Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Zabranjen je uvoz, ako si uvezao bas ovakav kalas kao sto je on imao pre '86. onda je savrseno legalno da ga imas i da pucas iz njega. Zbog toga takvi primerci kostaju puno. Naravno, postoje i drzave gde je i automatsko oruzje legalno, samo je cimanje oko dozvola veliko i cena to prati pa ljudi uzimaju zdravo za gotovo da je nelegalno. 

 

 

Pa jel ovo autenticno:

"Vrlo često čujemo da je napadač bio miran čovek, a onda se polovina slučajeva nasilja nad ženama završi ovako - ubistvom žene i njoj bliskih ljudi

 

Polovina slucajeva nasilja se zavrsi ovako? Hajde sad ti meni nadji statistiku koja to dokazuje, pa da napravim informed opinion.

zaista mislim da je ovo rečeno anegdotalno. ponavljam, pogledaj snimak

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Pa jel ovo autenticno:

"Vrlo često čujemo da je napadač bio miran čovek, a onda se polovina slučajeva nasilja nad ženama završi ovako - ubistvom žene i njoj bliskih ljudi

 

Polovina slucajeva nasilja se zavrsi ovako? Hajde sad ti meni nadji statistiku koja to dokazuje, pa da napravim informed opinion.

 

U 17 od 32 slučaja, nasilnik je bio prijavljen nadležnim institucijama i pre nego što se ubistvo desilo, dok je u ostalim slučajevima nepoznato da li je žena prijavljivala nasilje pre nego što se ubistvo desilo. 

Link to comment

Ovo je ustaljena praksa u Srbiji. I niko nikada nije odgovarao.

ustaljena je zato shto imash jasne prekide komunikacije i nadleznosti izmedju socijalnog rada, policije i suda. i tetke sa ladnim trajnama po socijalnim radovima vrlo precizno znaju da ce da najebu i same od raznih, pre nego shto ce pilicija da odreaguje i sud presudi. zashto bi to neko radio. ako znash da policija, koja treba da odvede nekog, i sud koji treba da ga osudi ne bendaju porodichno nasilje do na 2 godine i to je to, moze sve ispochetka. mogu da zamislim da vidish da je lik ludak i da znaah da ce panduri date odjebu a sud da ga pusti... i ovaj se trtio pa pretio zeni na razvodu.umesto da se ziv nije chuo. on zna da mu nece biti nishta.

 

to ne umanjuje odgovornost osoba koje uchestvuju u tom lancu. ali ga verovatno pomalo objashnjava...

 

a varijanta istrpi spada vec u domen domaceg vaspitanja. pa to sve zajedno daje taj neki rezultat :(

Edited by gospa buba
Link to comment

ustaljena je zato shto imash jasne prekide komunikacije i nadleznosti izmedju socijalnog rada, policije i suda. i tetke sa ladnim trajnama po socijalnim radovima vrlo precizno znaju da ce da najebu i same od raznih, pre nego shto ce pilicija da odreaguje i sud presudi. zashto bi to neko radio. ako znash da policija, koja treba da odvede nekog, i sud koji treba da ga osudi ne bendaju porodichno nasilje do na 2 godine i to je to, moze sve ispochetka. mogu da zamislim da vidish da je lik ludak i da znaah da ce panduri date odjebu a sud da ga pusti...

 

to ne umanjuje odgovornost osoba koje uchestvuju u tom lancu. ali ga verovatno pomalo objashnjava...

Centar za socijalni rad ima druge mehanizme da zastiti zrtve. Ali oni su neradnici koji biraju da ignorisu prijave, jer svako reagovanje po prijavi njima znaci visegodisnji rad u tom predmetu. Nije ni cudo sto je skoro 70% prituzbi na rad CSR od strane nadleznog ministarstva ocenjeno kao osnovano i sto Zastitnik gradjana u najvecem broju prituzbi na rad CSR nalazi da nije ispostovan ni minimum zakonskih obaveza te sluzbe.

Link to comment

@belch:

evo, nije me mrzelo da ovlas bacim pogled na brojeve:

prva recenica ovde:

http://www.sigurnakuca.net/nasilje_nad_zenama/nasilje_nad_zenama_u_srbiji/rasprostranjenost_nasilja_nad_zenama_u_srbiji.169.html

 

Svaka druga žena u Srbiji je tokom života bila izložena nekom obliku porodičnog nasilja. 

