Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

dagmar, mislim da se buba sprda na kontu smanjenja kazne zbog dobrog vladanja

ma ni ne sprdam se, sva ce sila struchnjaka da se sjati da se stara da ne zafali nasilniku neshto, televizori, prava, da nije usamljen, brejvik stajl. shto vishe odmiche, sve sam uverenija da smo deo nekog zlog eksperimenta. 

Edited by gospa buba
Link to comment

Doneće uskoro zakon o doživotnoj kazni. Inače je Srbija jedna od, valjda, sedam evropskih država koje nemaju takvu kaznu.

Edited by Malkmus
Link to comment

Doneće uskoro zakon o doživotnoj kazni. Inače je Srbija jedna od, valjda, sedam evropskih država koja nema takvu kaznu.

 

Verovatno nijedna vlast ne pomišlja da to promeni, čisto sebe radi, ono, za ne daj bože..

Link to comment

ma ni ne sprdam se, sva ce sila struchnjaka da se sjati da se stara da ne zafali nasilniku neshto, televizori, prava, da nije usamljen, brejvik stajl. shto vishe odmiche, sve sam uverenija da smo deo nekog zlog eksperimenta.

 

Lud je pa nije odgovoran za svoje postupke.

Tako treba valjda. <_<

Link to comment

Razumela sam bubu dobro, nego kažem nek se i staraju o njemu, ali taj ne bi smeo napolje. Ubiće nekog ponovo onog trenutka kad bude napolju, preveliki je rizik.

Link to comment

Doneće uskoro zakon o doživotnoj kazni. Inače je Srbija jedna od, valjda, sedam evropskih država koje nemaju takvu kaznu.

Mnogo vole ove nedefinisane vremenske odrednice. Kad je to uskoro? Sutra? Kad Vulin i Ivica odaberu ministarstva? Za tri nedelje? Za godinu dana? Kad uđemo u EU?

Koliko još dece? Pre desetak godina isto trogodišnja devojčica u zvezdarskoj šumi, očuh dobio 40, majka valjda 35 godina.

Link to comment

Mnogo vole ove nedefinisane vremenske odrednice. Kad je to uskoro? Sutra? Kad Vulin i Ivica odaberu ministarstva? Za tri nedelje? Za godinu dana? Kad uđemo u EU?

Koliko još dece? Pre desetak godina isto trogodišnja devojčica u zvezdarskoj šumi, očuh dobio 40, majka valjda 35 godina.

tekst iz medija

 

 

http://www.021.rs/story/Info/Srbija/107635/Dozivotna-robija-ne-znaci-vecita-robija.html

 

07.05.2015.

Doživotna robija ne znači večita robija

 

Doživotni zatvor, umesto kazne od 30 do 40 godina, uskoro će i u Srbiji biti najveća kazna za izvršioce najtežih krivičnih dela, ali će postojati mogućnost da se nakon 25 godina ona izmeni, uvođenjem ograničenog zatvora.
 

Doživotni zatvor, umesto kazne od 30 do 40 godina, uskoro će i u Srbiji biti najveća kazna za izvršioce najtežih krivičnih dela, ali će postojati mogućnost da se nakon 25 godina ona izmeni, uvođenjem ograničenog zatvora.

 

Tako predviđa nacrt o izmenama i dopunama Krivičnog zakonika Srbije, koji je objavljen na sajtu Ministarstva pravde. Posle javne rasprave, predlog izmena i dopuna naći će se pred narodnim poslanicima. U parlamentu se očekuje zanimljiva rasprava o uvođenju doživotnog zatvora, jer ima mnogo argumenata i za i protiv.

"Večita robija" je u starim srpskim krivičnim zakonima označavala "kaznu zatvora u doživotnom trajanju", a pisci budućeg zakona opredelili su se za termin "doživotni zatvor".

 

U našem sistemu kazni, nije moguće sabiranje, kao u američkim državama, gde se izriče i po nekoliko doživotnih kazni za više najtežih zločina, tako da bi osuđeniku bilo potrebno više života da izdrži sve te izrečene kazne. Takav sistem ima simboličan značaj – da naglasi težinu i okorelost zločinca, kao i da zastraši potencijalne buduće ubice. Kod nas je sada najteža kazna 40 godina zatvora i moguće je da jednom istom optuženom bude izrečeno više takvih kazni za različita krivična dela, a to su najčešće najteži oblici ubistva. Takvih osuđenika ima nekoliko u Srbiji.

