Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

@duda, mene u principu zanimaju ovakve stvari, u smislu da dokucim, odn. prvenstveno da njega stavim u neku "fasciklu" sta je uzrok. voleo bih da sednem za neki veliki sto gde se nalaze mudraci koji bi ovo sa sigurnoscu "klasifikovali" npr, ako je psihijatrijski slucaj, verovatno nije ni svestan sta je ucinio, ali buduci da ovaj zna sta je uradio, jos je hteo da se vrati na proslavu, meni je najlogicnije da je to uradio svesno, da kazem, izabrao je tako. onda je slucaj drugaciji od ovog prvog sto sam naveo.

 

To što je svestan dela ne isključuje psihijatrijsko oboljenje. Psihički zdrav sigurno nije, niti je bio, ne bi mogao na taj način da iskoči iz relativno zdrave ličnosti. Ovo nije afekat i posledično padanje roletne. 

 

oftopik: dugo te nije bilo

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

@duda, naprotiv, nemam dobar stomak. ja ne razmisljam o ovoj devojcici ceo dan, jer moj mozak to ne moze da pojmi, a opet me muci strasno, odn. place mi se, ali nemam poriv da ubijem ovog u smislu - oko za oko, jer znam da bi me to sacekalo kad tad. zapravo nista sa tim ne bih resio, samo bih sebi naudio - ne mislim na zatvor, nego na sebe, kao coveka kada bi me prosao osecaj za pravdu.

 

mene jedino cudi sto ljudi pokusavaju da sve svrstaju u jedan kos, znam iz price kada se potegne ovako nesto, a meni to nije dovoljno.

Edited by hoffnung
Link to comment

pa znaš šta, sada kada razmišljam, pa više me savest peče za svaki komad mesa koji sam pojela, a zarad kojeg su stradale nevine životinje, nego što bi me mučilo stradanje ovakvog zla

 

pa neka je bolesnik kakav god

 

a kažem da je nažalost tako, jer mi je jasno da kada osetiš zverski nagon u sebi, to je poraz humanog u čoveku

ali jbg

Link to comment

uzas! sve pokusavam da razumem ove stvari, i pricam sa drugima i niko nema blage veze - sta, kako, zbog cega.. iskreno, ono sto mene zanima jeste sledece: za psihopate se cesto vezuju ovakva svirepa ubistva, sa druge strane, za psihopate ne moze da se bas kaze kao sto pricaju za ovog, da ne mogu da veruju da je on to uradio, iako mogu sasvim normalno da funkcionisu. sa druge strane, da je bio neki teski, dusevni bolesnik znalo bi se. ono sto mene zapravo cudi jeste i mogucnost da mu je "odjednom" nesto kvrcnulo u glavi i od tog trenutka se cela njegova psiha promenila, u smislu, do tada je bio kao bilo ko drugi - normalan.

 

nisam pametan, samo razmisljam naglas, pokusavajuci nekako to da razumem ako ikako moze.

 

Stanovnici sela Vratarnica u šoku su zbog stravičnog zločina i kažu da je ubica bio jako problematičan.

- Krao je, pio je, tukao se po selu. Bio je jako problematičan - pričaju komšije.

Kako kažu, njegov rođeni brat je i pobegao iz kuće zbog njega, jer nije mogao da živi i čuva dete u kući u kojoj je on.

 

Link to comment

Ogroman fejl i tog sela i lokalne policije, ako je tačno što tvrde da je ubjena neka žena s kojom je bio blizak, a nestala je pre mesec dana.

Link to comment

To što je svestan dela ne isključuje psihijatrijsko oboljenje. Psihički zdrav sigurno nije, niti je bio, ne bi mogao na taj način da iskoči iz relativno zdrave ličnosti. Ovo nije afekat i posledično padanje roletne. 

 

oftopik: dugo te nije bilo

 

da, kapiram sve to. nego ja pokusavam takodje da pristupim ovakvih stvarima i sa izborom, mada sam jako usamljen kada razmisljam na glas na ovaj nacin, ali ok. psihijatrija ce se svakako pozabaviti ovim slucajem.

 

[offtopic]nije, slazem se. :) [/offtopic]

 

pa znaš šta, sada kada razmišljam, pa više me savest peče za svaki komad mesa koji sam pojela, a zarad kojeg su stradale nevine životinje, nego što bi me mučilo stradanje ovakvog zla

 

pa neka je bolesnik kakav god

 

a kažem da je nažalost tako, jer mi je jasno da kada osetiš zverski nagon u sebi, to je poraz humanog u čoveku

ali jbg

 

ja se isto slazem da je ovo zlo, cisto zlo. ono sto je jedino kao olaksavajuca okolnost jeste da se maltene ovaj sam predao, nece moci da uradi nesto slicno u buducnosti. mada mi je sve iskreno da ti kazem ne bitno u ovom trenutku, sta ce biti sa njim, bez zezanja. on je unistio jedan zivot [da ne patetisem] i unesrecio gomilu jos ljudi, ukljucujuci i nas sve, buduci da nas je sve ovo snaslo da tako kazem.

 

edit: izmedju ostalog, olaksavajuca u smislu, uhvatili su ga! znaci nema one smaracke potere preko medija "kako je sada ovde, malopre je bio tamo. neko ga je video ovde, ali sutra ce sigurno da ga uhapse.." da mediji rastezu to onako kako umeju.

Edited by hoffnung
Link to comment

Stanovnici sela Vratarnica u šoku su zbog stravičnog zločina i kažu da je ubica bio jako problematičan.

- Krao je, pio je, tukao se po selu. Bio je jako problematičan - pričaju komšije.

