Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ali to ne znači da se u polovini slučajeva nasilje nad ženama završi ubistvom, već da je u polovini slučajeva ubistava postojala istorija prijavljenog nasilja. To nisu iste stvari.

 

slažem se, zato i kažem gugl hit. ne držim u malom prstu broj slučajeva nasilja nad ženama, pa da mogu da tvrdim brojke.

samo mi smeta da vrtimo mak na konac oko nečeg što je statistika. između ostalih stvari koje je ova žena rekla jutros je i činjenica da je veliki problem to što se žene ne usuđuju da prijave nasilje zbog okoline, ovog, onog, te zaključujem, opet laički, da statistiku nećemo nikad ni dobiti.

 

 

Prokleto Djubre, on 02 Jul 2016 - 15:31, said:

Nije ti to dobra matematika. Nije pola prijavljenih ubilo nekoga, nego od onih koji su ubili je vecina bila poznata sluzbama i moglo se reagovati ranije. Ne postoji toliko bitan cilj koji opravdava da se pravimo da matematika ne vazi.

 

 

ja bih prva bila najsrećnija na svetu kad bi matematika vladala tim istim svetom. ali neće. statistika mi kaže da u srbiji ima 1.2 miliona registrovanog oružja, a opet nekako znam za četvoro ljudi koji imaju neprijavljene pištolje. okej, nisu kalašnjikovi, ali šta mi to onda govori o brojci neprijavljenog oružja?

 

iskrena da budem, najviše mi ide na nerve argumentacija zasnovana na ludilu i još gore, miran, tih, povučen čovek. 

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

@belch: tek sad vidim poslednji post. Pa ok, anegdotalno je receno i to moze da se desi tebi i meni, ja samo kazem da nekome kome je posao upravo da se bavi tim stvarima ne bi trebalo da se desava da lupa o brojevima tek tako napamet. Iskoristena je za klik i time je nacinila stetu sopstvenoj misiji.

 

Kod mene nije napravila štetu svojoj misiji, sve ostalo je korektno rekla, ovo je ili nešto pokušavala ilustrativno ili šta već, ali to ne potire sve ostalo. I ja ponekad kažem nešto, posle bih volela da sam drugačije formulisala ali prođe voz, ali ako je glavna priča i poruka Ok šta je sad big deal jedna omašena rečenica? Koliko vidim ni za belch nije uništila svoju misiju, nego ostavila sasvim pozitivan utisak. Što je onda tebi to toliki problem?

Link to comment

Da, vidim i ja da davim sa stvarima koje su prilicno nebitne. Ja i dalje mislim da je jako vazno biti precizan kad se prica o takvim stvarima, ali je manje bitno sada pokazati da se neki ljudi jednostavno lose bave svojim poslom s obzirom da su jedini koji se njime bave a neko bi morao da se bavi.

 

@Dagmar: nisam video da si pisala i ovo sto sam rekao nikako nije odgovor na tvoje agresivno cackanje po mojim motivima. 

Edited by Prokleto Djubre
Link to comment

Kako da u računicu uvedeš nasilje koje nije prijavljeno a da ne zađeš u spekulacije? Nije prijavljeno = zvanično nepotvrđeno = nezahvalno za izvođenje zaključka. Posebno ako se baviš nasiljem nad ženama u okruženju koje je sklono da taj problem tretira sa izrazitom skepsom. 

 

edit: povodom preciznosti 

Edited by Notorious
Link to comment

Da, vidim i ja da davim sa stvarima koje su prilicno nebitne. Ja i dalje mislim da je jako vazno biti precizan kad se prica o takvim stvarima, ali je manje bitno sada pokazati da se neki ljudi jednostavno lose bave svojim poslom s obzirom da su jedini koji se njime bave a neko bi morao da se bavi.

 

@Dagmar: nisam video da si pisala i ovo sto sam rekao nikako nije odgovor na tvoje agresivno cackanje po mojim motivima. 

 

Nije me bilo briga za tvoje motive, nego za proglašavanje ovoga štetom za cilj i borbom za klik, kao da si ti jedini sudija. Shvati ono kao retoričko pitanje, stvarno me ne zanima šta je tvoj motiv što ti se njena priča nije svidela.

