Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ma bljutava Ejn Rendovština, svi problemi se pobeđuju snagom volje, saveti selfhelp biznisa i priručnika za midl menadžement.

 

Priča o Edvinu Barnsu je istinita, šta god ti voleo da čitaš u slobodno vreme. :fantom:

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zena je izgleda u fazonu da 50% dece treba odjebati sto ranije da ne bi smetala ovim boljima dok se razvijaju, ne vidim gde bi u takvom sistemu bilo mesto onima kojima zaista treba vise paznje i imaju jos manje sanse.

Ovo je donekle i vapaj da se svoji profesionalni neuspesi nekako prilepe apstraktnom "drustvu". Tesko je sa nemotivisanom decom, losijim djacima i onima koji imaju probleme? Pa evo ga resenje - ostavi samo 10% najboljih i onda sve ide kao po loju. Tako ce svaki profesor biti dobar profesor.

Iza ove ideje dualnog obrazovanja, cega je ona ocit proponent, stoji jako zlobna i bolesna ideologija. Skolovacemo minimalan broj onih koji ce u osnovi biti cobani za masu nepismenih i eto srecnog drustva. Radovace se i nasi gospodari koji otvaraju fabrike i nas premijer koji ce ih puniti mesom koje vise ni ne ume da se buni.

 

Slažem se u potpunosti, pismo i ostale umotvorine autorke nepogrešivo ukazuju na, ko zna čime izazvanu (ne baš ko zna čime, ponešto se da pretpostaviti, ali da ne prejudiciram), težnju ka  uspostavljanju sistemske segregacije dece. 

Link to comment

Tekst u Vajsu o tetkicama od pre nekoliko meseci ima ove detalje.

 

- Obožavam svu decu u našoj školi, stvarno su mali genijalci ali moram da priznam s obzirom da ih posmatram i da sam non stop sa njima već 31 godinu da se njihovo ponašanje dosta promenilo. Sistem ih je promenio, ne samo njih, promenio nas je sve. Ubio im je zainteresovanost. Nekada su deca bila vrednija jer su znala da će imati priliku da se bore za dobre poslove, danas se nekako ranije mire sa sudbinom. Znaju da će završiti sa poslom van struke, toga mi je baš žao.
 

Nisam oduvek radila sa decom, ali vidim da se njihovo vaspitanje promenilo, i vi kao tetkica morate to da pratite. Roditelji su nekada imali više vremena za svoju decu, sada je vreme drugačije. Ipak u ovoj školi se to ne primećuje mnogo, deca su fina i skoro svi su odlični i vrlo dobri đaci.

 

Deca su uvek bila nestašna. Deca i treba da budu nestašna. Ono što se kod njih promenilo je međusobni odnos, ne kreću se više toliko u grupama, manje se druže, manje se igraju na odmorima.

Edited by miki.bg
Link to comment

Baš smo pre neki dan ovde imali diskusiju oko onoga kako u Švajcarskoj prave tu segregaciju. Tamo čak nemaju ni neki uniformni test za to nego kako švajcarski nastavnik odredi. Bolestan sistem. A ova gospođa sa tim mizostudentskim odnosom možda treba da potraži nešto drugo da radi.

I to na stranu neke obzervacije koje nisu nužno netačne, nego prosto kad imaš takav bogomdani stav nisi baš za edukaciju opštenarodnih masa.

I ono što je napisala treba neko i da čisti ulice... pa treba svako da bude obrazovan sa srednjom školom i za to, šta sad neko ako čisti ulice treba mula da bude??

Link to comment

I ono što je napisala treba neko i da čisti ulice... pa treba svako da bude obrazovan sa srednjom školom i za to

 

To, osnovni kurikulum bi trebao da obuhvati i opšteobrazovno i humanističko znanje bazirano na klasičnih sedam liberalnih veština i everyday praktična znanja. 

 

 

Ovaj fazon:

 

cqH1ZHQ.png

Edited by miki.bg
Link to comment

Ne znam samo odakle vam ideja da svi hoće da idu u srednju školu.

Nece svi ni u osnovnu, ali vecina drustava odlucuje da oni nisu u godinama kada mogu razumeti posledice svoje odluke. Mislim da isto vazi i za srednju, a ako bi posteno pogledao najcesce razloge zasto neko nece u srednju skolu, uglavnom bi naisao na materijalnu bedu u pozadini. Uostalom, dobijanje socijalne pomoci uslovljene besplatnim skolovanjem dece ne bi bila nikakva prisila nego poruka drustva da su joj potrebniji ljudi sa sto sirim vidicima i sto vecim brojem mogucnosti ispred sebe. 

