Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Toliko je preterano da mislim da je potpuno svejedno je li počinilac bio ugledan i poštovan porodični čovek koji ni mrava ne bi zgazio ili pak lokalni kabadahija koji se opija i tuče. Ni one serijske ubice iz američkih krimi serija ne eskaliraju ovako i ovoliko. 

Ne znam, ovo mi deluje prosto kao nekakva greška univerzuma koja se jednostavno nekome negde dogodi. Zato i jeste tako strašno.

crna rupa.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa šta da preuzmu? Ok, mogu da ih pošalju par meseci u zatvor zbog tuče u lokalu, i da se vrate još luđi nego što su bili.

 

Konkretno ovaj moj "slucaj" je imao veci broj provala i kradja, specijalitet mu je bilo da upada u kuce penzionera - samaca i da ih pljacka nakon sto se pobeli penzija. Ljudi su ga prijavljivali policiji ali nikom nista. Takodje, pokusaj ubistva i nanosenje teskih telesnih povreda - udario je rodjenu mater sekirom u rame i polomio joj ruku, pa se posle hvalio kako je gadjao vrat ali je promasio. Navodno mater nije zelela da ga tuzi pa policija nista nije mogla da ucini. A mog oca koji je nakon saobracajne nesrece ostao invalid je sutirao i usijanim zaracem palio po ledjima da mu kaze gde drzi novac (opekotine 3. stepena), usput je celu kucu polomio - namestaj, prozore, cupao elektricne instalacije iz zidova... I opet nikakva intervencija od policije. Znaci, dok i ovom konacno ne podje za rukom da nekog ubije ili da se na nekom nesrecnom detetu izzivljava, on policiju ne interesuje. A jednom kad dodje do toga onda je vec kasno. Ako ce policija da reaguje samo u najekstremnijim slucajevima, onda bolje da je i nema, jer ovakva kakva je nicemu ne sluzi. Onda bar svi znamo da samo na sebe mozemo da racunamo, naoruzamo se do zuba pa bude divlji zapad. Ovakvi skotovi bi tamo vec odavno bili lincovani pre nego sto dodju u priliku detetu da naude.

Link to comment

Ono sto htedoh reci je da se na selu zna ko su ~stvorovi~ sposobni da urade ovakve stvari, sve se zna. Nije svaki siledzija ovaj kalibar, ali svaki siledzija je poznat kako mestanima tako i vlastima. Nisu oni s Marsa pali. I niko nista ne preduzima, dok se jednog dana ne desi tragedija.

Pa ne zna se jbg. Niko ne može da zna unapred da je neko sposoban za ovako nešto, prekognitivne i sveznajuće sposobnosti srpskog seljaka ipak ne treba podizati na taj nivo. Ovo su izopačenja uma koja nikom ne možeš da prilepiš unapred jer bi to bukvalno zahtevalo promptnu egzekuciju te osobe pre počinjenog zločina. Ne možeš nekog da ukloniš iz društva jer se bije po selu i davi mačke. To jest, možeš, ali ne bi ti se dopalo gde to vodi.

Link to comment

Konkretno ovaj moj "slucaj" je imao veci broj provala i kradja, specijalitet mu je bilo da upada u kuce penzionera - samaca i da ih pljacka nakon sto se pobeli penzija. Ljudi su ga prijavljivali policiji ali nikom nista. Takodje, pokusaj ubistva i nanosenje teskih telesnih povreda - udario je rodjenu mater sekirom u rame i polomio joj ruku, pa se posle hvalio kako je gadjao vrat ali je promasio. Navodno mater nije zelela da ga tuzi pa policija nista nije mogla da ucini. A mog oca koji je nakon saobracajne nesrece ostao invalid je sutirao i usijanim zaracem palio po ledjima da mu kaze gde drzi novac (opekotine 3. stepena), usput je celu kucu polomio - namestaj, prozore, cupao elektricne instalacije iz zidova... I opet nikakva intervencija od policije. Znaci, dok i ovom konacno ne podje za rukom da nekog ubije ili da se na nekom nesrecnom detetu izzivljava, on policiju ne interesuje. A jednom kad dodje do toga onda je vec kasno. Ako ce policija da reaguje samo u najekstremnijim slucajevima, onda bolje da je i nema, jer ovakva kakva je nicemu ne sluzi. Onda bar svi znamo da samo na sebe mozemo da racunamo, naoruzamo se do zuba pa bude divlji zapad. Ovakvi skotovi bi tamo vec odavno bili lincovani pre nego sto dodju u priliku detetu da naude.

