Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

nisam ranije čula za ovaj slučaj

verujem da si ti pratio i da je ovaj podatak o ranijim pretnjama tačan

ali onda mi nije jasno zašto je pobogu nesrećna devojka pravila ikakav dogovor i viđanje sa zlotvorom ?

 

ne znam, te neke stvari, a nije ovo usamljen slučaj, nikad mi neće biti jasne

i još vidiš da je mrcina pripita, pa čemu li se nadala. užas.

I ja znam iz medija, malo iz novina i nešto sa tv-a, daleko sam od Olova. Vidio sam izjavu oca kad kaže da su se ZDK policiji žalili zbog prijetnji ali su ovi odgovorili da nemaju na osnovu čega da reaguju. Dobacivali se malo prijavom tužilaštvo i policija i ništa. Nakon ubistva sam vidio izjave polcije i tužilaštva, uglavnom nevješto pranje ruku od svega. Pohvalno je jedino to da je policija odlučno zagrizla za slučaj ubistva  te je vrlo brzo nađena ubijena i uhapšene su ubice, osuđeni su na po četrdeset godina prije nepun mjesec.

 

Cura je vjerovatno otišla da se vidi sa njim zato što bilo ko normalan ne očekuje da stvar ode baš ovoliko daleko. Znaš da je budala i  nasilnik, da je već prijetio, ali ko normalan da očekuje klanje i bacanje niz litice.

 

Podaci o prijetnjama meni djeluju istiniti, vidio sam tu izjavu oca i nemam mrvu sumnje da je zaista prijetio. Nisu ni iz  policije rekli da nije. Te prijetnje meni i jesu najveći doom u svemu, bukvalno najave zločina, zato sam ih i pomenuo.

Edited by fikret selimbašić
Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Stravična nesreća odigrala se rano jutros na Petrovaradinu, kada su dva psa, rase pitbul, pobegla iz dvorišta i zaklala komšiju, koji je živeo u kući pored.
Link to comment

uh... covek je bio star 84 godine. uzas! nema ovde leba, ja bih tretirao te pse vrlo rigorozno, odn. vlasnike istih i nikako ne mogu da se porede sa drugim pasminama. problem kod ovih pasa je to sto kada ugrizu, stegne/grc im se vilica i ne postoji nacin da puste. postoje neke metode za koje sam cuo, ali ne znam koliko su delotvorne i bezbedne, a to je da se takvom psu gurne prst u pedu. 

 

ja ih imam u kraju, i to bas dosta. pola njih je bez brnjice. jedino jedna riba koja seta jednog ima brnjicu.

 

i nervira me kada kazu: "ti psi su samo u pogresnim rukama" kako ja da znam cije su ruke pogresne ili nisu. za mene je ova devojka sto ima jednog dobar primer kako treba da tretira tog psa, da li je ona od njega napravila medu ili ne, to nas ne treba da zanima. ja volim ove pse, i znam da su stvarno u rukama normalnih, svesnih ljudi jako dobri, kvalitetni psi, ali koliko je takvih.. i kako mi to da znamo. jedino resenje je da svi oni imaju brnjicu i to bez pogovora. 

Edited by hoffnung
Link to comment

uh... covek je bio star 84 godine. uzas! nema ovde leba, ja bih tretirao te pse vrlo rigorozno, odn. vlasnike istih i nikako ne mogu da se porede sa drugim pasminama. problem kod ovih pasa je to sto kada ugrizu, stegne/grc im se vilica i ne postoji nacin da puste. postoje neke metode za koje sam cuo, ali ne znam koliko su delotvorne i bezbedne, a to je da se takvom psu gurne prst u pedu. 

 

ja ih imam u kraju, i to bas dosta. pola njih je bez brnjice. jedino jedna riba koja seta jednog ima brnjicu.

 

i nervira me kada kazu: "ti psi su samo u pogresnim rukama" kako ja da znam cije su ruke pogresne ili nisu. za mene je ova devojka sto ima jednog dobar primer kako treba da tretira tog psa, da li je ona od njega napravila medu ili ne, to nas ne treba da zanima. ja volim ove pse, i znam da su stvarno u rukama normalnih, svesnih ljudi jako dobri, kvalitetni psi, ali koliko je takvih.. i kako mi to da znamo. jedino resenje je da svi oni imaju brnjicu i to bez pogovora. 