Link to comment

U mom društvu niko nije završio fakultet, nekolicina ih je imala samo osnovnu. Imao sam prijatelja on je odmah posle osnovne krenuo da radi kao moler, kakva crna srednja škola, Pričam o sfrj, nikakva beda kao motiv, nije ni bogatstvo al za današnje pojmove normalan život. Eventualno se završi treći stepen, bitnije je da položiš vozački, teraš kamion u vojsci i posle šofer u firmi. Ovi sa sela isto, škola je smetnja, treba zemlja da se radi. Boli ih očin za široke vidike. Danas sam bio kod automehaničara. Naplatio mi je 60 evra za sat vremena posla, ja radim za te pare tri dana. Imam široke vidike i velike mogućnosti ispred sebe. 

Link to comment

U mom društvu niko nije završio fakultet, nekolicina ih je imala samo osnovnu. Imao sam prijatelja on je odmah posle osnovne krenuo da radi kao moler, kakva crna srednja škola, Pričam o sfrj, nikakva beda kao motiv, nije ni bogatstvo al za današnje pojmove normalan život. Eventualno se završi treći stepen, bitnije je da položiš vozački, teraš kamion u vojsci i posle šofer u firmi. Ovi sa sela isto, škola je smetnja, treba zemlja da se radi. Boli ih očin za široke vidike. Danas sam bio kod automehaničara. Naplatio mi je 60 evra za sat vremena posla, ja radim za te pare tri dana. Imam široke vidike i velike mogućnosti ispred sebe. 

 

60 evra za sat posla, nek ima samo 4 sata posla svaki dan a ostalo nek se izležava, on znači uzima nekih 5-6 000 evra neto mesečno.

Kako se nisu svi setili da idu u automehaničare u Srbiji kad je tako plaćeno i deficitarno, nego rade ljudi za 200 evra? Čudno.

Link to comment

To, osnovni kurikulum bi trebao da obuhvati i opšteobrazovno i humanističko znanje bazirano na klasičnih sedam liberalnih veština i everyday praktična znanja. 

 

 

Ovaj fazon:

 

cqH1ZHQ.png

aaa hvala ti što si me podsetio na ovo!

Link to comment

60 evra za sat posla, nek ima samo 4 sata posla svaki dan a ostalo nek se izležava, on znači uzima nekih 5-6 000 evra neto mesečno.

Kako se nisu svi setili da idu u automehaničare u Srbiji kad je tako plaćeno i deficitarno, nego rade ljudi za 200 evra? Čudno.

Možeš ti i bolje, jasno ti je da je u tih 60 evra i cena tog dela, cenim da je to 40 evra. Ne zarađuje 5 hiljada mesečno ali sigurno više od nekog doktora nauka u Srbiji, npr.

Link to comment

Možeš ti i bolje, jasno ti je da je u tih 60 evra i cena tog dela, cenim da je to 40 evra. Ne zarađuje 5 hiljada mesečno ali sigurno više od nekog doktora nauka u Srbiji, npr.

 

Pa ok, jel onda zarađuje 4000 mesečno, ako uzima 40 na sat i ima jedva sto radnih sati, to toliko izađe? ili misliš da uzima 40 na sat, ima radnih 50 sati, i uzima nekih 2000 evra mesečno? Ili ti je procena više u smeru da radnih sati ima mesečno oko 20, i izađe na 800 evra? Ja nemam predstavu koliko zarađuje automehaničar, ali ti kao da s jedne strane tvrdiš da imaju visoku zaradu, ali ne nabacuješ ni najmanji hint koliko je to (sem da nije nezo sat 60 nego 40, ali meni to ništa ne govori o mesečnoj zaradi)?

 

Dalje pitanje je jel procenjuješ da je to neki stasndardni automehaničar, tj da pola njih u Bgu uzmu te pare, ili je taj neki vanredni?

 

Ako je to jedan u 30, ja onda mogu da ti kažem nekoliko ljudi sa fakultetskim diplomama u BGu koji uzimaju prijavljenih 2000 i a neprijavljenih ni ne sanjam koliko još preko, ali ekstremi ništa ne govore o nekoj standardnoj zaradi, a deluje da ti više želiš da poručiš da neki standardni automehaničar uzima mesečno znatno veći novac od prosečnog doktora nauka? Pa ok, eto koliko ceniš da uzme koji onako prosečno?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...