Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

jebemu, o cemu pricamo, zivimo svi po gradovima ili manjevise urbanim sredinama.

kada psi zakolju komsiju, naravno da je do jebenih vlasnika.

 

ja ovo pisem rosu. imam utisak da on misli da su pre psi krivi nego ljudi, odn. vlasnici. takav sam utisak stekao. 

 

to me i zanima. sta su izvajali konkretni vlasnici dva petrovaradinska pitbula, a i ostalih pitbula ubica? gde ti vlasnici prave gresku?

 

jednostavno su omanuli, ali.. uh.. jako mi je tesko da o ovome diskutujem jer ima mnogo da se pise. imam mnogo iskustva, moj cale je bio veterinar. ceo zivot sam okruzen sa ljudima koji imaju zivotinje u stanu i znam kako se ponasaju sa istim, odn. ne ponasaju. sa kuckarima se isto druzim napolju i ima dosta njih koji ne znaju sa psom. imam jednog samo koji moze svog dobermana da pusti na 400m bez problema, bez bojazni, jer je vlasnik stabilan, budan, oseca svog psa kako dise, ali bukvalno. mi treba da se povezemo sa zivotinjom na taj nacin da mozes da vidis sva raspolozenja. citas ih od malih nogu, vaspitavas. taj pas ce sa tobom da provede sigurno jednu deceniju, svaki dan. nije to igracka. 

 

zamisli onda samo situaciju da takve osobe uzmu pitbula... gde treba da se ulozi mnogo vise sebe u proces izgradnje jednog zdravog psa, stabilnog. ko to moze? ja smatram malo njih. 

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

cak i da su kucici dosad bili posve mazni, ovi vlasnici su kontkretno ostavili mogucnost da dva opasna psa izadju iz dvorista.

uzasno je zajebano kad je vise pasa u ekipi, a kad zive zajedno, kao copor, ako jedan nesto istripuje i krene, kao po pravilu skacu svi.

 

u principu ovo se odnosi samo na nestabilne kucice, i uglavnom je tako kao sto kazes. ali isto tako, kada jednog psa izgradis, neces omanuti kod drugog - slabijeg, pogotovo sto se oni u coporu mnogo bolje razumeju, i prenosna informacija je ista za sve. jedan ce uvek biti glavni, i on ce imati kontrolu nad ostalima. ako je on stabilan. ali to je jako retko, zato sto treba truda, odn. da se posvetis..

Link to comment

tacno je da smatram da neke rase imaju nesto u svom pedigreu, dnk-u nesto sto ih cini mnogo opasnijim od ostalih rasa. i da nije samo do vlasnika. 

ovim nimalo ne opravdam vlasnike pitbulova koji napadnu coveka. 

mnogo toga mora da se ucini u drustvu da se opasnost od pasa za borbu svede na najmanju mogucu meru. po cenu da psi svi takvi budu oduzeti, provereni i dodeljeni vlasnicima koji umeju da se izbore sa tom opasnoscu. takvi psi su opasno oruzje.

kao neko ko obozava pse nisam srecan kad procitam vesti gde pas ubije coveka ili zivotno ugrozi. ako se neke rase ne mogu drzati pod kontrolom osim po kavezima, onda je pitanje da li treba pustiti da rasa jednostavno nestane. 

Link to comment

Jedan od dokazano fizički najjačih pitova kod nas, Aris iz Niša:

 

 

Isti pas u drugoj ulozi:

 

 

 

Ne dokazujem ništa, oću samo da kažem da je vrlo teško imati znanja i strpljenja da se postigne ovakva kontrola kera. Za sve ostale povodac i korpa na njušku. Ne uzdati se u kereću pamet previše, ako je ne poznajete.

Link to comment

tacno je da smatram da neke rase imaju nesto u svom pedigreu, dnk-u nesto sto ih cini mnogo opasnijim od ostalih rasa. i da nije samo do vlasnika. 

ovim nimalo ne opravdam vlasnike pitbulova koji napadnu coveka. 

mnogo toga mora da se ucini u drustvu da se opasnost od pasa za borbu svede na najmanju mogucu meru. po cenu da psi svi takvi budu oduzeti, provereni i dodeljeni vlasnicima koji umeju da se izbore sa tom opasnoscu. takvi psi su opasno oruzje.

kao neko ko obozava pse nisam srecan kad procitam vesti gde pas ubije coveka ili zivotno ugrozi. ako se neke rase ne mogu drzati pod kontrolom osim po kavezima, onda je pitanje da li treba pustiti da rasa jednostavno nestane. 

 

Uopšte mi ne prija ni kad pročitam vesti, ni kad imam priliku da neposredno posmatram manifestacije neodgovornosti vlasnika, od napada na druge ljude i životinje, do neskupljanja psećih fekalija. Takvo ponašanje vlasnika direktno škodii afirmaciji pozitivnog odnosa prema životinjama. 

