Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

b67a8c024faccf83aa0f3b1b897b6107.jpg

 

 

Nemaš ti pojma šta je 1 opak pas   :heart:​ 

 
Jedan moj drugar imao civavu i zvao je Zver. I onda prodje sorom i samo vikne "Zver, idemo!". Ljudi po kaficima krenu da dizu noge na stolice od straha a za njim stize zver od 11 cm
Edited by katamaran
Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa ne moze bandog da spada u to gore buduci da je to zasebna sorta veoma stara.

 

Ali je nastala ukrštanjem mastifa:

 

 

Early incarnations of the Bandog probably had bloodlines from bull baiting dogs and the Guardian Mastiffs or the cross of both like the war dogs used in the Crusades.

 

A savremeni bandogovi™ (Swinford bandog) imaju i APBT krvi:

 

 

By using performance selection, John carefully selected various types of sound, protective Mastiffs - primarily the English Mastiff - and bred them to performance-proven American Pit Bull Terriers to produce the original Swinford Bandogs.

Link to comment

 

 

Sad lepo gazdi tih pitbulova suditi za ubistvo.

 

edit: i definitivno nije problem rasa nego gazda.

+ jedan

kakva je praksa u pristojnim drzavama za ovakve slucajeve?

pretpostavljam da ce se kod nas zavrsiti na uspavljivanju kerova i koji sat drustveno korisnog rada vlasnika

Link to comment

Onaj ludak priznao da je ubio i zenu koja je nestala pre mesec dana. Oni su ladno mogli da sprece smrt devojcice da su prvi slucaj ozbiljno shvatili.

 

A juče javili da je prošao poligraf

Link to comment

Izgleda su uhapsili suprugu vlasnika, koji trenutno radi u Nemackoj. A imaju kod kuce dva deteta... Jbt. Koji kurac drzis takve kerove ako nisi kod kuce da ih pazis?

Link to comment

mozda su mislili da ga stavis u korpu. kao one za pijace, od pruta, i tako setas, odn. nosis :D

 

Mogu i da ga kamufliram i tako hodam naokolo  :D

 

57d5eedd46ed4f4a7e4ec2ad20ace84c.jpg

 

Sad bez šale, mislim da je problem u ovom slučaju prevashodno u tome što se mnogi vlasnici ne pridržavaju propisa, a komunalci su, gle čuda, skloni da nekima od njih (razbacanim vlasnicima većih pasa, na primer) gledaju kroz prste ili ih zaobilaze, a druge nepotrebno gnjave (traže papire o vakcinaciji uveče usred parka, valjda im je dosadno). 

Link to comment

zasto postoji tako tesna veza izmedju ljudi debila i pitbulova? citam danas statistike ubijenih ljudi od strane pasa. pitbulovi ubedljivo vode. 

Link to comment

Mogu i da ga kamufliram i tako hodam naokolo  :D

 

57d5eedd46ed4f4a7e4ec2ad20ace84c.jpg

 

Sad bez šale, mislim da je problem u ovom slučaju prevashodno u tome što se mnogi vlasnici ne pridržavaju propisa, a komunalci su, gle čuda, skloni da nekima od njih (razbacanim vlasnicima većih pasa, na primer) gledaju kroz prste ili ih zaobilaze, a druge nepotrebno gnjave (traže papire o vakcinaciji uveče usred parka, valjda im je dosadno). 

 

i tu je tacka. i to je prilicno jednostavno resenje, ali eto.. svi znaju bolje.. da su ova dva pitbula imala korpu, mogli bi da ga duvaju. verovatno bi oborili ovog coveka na zemlju, rezali, ali ne bi ga ugrizli, odn. ubili. 

 

zasto postoji tako tesna veza izmedju ljudi debila i pitbulova? citam danas statistike ubijenih ljudi od strane pasa. pitbulovi ubedljivo vode. 

 

pa naravno da vode. eto, mastifi vaze za jako prvrzene i zastitnicki nastrojene, pogotovo bul mastifi. citao sam o njima u knjizi 'molosi' zaboravio sam ko je to pisao, i ono sto ih krasi vise od bilo koje druge pasmine jeste ta preterano zastitnicka osobina, ali ne secam se da sam ikada cuo da su isti ubili nekog coveka. daleko od toga da psi ne grizu iz ovog ili onog razloga, ali to su bas usamljeni slucajevi. ima jos tu pasa [npr rotvajler] koji takodje imaju ovo crtu u sebi slicnu kao i pitbulovi, ali opet nisu tako cesti slucajevi napada kao kod ovih. kod ovih je to izrazeno, i zato, ko se bavi ovom pasminom  u najmanju ruku treba da bude zreo i stabilan covek, sto je u vecini slucajeva nezamislivo, barem sto se tice naseg podeblja. 

 

ja sam samo na internetu video normalne ljude sa ovim psima. i dobro, ova devojka sto ima u mom kraju. to je sve.

Link to comment

 

Jedan moj drugar imao civavu i zvao je Zver. I onda prodje sorom i samo vikne "Zver, idemo!". Ljudi po kaficima krenu da dizu noge na stolice od straha a za njim stize zver od 11 cm

 

 

Znam jednu divljačnu čivavu preko koje vlasnik bukvalno mora da prebaci jaknu ne bi li joj bezbedno prikačio povodac, otima se i grize na sve strane  :D

Ovo mi je prvo iskustvo s malim psom, ranije sam imala veće. Iako su bili različitog karaktera, nijedan nije ispoljavao agresiju ni prema drugim životinjama (verujem zahvaljujući druženju s mačkama od štenećih dana) ni prema ljudima. Stvarno ne znam šta bih radila sa agresivnim psom, bilo bi mi žao da ga potpuno izolujem, da ga tučem/kažnjavam sigurno ne bih mogla, ali ni da dozvolim da nekoga povredi. Dresura je moguće rešenje, ali i tu treba biti vrlo obazriv pri izboru dresera i metoda, ne bih želela da  izložim psa drilu koji bi ubio svu živost u njemu. 

Edited by Notorious
Link to comment

pa naravno da vode. eto, mastifi vaze za jako prvrzene i zastitnicki nastrojene, pogotovo bul mastifi. citao sam o njima u knjizi 'molosi' zaboravio sam ko je to pisao, i ono sto ih krasi vise od bilo koje druge pasmine jeste ta preterano zastitnicka osobina, ali ne secam se da sam ikada cuo da su isti ubili nekog coveka. daleko od toga da psi ne grizu iz ovog ili onog razloga, ali to su bas usamljeni slucajevi. ima jos tu pasa [npr rotvajler] koji takodje imaju ovo crtu u sebi slicnu kao i pitbulovi, ali opet nisu tako cesti slucajevi napada kao kod ovih. kod ovih je to izrazeno, i zato, ko se bavi ovom pasminom  u najmanju ruku treba da bude zreo i stabilan covek, sto je u vecini slucajeva nezamislivo, barem sto se tice naseg podeblja. 

 

ja sam samo na internetu video normalne ljude sa ovim psima. i dobro, ova devojka sto ima u mom kraju. to je sve.

 

isto je ovde u minhenu. znam neke dzibere u kraju koji imaju pitbulove. odgovaraju jedni drugima. 

evo jedne statistike http://dogs.petbreeds.com/stories/4046/dog-breeds-attack

 

ocigledno bi se moralo kontrolisati ko je dovoljno sposoban da drze takve pse. izdavati dozvole za drzanje. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...