Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa ne, necu da obrisem. Naravno da mnogi ljudi znaju za nelegalno oruzje kod drugih ljudi, ne vidim sta je toliko sokantno u tome. Posebno ne vidim otkud ta ideja da postoji nekakva obaveza da se komsije prijavljuju. Znam i za gomilu drugih stvari kod ljudi koje su nelegalne. Verovatno bih mogao smestiti neke kazne desetorici ljudi da uputim policiju na njih. Nisam nesto poseban po tom pitanju, verujem. Sama kolicina droge za koju znamo iz statistika da je oko nas garantuje da jako puno ljudi ne misli da treba da prijavljuje svoje komsije i prijatelje ako saznaju da rade nesto nelegalno. S druge strane, ako ti to smatras nemoralnim, to takodje nije moj problem. Ja zivim sa svojim a ti sa svojim vidjenjem morala.

Naravno, ukoliko je ovakvo ponasanje takodje kriminal, onda bih naglasio da lazem sve ovo. Nisam nikad video nista ni priblizno krsenju zakona...

 

Šokantno je što se sve to smatra za normalno.

Link to comment

To su mediji preneli da bi se uklopilo u pricu o ubistvu iz ljubomore. Mada je otac ubijene demantovao da je ona bila u vezi.

Sve to u sustini nije bitno, mozemo mi na forumu da nagadjamo, mogu cak i mediji da spekulisu, ali ne moze najveci ekspert za zrtve nasilja nad zenama da neposredno nakon zlocina utvrdi sta je uzrok zlocina i kakva je bila dinamika odnosa izmedju zrtve i ubice. Meni to deluje kao neozbiljno.

 

Pa ne može odmah da tvrdi da je to to, može da ispriča ono što ona zna o kućnom zlostavljanju jer slučaj liči na to.

Mislim Ok, neozbiljno je, ne znamo, aj da čekamo dve godine da završe istragu da bismo pričali o nasilju prema ženama, jer dok se istraga ne završi možda je ovo onaj slučaj gde su oboje bili u nekoj sekti, i gde mu je ona platila ustvari da ubije nju to veče. Pazi i to je moguće. Mada su oni prethodni slučajevi ubistava žena po Srbiji bili ljubomora i osveta zbog ostavljanja, ali eto u ovome niko od nas ne zna da ona nije naručila sopstveno ubistvo, slažem se.

 

Evo sad u nekoj vesti pise da nije placao izdrzavanje za dete. Mozda ga je prijavila, pa je to bilo okidac. Ako je tacno da je bila u vezi sa tim nekim iz Svedske (koji je takodje ubijen), mozda je htela sa detetom da se preseli u Svedsku, pa je to bio okidac. Mozda mu je trazila pola kuce i sve sto joj po zakonu pripada, pa je to bilo okidac.

A mozda mu jednostavno nije trebao poseban razlog.

 

 

Možda je on nije ni ubio, jer svi živimo u paralelnoj realnosti u kojoj nšto sanjamo, i evo samo što se ovaj san nije ptrekinuo a počeće neki novi. I to je moguće.

 

Mislim ne znam šta hoćeš. Niko ne stavlja ruku u vatru ni za šta ovde, ali je jasno o čemu je najverovatnije reč.

 

Naravno da ostaje i mogućnost nekog trećeg scenarija, ali ponavljam svi znamo šta je najverovatniji scenario.

 

Nisam ni ja znala da je Milošević svojevremeno naredio Ćuruvijino ubistvo, pa opet jel to znači da je trebalo da onda ni ne iznosim svoje teorije do okončanja istrage? I da smo svi trebali da čeakmo da prođe 10 godina, a ne da pričamo o onome što deluje kao najlogičnije a na kraju se ispostavilo i kao istina.

 

Šta je dakle tvoja poenta? Da ne znamo tačno šta se dogodilo te da prema tome nema mestu priči o zlostavljanju/porodičnom nasilju koje muškarci vrše na ženama? Ne slažem se. Većina ovih ubistava su klasičan šablon, pa nek i ovo jedno nije sva ona prethodna apsolutno opravdavaju da se ovo iskoristi kao šlagvort za diskusiju o porodičnom nasilju u međuvremenu, pa nek posle utvrde i da je mislio da je Marsovac na vojnoj obuci.

Link to comment

To dijagnoza ili...

Nije dijagnoza u smislu dusevnih bolesti (ludila). Mislim da je neko na forumu pisao da se kod nas tretira kao poremecaj karaktera, mada je, koliko ja znam, uobicajeno da se tretira kao poremecaj licnosti. U svakom slucaju - potpuno odgovorni za svoje postupke.

Link to comment

Što bi bio odličan statistički podatak po pitanju nasilja.