Kavezi su najčešće posledica zloupotrebe psa od strane vlasnika, vrlo retko se dešava (a dešava se, kao i kod ljudi, uostalom) da je pas primarno agresivan. 

Link to comment
 

 

Mogućnost da pas, bilo koji pas, neopaženo izađe iz dvorišta je u potpunosti izraz neodgovornosti vlasnika.

i caozdravo.

 

pomislila sam bila na trenutak da skrecemo na stranu vlasnik nije bio tu pa ne moze biti odgovoran. no ako nije tako, prashtajte -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

Ovo je čista greška reportera.

 

Hvata psa drugom rukom kojom ga nije milovao za vrat, gleda ga u oči i podiže se iznad nivoa njegove glave.

 

Moja džukela bi mu nos otkinula. :D

 

 

Recimo, ja ovakve stvari ne znam. I svestan sam toga da ih ne znam i da mi nije previše stalo da ih naučim, jer ne volim pse toliko da bih se u to udubljivao. Zato i izbegavam kontakt sa njima jer jednostavno nisam siguran da će neki moj postupak izazvati (meni) nepredviđenu reakciju. I onda se dešava da se ponosni vlasnici maltene uvrede jer ne ispoštujem adekvatno njihovog ljubimca, pa bude što si takav, vidi kako je diiiivan, neće on ništa, samo hoće da se igra. Ma...  <_<

Link to comment

Ovo je čista greška reportera.

 

Hvata psa drugom rukom kojom ga nije milovao za vrat, gleda ga u oči i podiže se iznad nivoa njegove glave.

 

Moja džukela bi mu nos otkinula. :D

 

Ma ajde. Pa otkud on zna, to je posao ovog stručnog lica.

Jebote mene zadnji kojem sam prišao da ga utešim jer je cmizdrio ispred mahija čekajući gazdu(aricu) umalo popišao. <_< Kako to da tumačim...

Link to comment

Ma ajde. Pa otkud on zna, to je posao ovog stručnog lica.

Jebote mene zadnji kojem sam prišao da ga utešim jer je cmizdrio ispred mahija čekajući gazdu(aricu) umalo popišao. <_< Kako to da tumačim...

 

svajina pudla svaki put kad me vidi upisa se od radosti :)

 

Link to comment

Recimo, ja ovakve stvari ne znam. I svestan sam toga da ih ne znam i da mi nije previše stalo da ih naučim, jer ne volim pse toliko da bih se u to udubljivao. Zato i izbegavam kontakt sa njima jer jednostavno nisam siguran da će neki moj postupak izazvati (meni) nepredviđenu reakciju. I onda se dešava da se ponosni vlasnici maltene uvrede jer ne ispoštujem adekvatno njihovog ljubimca, pa bude što si takav, vidi kako je diiiivan, neće on ništa, samo hoće da se igra. Ma...  <_<

 

Ti ne voliš pse i siguno nećeš da mu nabijaš facu u njušku i dovedeš se u ovakvu situaciju.

 

Kad dolaziš kod prijatelja, psa jednostavno ignoriši i najverovatnije će i on tebe.

Nema gledanja u oči, nema komunikacije, pružanja ruku, milovanja, kad te onjuši bataliće te.

 

Ma ajde. Pa otkud on zna, to je posao ovog stručnog lica.

Jebote mene zadnji kojem sam prišao da ga utešim jer je cmizdrio ispred mahija čekajući gazdu(aricu) umalo popišao. <_< Kako to da tumačim...

 

Nisi vredan ujeda. :fantom:

Link to comment

i caozdravo.

 

pomislila sam bila na trenutak da skrecemo na stranu vlasnik nije bio tu pa ne moze biti odgovoran. no ako nije tako, prashtajte -_-

 

Sva odgovornost je na vlasniku, nezavisno od toga da li pas pripada potencijalno opasnoj rasi i da li ispoljava agresivost, vlasnik je u obavezi da ga kontroliše i oko toga ne bi trebalo da bude spora.

Rvem se pred vratima sa ovim mojim prcvoljkom kad god zazvoni neko nepoznat, ne dam mu da izađe jer ne znam kako taj neko reaguje na pse, ako bi se uplašio i šutnuo ga, onda ne bih mogla da garantujem za ponašanje, ne pseće već svoje, i eto belaja niotkuda  :D

Link to comment

Nema mnogo pravila, ali OPREZ je glavno pravilo!

 

1. Border koli, kojem sam prošlog leta celi dan spasavao život pocepao mi je pola levog dlana kad sam došao sutra da ga obiđem. Još uvek sam pod antititeta nus terapijom. 

2. Prijateljeva ženka donermana mu zamalo otkinula kitu kad je uskočio u kuću da se poigra svojom ćerkicom, Čim je podigao dete ćapila gda gde najviše boli. Uradili mu mađarski vez na racq ..

3 ....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...