovog zadovoljavanja. U tom slučaju bi teza da nam nije potrebno obrazovanje zarad obrazovanja, koju je pre par dana iznela gospoja iz Zavoda za unapređivanje vaspitanja i obrazovanja, bila sasvim ispravna. Šta će nam uopšte informacije i veštine koje se ne ne mogu transponovati u novac/robu, ima ko će da lomi mozak nekim tamo glupostima i zamara se donošenjem odluka umesto nas. Jašta. 

Elem, ne treba mešati nivo i sadržaj obrazovanja, jasno je da će se mnogi mladi ljudi opredeljivati za stručne škole i zanate (niže nivoe formalnog obrazovanja), ali to ne znači da im ne treba ponuditi kvalitetne obrazovne sadržaje. 

 

edit: skoro da i nema situacija u kojima je obrazovanje (u sadržajnom, ne u formalnom smislu) nepotrebno 

Edited by Notorious
Link to comment

Ni ja ne bih ograničavao broj studenata. U stvari, ukinuo bih sve ono što sprečava ljude da studiraju šta god hoće. I gledao bih da uredim da im država pomaže koliko god je moguće.

 

Ali, ukinuo bih obavezno školovanje.Neka roditelji sami odlučuju da li i koliko žele da im se deca školuju. Računam da bi nakon par generacija (par decenija) rezultati bili dovoljno jasni pa bi mogli da se, na dobro ili loše, uporede sa sadašnjim stanjem.

zaista bi nekom potencionslno nenormalnom roditelju pruzio priliku da se posere u tudji zivot?
Link to comment

Nisam baš siguran, ali mislim da bih.

Do koje granice roditelji imaju pravo da donose odluke za svoju decu?

I na osnovu čega bih merio da li je odluka dobra ili loša?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...