 

Svi psi treba da imaju brnjicu nezavisno od rase kad se vode na ulici, valjda je tako i u zakonu upisano (barem je bilo nekad). I mali pas moze da ujede, jeste da ne moze da napravi toliku stetu kao pitbul ali ako napadne malo dete to svakako moze biti opasno.

 

I opet dolazimo na teren nesprovodjenja zakona i neprocesuiranja onih koji ga krse sve do momenta kad se desi tragedija.

 

A kad se tragedija desi, onda je kasno trenirati strogocu, vise nista nece vratiti ovog dedicu u zivot. Cilj bi trebalo da bude prevencija da do tragedije dodje.

Link to comment

Svi psi treba da imaju brnjicu nezavisno od rase kad se vode na ulici, valjda je tako i u zakonu upisano (barem je bilo nekad). I mali pas moze da ujede, jeste da ne moze da napravi toliku stetu kao pitbul ali ako napadne malo dete to svakako moze biti opasno.

 

 

Ne, zavisi od rase:

 

 

nemački ovčar, belgijski ovčari (svi varijeteti), rotvajler, doberman, nemački bokser (oba varijeteta), šnaucer-veliki (oba varijeteta), crni terijer, argentinski pas, bul mastif, mastif, napuljski mastif, pirinejski mastif, šarplaninac, kavkaski ovčar, erdel terijer, američki staford terijer, bul terijer (normalne veličine), stafordski bul terijer, kao i svi psi nastali ukrštanjem sa jednom ili više navedenih rasa pasa mogu da se izvode samo sa zaštitnom korpom na njušci

Link to comment

To je neki citat, evo ovde pravilnika o opasnim psima, nisam siguran, mislim da je nešto i komunalnim propisima uređeno, npr. u Kragujevcu valjda može bez korpe ako ne spada u opasne pse i visina grbine mu ne prelazi

35cm.

 

Uostalom:

 

 

kao i svi psi nastali ukrštanjem sa jednom ili više navedenih rasa pasa

 

a bandog i prerasli bul terijer bi trebalo da spadaju u ovo gore.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Nacuo nesto na ulici za ove pitbulove  :ph34r:

 

Sad lepo gazdi tih pitbulova suditi za ubistvo. 

 

edit: i definitivno nije problem rasa nego gazda. 

Edited by katamaran
Link to comment

To je neki citat, evo ovde pravilnika o opasnim psima, nisam siguran, mislim da je nešto i komunalnim propisima uređeno, npr. u Kragujevcu valjda može bez korpe ako ne spada u opasne pse i visina grbine mu ne prelazi

35cm.

 

Uostalom:

 

 

a bandog i prerasli bul terijer bi trebalo da spadaju u ovo gore.

pa ne moze bandog da spada u to gore buduci da je to zasebna sorta veoma stara. za bulterijere pise da je korpa obavezna ako su normalne velicine.

kapiram da nije problem naci nekog ko ce trcati za kerovima i meriti im visinu grebena.

svakako, glupavo je definisano, tojest nedefinisano.

pre sam onda za obaveznu korpu kod bas svih pasa.

Link to comment

Onaj ludak priznao da je ubio i zenu koja je nestala pre mesec dana. Oni su ladno mogli da sprece smrt devojcice da su prvi slucaj ozbiljno shvatili.

Link to comment

pa ne moze bandog da spada u to gore buduci da je to zasebna sorta veoma stara. za bulterijere pise da je korpa obavezna ako su normalne velicine.

kapiram da nije problem naci nekog ko ce trcati za kerovima i meriti im visinu grebena.

svakako, glupavo je definisano, tojest nedefinisano.

pre sam onda za obaveznu korpu kod bas svih pasa.

 

Na šta da stavim korpu?

wwxxcl.jpg

Edited by Notorious
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...