 

Onda imamo citat (za koji sad ne mogu da proveravam da li je tacan, ali reci mi ako nije):

"...a onda se polovina slučajeva nasilja nad ženama završi ovako - ubistvom žene i njoj bliskih ljudi. "

 

Znaci, ili je cetvrtina zena u Srbiji poginula od nekoga u svojoj porodici, ili je doktorka napravila lapsus, ili neko ovde laze. Jedno sledi iz drugoga, ne vidim kako mozemo raspravljati o tome. Cesto se desava da ljudi koji se bore za neku promenu u drustvu natezu podatke tako da odgovaraju njihovom narativu. Problem s tim je sto se onda dovodi u pitanje sve sto oni rade i takva praksa je veoma veoma losa upravo za ono sto pokusavaju da urade.

 

@toni: ja ti kazem da ga mozes kupiti legalno, a jos vaznije je sto mozes kupiti legalno prepravljeno na poluautomatsko pa ga takvog drzati u kuci, pa kad ti se digne, srediti to za sitne pare nazad na automatsko i roknuti koga hoces. Kod nas takvih dilema nema, posto je sve to ukupno zabranjeno. Samo sam to hteo da naglasim.

 

@belch: tek sad vidim poslednji post. Pa ok, anegdotalno je receno i to moze da se desi tebi i meni, ja samo kazem da nekome kome je posao upravo da se bavi tim stvarima ne bi trebalo da se desava da lupa o brojevima tek tako napamet. Iskoristena je za klik i time je nacinila stetu sopstvenoj misiji.

 

@luba: da, to je vec nesto u sta mogu da verujem. Nase institucije ne rade posao, kao sto ga ne rade ni u jednom drugom segmentu. Samo, kad citiras nesto sto sam ja rekao pa odgovoris ovakvim podatkom, deluje da se podrazumeva kako on utice na nesto sto sam ja rekao. Uz najbolju volju ne vidim to.

Link to comment

^^ pa zashto? to ne moze biti samo lenjost? da ne pominjemo da recimo hipotetichko raspushtanje socijalnog rada niko ne bi doziveo kao chudo. hocu da kazem, nije sluzba koju iko percipira kao delotvornu?

Edited by gospa buba
Link to comment

 

 

@luba: da, to je vec nesto u sta mogu da verujem. Nase institucije ne rade posao, kao sto ga ne rade ni u jednom drugom segmentu. Samo, kad citiras nesto sto sam ja rekao pa odgovoris ovakvim podatkom, deluje da se podrazumeva kako on utice na nesto sto sam ja rekao. Uz najbolju volju ne vidim to.

 

jbg, to je prvi gugl hit koji sam našla da potvrđuje rečenicu koju je ignjatović rekla. jeste da su podaci dobijeni analiziranjem izveštavanja neprofesionalnih medija, ali podržava njene reči. posumnjao si u istinitost teze laički, ja ti laički dajem kontru.

 

a u vezi sa kalašnjikovim, zvuči kretenski moje pitanje, ali kako je išao ulicom noseći ovo a da niko nije primetio? nije da je zima pa da je mogao da ga turi pod mantil.

Link to comment

jbg, to je prvi gugl hit koji sam našla da potvrđuje rečenicu koju je ignjatović rekla. jeste da su podaci dobijeni analiziranjem izveštavanja neprofesionalnih medija, ali podržava njene reči. posumnjao si u istinitost teze laički, ja ti laički dajem kontru.

 

Ali to ne znači da se u polovini slučajeva nasilje nad ženama završi ubistvom, već da je u polovini slučajeva ubistava postojala istorija prijavljenog nasilja. To nisu iste stvari.

Link to comment

jbg, to je prvi gugl hit koji sam našla da potvrđuje rečenicu koju je ignjatović rekla. jeste da su podaci dobijeni analiziranjem izveštavanja neprofesionalnih medija, ali podržava njene reči. posumnjao si u istinitost teze laički, ja ti laički dajem kontru.

 

a u vezi sa kalašnjikovim, zvuči kretenski moje pitanje, ali kako je išao ulicom noseći ovo a da niko nije primetio? nije da je zima pa da je mogao da ga turi pod mantil.

 

Ko će ga primetiti u 2 ujutru

Link to comment

Nije ti to dobra matematika. Nije pola prijavljenih ubilo nekoga, nego od onih koji su ubili je vecina bila poznata sluzbama i moglo se reagovati ranije. Ne postoji toliko bitan cilj koji opravdava da se pravimo da matematika ne vazi.

Link to comment

Ali to ne znači da se u polovini slučajeva nasilje nad ženama završi ubistvom, već da je u polovini slučajeva ubistava postojala istorija prijavljenog nasilja. To nisu iste stvari.

Ma isto. Obrni okreni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...