Link to comment

Kako da u računicu uvedeš nasilje koje nije prijavljeno a da ne zađeš u spekulacije? Nije prijavljeno = zvanično nepotvrđeno = nezahvalno za izvođenje zaključka. Posebno ako se baviš nasiljem nad ženama u okruženju koje je sklono da taj problem tretira sa izrazitom skepsom.

 

Nije to špekulacija nego glupost.

Od 32 ubistva 17 je već bilo prijavljivano zbog nasilja.

Onda okreneš i kažeš više od 50% slučajeva nasilja se završi ubistvom.

Nemam pojma o statistici nasilja nad ženama ali siguran sam da je je broj prijavljenih barem 100X veći?

Link to comment

i ja mislim da je ključ ovog slučaja to što je žena pogrešno rekla broj. 

ne to što se ubistva žena dešavaju toliko često, ne to što ti slučajevi mogu da se spreče kada bi nadležne barem malo boleo kurac za to, ne to što ministar jebene policije bezočno laže čim zine, ne znam zbog čega, ne, njegove laži i sve ostalo nije bitno, treba i u narednih 10 strana secirati izjavu žene koja je jedna od malobrojnih koje ženama u toj situaciji zapravo pomažu.

bravo. 

Link to comment

Nije to špekulacija nego glupost.

Od 32 ubistva 17 je već bilo prijavljivano zbog nasilja.

Onda okreneš i kažeš više od 50% slučajeva nasilja se završi ubistvom.

Nemam pojma o statistici nasilja nad ženama ali siguran sam da je je broj prijavljenih barem 100X veći?

 

Da, konstrukcija (logička) je pogrešna, prijavljenih je daleko više. 

 

edit: mislim da je ona želela da ukaže na nedostatak odgovarajućeg reagovanja nadležnih službi, ispalo je nespretno. 

Edited by Notorious
Link to comment

U celoj priči najbitnije je da zaključimo da je žena glupa. sve ono ostalo što je rekla ili uradila briše se tom pogrešnom rečenicom. Lovačice klikova.

Neki joj zameraju i da je prerano izašla sa komentarom, jer je trebalo svi da se pretvaramo da nije jasno o čemu se radi kad je bivši muž video ženu sa novim tipom i otišao po kalaš. Uostalom to i nije porodično nasilje i ispada iz šablona ako je nije ubio iz ljubomore nego recimo oko plaćanja alimentacije, ili bilo čega drugog što mu se nije svidelo ili je zamislio da mu se ne sviđa u njenom ponašanju. Žene za koje pretpostavimo da su trpele nasilje neko vreme i posle 10 godina odlučile da više neće da trpe su posthumno uvređene tom pretpostavkom. itd itd. Jer svako je trebao da zna sa kim ulazi u vezu sa 20 godina?

Interesantno štivo za čitanje ovo ovde. Mnogo govori o društvu, pa još PPP koji nije neki prosek, interesantno, iznenađena sam stvarno nekim komentarima ovde.

Link to comment

Da, konstrukcija (logička) je pogrešna, prijavljenih je daleko više. 

 

edit: mislim da je ona želela da ukaže na nedostatak odgovarajućeg reagovanja nadležnih službi, ispalo je nespretno.

 

Sigurno je tako.

Šta znam, ovo je sve teže gledati samo kao nasilje/ubistvo žene, broj žrtava, info da je ispucao skoro dva okvira, od "kurvo nećeš živeti" do pune bolnice i groblja.

Ne znam, opako ludilo i besnilo je to...

Link to comment

malo jest neobicno sto je pucao po nepoznatim ljudima iako ima klasican i naizgled jasan osvetnicki motiv prema odredjenim osobama ali ipak je osnova svega ubistvo zene i to nista ne moze promeniti

Link to comment

malo jest neobicno sto je pucao po nepoznatim ljudima iako ima klasican i naizgled jasan osvetnicki motiv prema odredjenim osobama ali ipak je osnova svega ubistvo zene i to nista ne moze promeniti

 

IMO uhvatio ga adrenalin. Verujem da nije planirao sve da ih pobije, nego samo ženu i tog jednog, ali verovatno ga ponela situacija pa je nastavio da puca. Recimo ove je ubio sa predumišljajem, a ove ostale jer mu je pao mrak na oči dok je sprovodio ubistvo žene i momka.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...