 

Ok, ovo jeste čudno. Očigledno neki problem sa policijom kod vas u kraju, u sudu kod jedne moje drugarice policija za svaku trafiku dovodi, i ono tipa momci se napili pa smisli da je super fora da obiju trafiku i ukrali deset konzervi piva, i to dovode.

Link to comment

Ok, ovo jeste čudno. Očigledno neki problem sa policijom kod vas u kraju, u sudu kod jedne moje drugarice policija za svaku trafiku dovodi, i ono tipa momci se napili pa smisli da je super fora da obiju trafiku i ukrali deset konzervi piva, i to dovode.

 

Pa evo nedavno je bilo jedno visestruko ubistvo / obracun medju lokalnim kriminalcima, gde je ovaj narkodiler i preprodavac kradenih kola sto je ubio (izmedju ostalog pucao i u dete, ali je prezivelo) bio kum sa sefom policije, pa je kompletna lokalna policija suspendovana...

 

Da je ovo jedinstven slucaj sto se tice policije u Srbiji pa ajde, nego su suprotni primeri izuzetak.

Link to comment

Pa ne zna se jbg. Niko ne može da zna unapred da je neko sposoban za ovako nešto, prekognitivne i sveznajuće sposobnosti srpskog seljaka ipak ne treba podizati na taj nivo. Ovo su izopačenja uma koja nikom ne možeš da prilepiš unapred jer bi to bukvalno zahtevalo promptnu egzekuciju te osobe pre počinjenog zločina. Ne možeš nekog da ukloniš iz društva jer se bije po selu i davi mačke. To jest, možeš, ali ne bi ti se dopalo gde to vodi.

 

Evo ovaj moj ~slucaj~ ja sam ubedjen da je verovatnoca da ce on nekoga kad-tad da ubije veca nego da nece ubiti. I da je do sada bilo i vise nego dovoljno "materijala" da se posalje na decenijsku robiju, a eno ga i dalje na slobodi.

 

Sigurno da niko ne moze sa sigurnoscu da kaze da je neko manijak koji ce da siluje dete, ali ako je taj vec i ranije pravio sranja (a jeste, kao i ovaj "moj") onda ga procesuiraj za svako od tih sranja, ako je za robiju neka ide na robiju, ako je za psihijatrijsko posmatranje neka ide na posmatranje, a ne da ignorises sve znakove da je u pitanju nasilnik opasan za okolinu i reagujes tek nakon tragedije.

 

Sad ga mozes i na kolac nabiti, kasno je.

Link to comment

Evo ovaj moj ~slucaj~ ja sam ubedjen da je verovatnoca da ce on nekoga kad-tad da ubije veca nego da nece ubiti. I da je do sada bilo i vise nego dovoljno "materijala" da se posalje na decenijsku robiju, a eno ga i dalje na slobodi.

 

Sigurno da niko ne moze sa sigurnoscu da kaze da je neko manijak koji ce da siluje dete, ali ako je taj vec i ranije pravio sranja (a jeste, kao i ovaj "moj") onda ga procesuiraj za svako od tih sranja, ako je za robiju neka ide na robiju, ako je za psihijatrijsko posmatranje neka ide na posmatranje, a ne da ignorises sve znakove da je u pitanju nasilnik opasan za okolinu i reagujes tek nakon tragedije.

 

Sad ga mozes i na kolac nabiti, kasno je.

 

meni je ovaj bold jeziv, i na neki nacin prilicno mucan, a opet mi to nije strano, u smislu kao da to nisam vec cuo ili procitao negde. cesto se desava poslednjih 20-ak godina, mozda je i pre bilo tako, verujem da jeste, ali je sada po obimu mnogo vise nego sto je bilo pre, siguran sam 100%, a to je sledece. mnogi ljudi koji cine bilo kakve stvari koje su zakonom zabranjene [tuca, maltretiranje, itd] cesto prodju nekaznjeno, stavise, nekad mi se cini kao da su im sva vrata otvorena da svoja gnusna dela upraznjavaju 24h na ocigled svih ljudi - transparentno. takodje, ne bojeci se da ce zbog istih dela zavrsiti u zatvoru, a da ne pricam o nekoj osvetoljubivosti, ili kao sto si ga ti sacekao i pretukao, odn. skakao mu po rebrima. sa druge strane, neke manje stvari ili bezazlene [gram vutre npr] tretiraju kao neka najgora stvar koja je zadesila taj momenat. ne mogu bas da kazem trivijalne stvari, ali kada se uporede jedne sa drugima, ispada u najmanju ruku smesno.

 

u svakom slucaju, zao mi je sto ti se to desilo, odn tvom ocu i tebi. to je zesci stres, i uzas da ga tako nazovem.