 

Sada nešto razmišljam, stvarno ne znam nijednu porodicu gde neko nekog bije... A nije da živim pod staklenim zvonom... Ne znam kako bih reagovao, mislim osim prijave policiji.

Ih, koliko je pod uticajem najvecih strucnjaka™ za nasilje u porodici taj pojam prosiren, shvatio bi da ne znas porodicu u kojoj se nasilje ne vrsi redovno.

Edited by Uskebasi
Link to comment

ali ne moze najveci ekspert za zrtve nasilja nad zenama da neposredno nakon zlocina utvrdi sta je uzrok zlocina i kakva je bila dinamika odnosa izmedju zrtve i ubice. Meni to deluje kao neozbiljno.

 

Pa naravno da je neozbiljno. Ti psiho-stagod koji se javljaju na ovakve stvari su oni najgori sljam sto bi dupe dali da ih neki novinar nesto pita. Nasi novinari, najgori skup ljudi u drzavi verovatno, znaju tacno od koga ce dobiti to sto im treba da bi gnojili svojim maloumnim pojednostavljenim pricama. Nikoga od njih ne boli kurac za bilo kakvu odgovornost za izreceno niti kako se osecaju ti ljudi koji su pogodjeni tragedijom koja se desila.

 

@wall: sad citam dalje postove i nisam siguran da li ti pricas o cutanju kao cutanju kad se zna za nasilje ili o cutanju o nekim drugim stvarima. Ja bih samo da se ogradim da nikad ne bih precutao da znam da neko maltretira zenu. Ne gledam na zakone u tim stvarima nego se drzim sopstvenog moralnog kodeksa koji je mozda falican, ali je moj. Ako bih verovao u zakon kao vrhunski autoritet po tim pitanjima, doao bih u veoma sizofrenu poziciju. Verujem da vecina ljudi postupa slicno.

 

@Time  Crisis: Te stvari su takve kakve su. Nisam siguran koji deo je sokantan, ali znam da stvari koje se u vecem broju slucajeva smatraju "normalnim" to nisu postale ne znam kako nego su ih mnogi ljudi prvo radili pa su se ostali tek onda navikli na njih.

Link to comment

Šta je dakle tvoja poenta? Da ne znamo tačno šta se dogodilo te da prema tome nema mestu priči o zlostavljanju/porodičnom nasilju koje muškarci vrše na ženama? Ne slažem se. Većina ovih ubistava su klasičan šablon, pa nek i ovo jedno nije sva ona prethodna apsolutno opravdavaju da se ovo iskoristi kao šlagvort za diskusiju o porodičnom nasilju u međuvremenu, pa nek posle utvrde i da je mislio da je Marsovac na vojnoj obuci.

Evo ga zlocin od istog dana koji ispada iz sablona

 

 

Crna Hronika

10:20, 02.07.2016.

 

Dejan Cvetković (46) zaklao je svoju suprugu Irenu (31) u selu Drenovcu nedaleko od Knjaževca.

Ubistvu je prethodila žestoka svađa, jer je Dejan imao kockarski dug od oko 10.000 evra. Ubistvo je gledao njihov sin (11).

Dejan Cvetković ostavio je oproštajno pismo svom sinu, u kome se između ostalog kaže: „Ostaćeš bez majke koju najviše voliš, tata ovo više ne može da izdrži“.

Kako je rečeno, muž je nakon svađe nožem ubo ženu, posle čega je ona preminula na licu mesta.On je pokušao da sebi iseče vene, ali je spasen, pa je uhapšen i odvezen u bolnicu.

Tragedija se dogodila sinoć oko 21.30 sati.

Link to comment

Pa naravno da je neozbiljno. Ti psiho-stagod koji se javljaju na ovakve stvari su oni najgori sljam sto bi dupe dali da ih neki novinar nesto pita. Nasi novinari, najgori skup ljudi u drzavi verovatno, znaju tacno od koga ce dobiti to sto im treba da bi gnojili svojim maloumnim pojednostavljenim pricama. Nikoga od njih ne boli kurac za bilo kakvu odgovornost za izreceno niti kako se osecaju ti ljudi koji su pogodjeni tragedijom koja se desila.

ouvaj, ova žena je pomogla više žena nego što im je pomoglo trućanje na forumu..

nije ona psihoštagod, žena se ozbiljno bavi sprečavanjem nasilja nad ženama.

u ovoj zemlji jedino nvo imaju nekog uspeha na tom polju, ali ne mogu sve same, obzirom na načine na koji ih sabotiraju u sudovima, policiji i socijalnim službama.

Link to comment

Evo ga zlocin od istog dana koji ispada iz sablona

 

kako ispada iz šablona? tačno jeste po šablonu. njemu pao mrak na oči - ona stradala.