Kako kažu, njegov rođeni brat je i pobegao iz kuće zbog njega, jer nije mogao da živi i čuva dete u kući u kojoj je on.

 

eto.. ja danas procitao kako ljudi ne veruju da je on to mogao da uradi...

 

Ogroman fejl i tog sela i lokalne policije, ako je tačno što tvrde da je ubjena neka žena s kojom je bio blizak, a nestala je pre mesec dana.

 

+1 ja negde procitao da je on to i priznao pride, ali verovatno jos nema neko zvanicno saopstenje.

Link to comment

da, kapiram sve to. nego ja pokusavam takodje da pristupim ovakvih stvarima i sa izborom, mada sam jako usamljen kada razmisljam na glas na ovaj nacin, ali ok. psihijatrija ce se svakako pozabaviti ovim slucajem.

 

Pretpostavljam da se psihijatrija ovakvim slučajevima pozabavila i raščistila neke stvari pre jedno 50 godina min.

Ništa ovo nije novo, ni ovo ni ono masovno ubistvo pre neki dan, a reakcije su po sistemu kao da ste prvi put čuli da postoje manijaci i sad treba maltene nauka da pokuša da izdefiniše ovaj novi fenomen.

Jedino što treba je da neko zabrani lešinarsko izveštavanje i pumpanje koje daje ideje i podstiče i druge manijake da i oni konačno ispune svoje želje.

Link to comment

kapiram sve to i ispadam sam sebi kao da sam pao sa marsa. takodje kapiram da ce psihijatrija da mu postavi dijagnozu, zapravo za ovakve stvari oni su kljucni kako ce se stvar sa njim dalje tretirati u procesu sudjenja. nego ja volim da filozofiram*, a to radim vrlo traljavo.

 

*u stvari da iscackam ili ubacim jos jedan cinilac, a to je izbor, ali takodje i ovo kapiram da je to nemoguce pojmljivo za medicinu, odn. pshihijatriju.

Edited by hoffnung
Link to comment

 

Stanovnici sela Vratarnica u šoku su zbog stravičnog zločina i kažu da je ubica bio jako problematičan.

- Krao je, pio je, tukao se po selu. Bio je jako problematičan - pričaju komšije.

Kako kažu, njegov rođeni brat je i pobegao iz kuće zbog njega, jer nije mogao da živi i čuva dete u kući u kojoj je on.

 

Svako selo u Srbiji ima 2-3 ovakva. I svi sve znaju, a niko nista ne preduzima.

 

Onomad mi jedan takav oca pretukao, usijanim zaracem ga po ledjima palio, koju godinu pre toga mater svoju sekirom udario - i nista. Policiji se zivo jebalo da nesto urade, da sklone skota sa ulice da ne naudi nekome. Na kraju sam ga ja uhvatio kad je opet dosao kod mog oca da ga maltretira (cale je bio invalid, usput jos voleo da popije, a ovaj je nailazio nakon podele penzije da uzima "harac") pa sam mu nogama po rebrima objasnio par stvari. Posle vise nije dolazio.

 

Na stranu to sto mrzim nasilje - to je zadnji put da sam s nekim usao u fizicki konflikt, evo ima 15 godina - ali kada predstavnici zakona ne cine nista da te zastite onda ne postoji drugi izbor nego da se sam zastitis.

Link to comment

Uz poštovanje prema tvom iskustvu, ovo je slučaj koji daleko izlazi iz okvira seoskih kabadahija koji maltretiraju meštane. Nije svaki seoski siledžija potencijalni decoubica. Da, treba ih ugaziti od batina kada nema drugog rešenja ali to je i dalje amaterska liga zločinaca u poredjenju sa ovakvim ekstremima gde ne postoji adekvatna kazna.

Link to comment

Uz poštovanje prema tvom iskustvu, ovo je slučaj koji daleko izlazi iz okvira seoskih kabadahija koji maltretiraju meštane. Nije svaki seoski siledžija potencijalni decoubica. Da, treba ih ugaziti od batina kada nema drugog rešenja ali to je i dalje amaterska liga zločinaca u poredjenju sa ovakvim ekstremima gde ne postoji adekvatna kazna.

ovo je ne umem da objasnim koliko preterano, da te mozak zaboli kako i zashto, previshe :blink:

Link to comment

Ono sto htedoh reci je da se na selu zna ko su ~stvorovi~ sposobni da urade ovakve stvari, sve se zna. Nije svaki siledzija ovaj kalibar, ali svaki siledzija je poznat kako mestanima tako i vlastima. Nisu oni s Marsa pali. I niko nista ne preduzima, dok se jednog dana ne desi tragedija.

Link to comment

Ono sto htedoh reci je da se na selu zna ko su ~stvorovi~ sposobni da urade ovakve stvari, sve se zna. Nije svaki siledzija ovaj kalibar, ali svaki siledzija je poznat kako mestanima tako i vlastima. Nisu oni s Marsa pali. I niko nista ne preduzima, dok se jednog dana ne desi tragedija.

 

Pa šta da preuzmu? Ok, mogu da ih pošalju par meseci u zatvor zbog tuče u lokalu, i da se vrate još luđi nego što su bili.

Link to comment

ovo je ne umem da objasnim koliko preterano, da te mozak zaboli kako i zashto, previshe :blink:

 

Toliko je preterano da mislim da je potpuno svejedno je li počinilac bio ugledan i poštovan porodični čovek koji ni mrava ne bi zgazio ili pak lokalni kabadahija koji se opija i tuče. Ni one serijske ubice iz američkih krimi serija ne eskaliraju ovako i ovoliko. 

Ne znam, ovo mi deluje prosto kao nekakva greška univerzuma koja se jednostavno nekome negde dogodi. Zato i jeste tako strašno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...