Link to comment

Ma davno je to sve bilo, ni caleta vise nema, ja sam otisao u emigraciju, stres je vec (skoro) zaboravljen.

 

Ali taj lik je jos uvek tamo, na slobodi, i nastavlja sa svojim sranjima. Jos uvek nije nikoga ubio, ali takodje nije ni jedan dan zivota robijao.

Link to comment

uzas, ne mogu zamisliti kako se ta porodica oseca sada

 

ja jesam za smtrnu kaznu, pa i za javno bicevanje/kamenovanje (i slicno) do smrti u ovakvim slucajevima (za primer ostalima) ali bojim se da ni to ne bi sprecio ovakve zlocine

 

ne znam zasto ali meni uvek u ovakvim slucajevima ironicno pada na pamet ona epizoda u zoni sumraka kada testiraju onog klinca i ne prolazi taj test

Link to comment

Za smrtnu kaznu jesam, za iživljavanje nad zločincima nisam. Mora da postoji razlika između nas i njih.

Smrtna kazna ne može da spreči neke buduće zločine, naročito ako su oni plod pomračenja uma - to se ne može predvideti, a osobe u takvim stanjima nemaju moć zdravog rasuđivanja. Ono što smrtna kazna može da spreči je sledeće:

ako je počinilac zverstva u zatvor otišao mlad, postoji šansa da doživi i dočeka izlazak iz istog, možda čak i neko pomilovanje zbog dobrog vladanja.

Link to comment

Za smrtnu kaznu jesam, za iživljavanje nad zločincima nisam. Mora da postoji razlika između nas i njih.

Smrtna kazna ne može da spreči neke buduće zločine, naročito ako su oni plod pomračenja uma - to se ne može predvideti, a osobe u takvim stanjima nemaju moć zdravog rasuđivanja. Ono što smrtna kazna može da spreči je sledeće:

ako je počinilac zverstva u zatvor otišao mlad, postoji šansa da doživi i dočeka izlazak iz istog, možda čak i neko pomilovanje zbog dobrog vladanja.

 

Ono što se obično zaboravlja je da na smrtnu kaznu može da bude osuđen i neko za koga se posle ispostavi ili da nije kriv ili da možda nije kriv u tolikoj meri, a nema nazad.

Link to comment

Kao iz priče ko je stariji, kokoška il jaje, kod nas je dilema ko je gori - pravosuđe ili policija. 

I policija i pravosuđe su :puke: bar zbog ovog i sličnih slučajeva.

 

Gomila likova poput ovog što ga Radoye pominje je oko nas, uvijek ih je bilo ali teško da bi se ovako razmahali da su policija i pravosuđe svoj dio posla valjano odradili . Samo od proljetos se zaredalo nekoliko posebno mračnih slučajeva gdje se ispostavilo da su zločini bili najavljeni, otvorenim prijetnjama, čudnim ponašanjem™ ili nečim trećim.

 

Slučaj ubistva u Olovu mi je posebno strašan, naročito je jeziv snimak na kom ološi poslije ubistva derneče u kafani. I ovde se prijetilo i zbog prijetnji obavijsetila policija ali ništa nije urađeno da se najavljeni zločin spriječi. Scene sa suđenja i reakcija roditelja i brata su tekođe potresne. Otac ubijene iz Žitišta na tv-u kaže da je i bivši zet otvoreno  prijetio prije pucnjave. Neka mijenjaju zakone, proširuju ovlasti ili šta je već potrebno, ovako ne valja dvije pare.

 

 

 

Edited by fikret selimbašić
Link to comment

Slučaj ubistva u Olovu mi je posebno strašan, naročito je jeziv snimak na kom ološi poslije ubistva derneče u kafani. I ovde se prijetilo i zbog prijetnji obavijsetila policija ali ništa nije urađeno da se najavljeni zločin spriječi. Scene sa suđenja i reakcija roditelja i brata su tekođe potresne. Otac ubijene iz Žitišta na tv-u kaže da je i bivši zet otvoreno  prijetio prije pucnjave. Neka mijenjaju zakone, proširuju ovlasti ili šta je već potrebno, ovako ne valja dvije pare.

 

 

nisam ranije čula za ovaj slučaj

verujem da si ti pratio i da je ovaj podatak o ranijim pretnjama tačan

ali onda mi nije jasno zašto je pobogu nesrećna devojka pravila ikakav dogovor i viđanje sa zlotvorom ?

 

ne znam, te neke stvari, a nije ovo usamljen slučaj, nikad mi neće biti jasne

i još vidiš da je mrcina pripita, pa čemu li se nadala. užas.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...