Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tako je, do 14 potpuno je krivicno neodogovrnan

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Što ne znači da ne može neki šrink malo da ode da popriča sa detetom i vidi jel je neko zlostavlja pa je tako nenormalna.

Edited by Dagmar
Link to comment

Ne može biti ako je izgovara osoba od 13 godina. No, mediji koji je prenose već raspolažu odgovornošću.

 

Ako je već javno objavljeno na netu ne verujem da je problem da prenesu.

Link to comment

Ako je već javno objavljeno na netu ne verujem da je problem da prenesu.

 

Ne znam kako je to regulisano ali se nadam da postoji neka zakonska odredba po kojoj bi mogli da kazne sve te lešinare.

 

Svakako, ono što je Ordi uradila je prava stvar i nadam se da će se naći neko s mudima da porazgovara sa roditeljima tog deteta ili i čak i sa samom devojčicom.

 

S treće strane, ima sedam milijardi ljudi na planeti, nisam siguran kako bismo utvrdili ko bi nam zafalio.

Link to comment

Inace mislim da su ovdasnji mediji jedan veliki izvor infekcije, ali nisam tako siguran u ovom slucaju. Iz onog teksta koji je ovde prenet sam skontao da je devojcica kojoj se preti vec uveliko maltretirana i da su njeni roditelji gurnuli pricu u medije kako bi skrenuli paznju.

Link to comment

Inace mislim da su ovdasnji mediji jedan veliki izvor infekcije, ali nisam tako siguran u ovom slucaju. Iz onog teksta koji je ovde prenet sam skontao da je devojcica kojoj se preti vec uveliko maltretirana i da su njeni roditelji gurnuli pricu u medije kako bi skrenuli paznju.

 

Pa šta ako je maltretirana. Sigurna sam da je najbolji pristup kao i dosad da škola to ignoriše, socijalne službe to ignorišu, roditelji bulija to ignorišu, a ona neka to sama reši sa svojim drugaricama. Pa ako opet dođe do samoubistva, šta ćeš. Najbitnije u celoj priči je to da mediji nemaju pravo na shaming, a ne konkretni slučaj nasilja.

Link to comment

Da li je to prijavljeno policiji?

Znam za neke slučajeve, dosta benignije, gde na osnovu uredne prijave policija odradi svoj deo posla, predmet, razgovor s roditeljima, tužilaštvo, škola...

Mislim jasno je nepoverenje u organe države ali treba ići i redovnim putem nekada čak i radi.

Link to comment

prijavila je majka maltretirane devojčice, baš pratim na fejsbuku, ali joj je svakako potrebna podrška. koliko sam shvatila iz njenih postova, ovo nasilje traje oko godinu dana.

Link to comment

Da li je to prijavljeno policiji?

Znam za neke slučajeve, dosta benignije, gde na osnovu uredne prijave policija odradi svoj deo posla, predmet, razgovor s roditeljima, tužilaštvo, škola...

Mislim jasno je nepoverenje u organe države ali treba ići i redovnim putem nekada čak i radi.

 

Odakle ti ideja da nije prijavila policiji? Zašto se za te slučajeve nasilja seciraju postupci žrtava i porodice žrtava, i traži im se greška, kao prvi impuls? Pranje ruku društva od onih koji imaju problem uzrokovan nefunkcionisanjem tog društva? Pa onda kao, eto i sami su krivi, jbg (nisu, al naći ćemo im nešto, pa crva nije ni bilo).

Link to comment

Odakle ti ideja da nije prijavila policiji? Zašto se za te slučajeve nasilja seciraju postupci žrtava i porodice žrtava, i traži im se greška, kao prvi impuls? Pranje ruku društva od onih koji imaju problem uzrokovan nefunkcionisanjem tog društva? Pa onda kao, eto i sami su krivi, jbg (nisu, al naći ćemo im nešto, pa crva nije ni bilo).

Sve si to zaključila na moje pitanje da li su pretnje i zlostavljanje prijavili policiji?!

Ne znam šta da ti kažem osim nastavi dalje s predrasudama i skroz promašenim pretpostavkama.

Link to comment

Sve si to zaključila na moje pitanje da li su pretnje i zlostavljanje prijavili policiji?!

Ne znam šta da ti kažem osim nastavi dalje s predrasudama i skroz promašenim pretpostavkama.

 

Napisao si da treba ići i redovnim putem, što je pretpostavka da nisu išli i redovnim putem.

Link to comment

Napisao si da treba ići i redovnim putem, što je pretpostavka da nisu išli i redovnim putem.

Da u kontekstu iskustva iz okoline, a ne za ovaj konkretan slučaj.

Napisao sam da čak i to nekada radi, što u prevodu znači da i sam znam da često ne bude tako.

Link to comment

Da u kontekstu iskustva iz okoline, a ne za ovaj konkretan slučaj.

Napisao sam da čak i to nekada radi, što u prevodu znači da i sam znam da često ne bude tako.

 

Ok, onda sam pogrešno razumela, tim bolje. Bila sam već iznervirana onim Bujodragovim komentarima, gde je najveći problem što je majka dala video medijima a ovi to objavili, a ne što niko ništa neće da uradi za te nasilnike.

Jbg, bilo je nasilja i u moje vreme, ali se na nasilje i reagovalo sa prilično buke protiv nasilnika pa su oni zamisli prestajali to da rade.

Link to comment

prijavila je majka maltretirane devojčice, baš pratim na fejsbuku, ali joj je svakako potrebna podrška. koliko sam shvatila iz njenih postova, ovo nasilje traje oko godinu dana.

Naravno da treba.

Nasilnike treba markirati da ne slušamo posle priče "bio(la) je tih i povučen i uvek se javljao u ulazu."

Pa neka imaju i 13 godina, ako ima pravo na život ima i obavezu da nikome isti ne ugrožava. Sistem™ neka se potrudi da im pomogne da to shvate/izleče ili neka ih drži na bezbednom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...