 

Međutim, nijedan od njih ne može da provede u zatvoru duže od jedne četrdesetogodišnje kazne, zato što naš sistem sve te kazne "sabija" u jednu. U Srbiji nije moguće biti osuđen na hiljadu godina zatvora ili na 15 doživotnih robija, kao što se to dešava u Americi ili Engleskoj. Bez obzira na broj i težinu zločina, jedan osuđenik u Srbiji ne može provesti iza rešetaka duže od četiri decenije. Mnogi smatraju da je to skoro isto kao i doživotni zatvor. Jer, osuđenik star 40 godina može, ali i ne mora da doživi 80 godina.

Velika je verovatnoća da osuđenik koji ima 50 godina neće doživeti da izađe na slobodu. Nacrt predviđa da se doživotni zatvor ne može izreći optuženima koji nisu napunili 21 godinu.

 

Ipak, doživotni zatvor u Srbiji neće uvek morati da znači i "večitu robiju", jer će, kako je predloženo, osuđenici imati pravo da posle 25 godina zatraže da im se kazna zameni zatvorom u ograničenom trajanju, ako za to postoje uslovi. Takođe, pod određenim uslovima, mogu steći pravo na uslovni otpust, amnestiju ili pomilovanje. Doživotni zatvor zameniće sada propisanu najtežu kaznu za najteža krivična dela – od 30 do 40 godina zatvora.

 

Pokazalo se da ova kazna često nije adekvatna za najteže zločince, a simbolično će predstavljati i neku vrstu zamene za smrtnu kaznu, koja je još ranije ukinuta.

Kaznu doživotnog zatvora imaju Austrija, Finska, Francuska, Nemačka, Italija, Makedonija, Slovenija, Švajcarska, Slovenija i druge evropske zemlje, ali je nemaju druge države sa područja bivše Jugoslavije, kao ni Španija, Portugalija i Norveška.

 

 

 

edit: Zapravo, postoje tekstovi i iz 2015,. i iz 2016. u kojima se kaže da zakon samo što nije usvojen, ali ne mogu da nađem potvrdu da je i stvarno usvojen. Izvinjavam se zbog off-a.

Edited by Malkmus
Link to comment

uzas! sve pokusavam da razumem ove stvari, i pricam sa drugima i niko nema blage veze - sta, kako, zbog cega.. iskreno, ono sto mene zanima jeste sledece: za psihopate se cesto vezuju ovakva svirepa ubistva, sa druge strane, za psihopate ne moze da se bas kaze kao sto pricaju za ovog, da ne mogu da veruju da je on to uradio, iako mogu sasvim normalno da funkcionisu. sa druge strane, da je bio neki teski, dusevni bolesnik znalo bi se. ono sto mene zapravo cudi jeste i mogucnost da mu je "odjednom" nesto kvrcnulo u glavi i od tog trenutka se cela njegova psiha promenila, u smislu, do tada je bio kao bilo ko drugi - normalan.

 

nisam pametan, samo razmisljam naglas, pokusavajuci nekako to da razumem ako ikako moze.

Link to comment

ja ne razmišljam uopšte

 

niti više želim da razmišljam ili da razumem

 

samo da skotina iskusi zlo koje je i sam učinio

 

jebote, koje je vreme došlo kada iz čoveka izvlači najgore

ne volim što je tako, ali tačno prepoznajem taj užasni poriv u sebi da zgnječim gada

Link to comment

@duda, mene u principu zanimaju ovakve stvari, u smislu da dokucim, odn. prvenstveno da njega stavim u neku "fasciklu" sta je uzrok. voleo bih da sednem za neki veliki sto gde se nalaze mudraci koji bi ovo sa sigurnoscu "klasifikovali" npr, ako je psihijatrijski slucaj, verovatno nije ni svestan sta je ucinio, ali buduci da ovaj zna sta je uradio, jos je hteo da se vrati na proslavu, meni je najlogicnije da je to uradio svesno, da kazem, izabrao je tako. onda je slucaj drugaciji od ovog prvog sto sam naveo.

Link to comment

@duda, mene u principu zanimaju ovakve stvari, u smislu da dokucim, odn. prvenstveno da njega stavim u neku "fasciklu" sta je uzrok. voleo bih da sednem za neki veliki sto gde se nalaze mudraci koji bi ovo sa sigurnoscu "klasifikovali" npr, ako je psihijatrijski slucaj, verovatno nije ni svestan sta je ucinio, ali buduci da ovaj zna sta je uradio, jos je hteo da se vrati na proslavu, meni je najlogicnije da je to uradio svesno, da kazem, izabrao je tako. onda je slucaj drugaciji od ovog prvog sto sam naveo.

ti imaš dobar stomak

 

ed.

ne, ne, ne zameram ništa, 

izvinjavam se ako je tako shvaćeno

ja samo konstatujem da sam ja izgubila živce

Edited by dùda
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...