Link to comment

Evo ga zlocin od istog dana koji ispada iz sablona

 

 

Šta ovde ispada iz šablona, majke ti? Bezobzirni nasilnik (oprosti sine ide tata da ti ubije mamu koju toliko voliš!!??!!!$$$##!!!). Boleo ga kurac, kockao se i trošio pare i uvlačio porodicu u dug, još hteo da mu žena zbog toga ne prebacuje, a pošto se drznula da mu prebacuje odlučio lepo da je ubije, napisao pismo i ubio je.

Samoživi nasilnički skot.

Link to comment

ouvaj, ova žena je pomogla više žena nego što im je pomoglo trućanje na forumu..

nije ona psihoštagod, žena se ozbiljno bavi sprečavanjem nasilja nad ženama.

u ovoj zemlji jedino nvo imaju nekog uspeha na tom polju, ali ne mogu sve same, obzirom na načine na koji ih sabotiraju u sudovima, policiji i socijalnim službama.

Ne znam ja ko sta radi u svom zivotu. Ono sto znam je da neko ko drzi do svoje profesije ne bi skocio da daje dijagnozu na osnovu dva novinska teksta. Da podsetimo, to su novinari koje jedino sto zanima je da prica bude sto krvavija i bolesnija. Evo vec su uspeli da razviju tri kontradiktorne verzije, a zrtve se nisu ni ohladile. Ako na osnovu toga ti dajes misljenja o slucaju onda te ili boli kurac za profesiju koja zahteva mnogo mnogo vise paznje ili ti je ovo zgodan nacin da se guras u medije. Ljudi koji se bave respektabilnim stvarima u zivotu nisu bezgresni i ova izjava joj ne sluzi na cast (naravno, ako je komplet nisu izmislili ili nakitili, sto me uopste ne bi cudilo).

Link to comment

Ja ne znam zasto mi vodimo ove rasprave, valjda prepisujemo od Amera jer nismo u stanju ni jedan drustveni problem da pogledamo na autentican nacin. Ameri raspravljaju o "ljudi ubijaju, a ne oruzje" zato sto je imanje ovakve puske kod njih legalno. Svejedno da li ste za ili protiv takvog prava, kad se desi masovno ubistvo, ima prostora za raspravu. Ne vidim kako se to prenosi na nase drustvo u kome je posedovanje automatske puske zabranjeno. 

u americi automatsko oruzje legalno?

 

jest ako si vojska i policija.

Link to comment

ovo je n1, ne informer. bilo bi lepo ne pričati napamet. ona priča o obrascu, ne o ovom konkretnom slučaju.

niko ništa nije nakitio, ako odeš na n1 ima video klip celog intervjua, pa bi bilo dobro da poslušaš i doneseš informed opinion.

Link to comment

ouvaj, ova žena je pomogla više žena nego što im je pomoglo trućanje na forumu..

nije ona psihoštagod, žena se ozbiljno bavi sprečavanjem nasilja nad ženama.

u ovoj zemlji jedino nvo imaju nekog uspeha na tom polju, ali ne mogu sve same, obzirom na načine na koji ih sabotiraju u sudovima, policiji i socijalnim službama.

 

Ali pored svega toga činjenica je da zapravo ne znamo ništa o životu ovo dvoje ljudi i okolnostima koje su dovele do ovakvog zločina. Sasvim je moguće da je bio ljubomoran, neka bude da to najverovatnije i jeste razlog, opet, niko to u ovom trenutku ne zna sa sigurnošću.

Stručnjaci koji se oglašavaju u ovakvim trenucima moraju naglasiti da je to o čemu pričaju samo obrazac ponašanja koji se ponavlja u većini sličnih slučajeva, a ne i nešto što se nužno odnosi na konkretan slučaj o kome se govori.

Sve drugo je neozbiljno, pa makar pomogali i hiljadama žena.

Link to comment

Šta ovde ispada iz šablona, majke ti? Bezobzirni nasilnik (oprosti sine ide tata da ti ubije mamu koju toliko voliš!!??!!!$$$##!!!). Boleo ga kurac, kockao se i trošio pare i uvlačio porodicu u dug, još hteo da mu žena zbog toga ne prebacuje, a pošto se drznula da mu prebacuje odlučio lepo da je ubije, napisao pismo i ubio je.

Samoživi nasilnički skot.

I ti misliš da ovaj nije poremećen? Da mu se ne može uspostaviti™ dijagnoza?

Koji vam je bre? Ovako pismo ostaviti detetu... Težak bolesnik pa kako god mu se bolest manifestovala.

I da, jebala ih ljudska prava, ovo treba ubiti na licu mesta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...