Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Psi su bez kontrole napustili dvorište, kraj odgovornosti.

 

sorry, ali ovo ne ide u prilog stavu da je do vlasnika, a ne do pasa. 

Link to comment

Te statistike opasno varaju. Najujedljiviji su najrasprostranjeniji psi za zaštitu, nemački ovčari, dobermani, rotovi i drugi čupavci (ovčarske pasmine). Godišnje u americi, sa 400 i kusur miliona umire od pasa 2-6 ljudi, a imaju do 4 miliona registrovanih pitova i još toliko neregistrovanih.

 

Od toga otprilike polovina pogine od pitova i miksova - bandoga i sličnih, a ostalo uglavnom od NO i rotova. 

 

Sa druge strane, na Jamajci u berbi kokosa, pogine 20-30 ljudi u sezoni branja oraha.  I niko ne brani kokosove orahe, ali su svi za zabranu pit bulova!?!

ova paralela je verovatno nesto najgluplje sto sam procitao na ovom ne previse pametnom forumu.

sta je sledece, utopi se toliko i toliko ljudi, pa niko ne krivi vodu, vec vicu da je se mora piti?

Edited by ToniAdams
Link to comment

sorry, ali ovo ne ide u prilog stavu da je do vlasnika, a ne do pasa. 

 

nije do psa definitivno. osvrnuo bih se na ovaj bold sto je napisala notorious na predhodnoj strani, a usko su povezani: "Mislim da se više insistira na odgovornom vlasništvu nego na zabrani. Nažalost, činjenica je da postoji  korelacija sklonosti vlasnika i izbora rase." ovo "nazalost" bih ja izboldisao do balcaka da moze. meni je svaki pas kao glina, ako znas da vajas, na konju si!". uglavnom ljudi ne znaju da vajaju. ovo se bukvalno odnosi na sve pasmine. 

 

ja se secam onog pitbul 'shaky' koji je preminuo relativno skoro, tacno mu se u ocima vidi da je stabilan, i kao takav, ovaj pas nikada ne bi nikoga napao. 

 

Link to comment

jebemu, o cemu pricamo, zivimo svi po gradovima ili manjevise urbanim sredinama.

kada psi zakolju komsiju, naravno da je do jebenih vlasnika.

Link to comment

nije do psa definitivno. osvrnuo bih se na ovaj bold sto je napisala notorious na predhodnoj strani, a usko su povezani: "Mislim da se više insistira na odgovornom vlasništvu nego na zabrani. Nažalost, činjenica je da postoji  korelacija sklonosti vlasnika i izbora rase." ovo "nazalost" bih ja izboldisao do balcaka da moze. meni je svaki pas kao glina, ako znas da vajas, na konju si!". uglavnom ljudi ne znaju da vajaju. ovo se bukvalno odnosi na sve pasmine. 

 

 

to me i zanima. sta su izvajali konkretni vlasnici dva petrovaradinska pitbula, a i ostalih pitbula ubica? gde ti vlasnici prave gresku?

Link to comment

jel se vi shalite da mi tudj pas preskochi, ijzede me na mojoj teritoriji i nema veze?

 

a da je dida ucmekao pse i preteko, kukalo bi se za pravdom? :unsure:

Link to comment

to me i zanima. sta su izvajali konkretni vlasnici dva petrovaradinska pitbula, a i ostalih pitbula ubica? gde ti vlasnici prave gresku?

cak i da su kucici dosad bili posve mazni, ovi vlasnici su kontkretno ostavili mogucnost da dva opasna psa izadju iz dvorista.

uzasno je zajebano kad je vise pasa u ekipi, a kad zive zajedno, kao copor, ako jedan nesto istripuje i krene, kao po pravilu skacu svi.

Link to comment

ovaj dreser je debil. nije primetio da psu ne odgovara ova blizina ovog coveka, tacno se po usima vidi kako ih spusta. zabiberio ga je istog trenutka kada mu je usao u licni prostor. ovo bih ja primetio npr. 

 

Policijski/vojni psi su posebna kategorija, mislim da je već bilo reči o tome ranije na topiku.

Link to comment

jel se vi shalite da mi tudj pas preskochi, ijzede me na mojoj teritoriji i nema veze?

 

a da je dida ucmekao pse i preteko, kukalo bi se za pravdom? :unsure:

 

Niko nije rekao da nema veze, kako bi i mogao tako nešto da kaže, diskutuje se o odgovornosti vlasnika i mogućnosti da su neke od rasa bazično agresivnije od drugih, nezavisno od pristupa. 

 

cak i da su kucici dosad bili posve mazni, ovi vlasnici su kontkretno ostavili mogucnost da dva opasna psa izadju iz dvorista.

uzasno je zajebano kad je vise pasa u ekipi, a kad zive zajedno, kao copor, ako jedan nesto istripuje i krene, kao po pravilu skacu svi.

 

Mogućnost da pas, bilo koji pas, neopaženo izađe iz dvorišta je u potpunosti izraz neodgovornosti vlasnika. 

Kao dete sam imala bezmalo traume od pomisli da nisam dobro zatvorila kapiju (x puta sam se vraćala da proverim) i da pas može da izađe, što zbog mogućnosti .da odluta, što zbog bojazni od njegove šarplaninske prirode, iako nije bio agresivan (onoliko koliko čuvar može da ne bude agresivan). 

Edited by Notorious
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...