Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Tu jeste paušalila&odvaljivala, ali ostatak onoga što je rekla je načelno Ok.

Nacelno jeste ok, ali u praksi nije. Ovi ljudi su prosli kroz strucnu sluzbu da niko nije zvanicno registrovao opasnost od ovakvog ishoda. Ako je tacno ono sto je otac ubijene rekao, da je ona cesto bezala od naslilnika, da je znala da ima pun tavan oruzja, da je ubicin otac bio nasilan prema svojoj zeni... onda je strucna sluzba morala malo vise da se angazuje, ako ni zbog cega drugog, ono zbog maloletnog deteta koje bi svakako sa ocem provodilo vreme. Otac ubijene kaze da se ona vise puta obracala strucnim sluzbama, ali da oni nisu reagovali. Verovatno su i oni smatrali da se radi o zbunjenosti zene. Mislim da je uvredljivo i prema ovoj zrtvi i prema svim drugim zrtvama nasilja u porodici to nasilje objasnjavati zbunjenoscu zene i nemogucnoscu razlikovanja ljubavi i ljubomore. Jeste, ona nije mogla da razluci da li je ljubav i ljubomora kada je vise puta od naslilnika bezala od kuce i obracala se Centru za socijalni rad. Ubica je ocigledno bio nasilan i pre razvoda i mislim da se nece daleko stici sa prevencijom ovakvih slucajeva ako se ljubomora oznaci kao uzrok zlocina, a ne kao izgovor. Dakle, nije on bio nasilan zato sto je ljubomoran, tukao bi on nju sve i da nije izlazila iz kuce, ali je strucnjacima™ zgodno da to pripisu ljubomori i slucaj resen.

Ja bih samo voleo da vidim da jednom neko iz nadleznih sluzbi odgovara zbog nemara i nesavesnog rada.

Edited by Uskebasi
Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije naljutio se pop na selo, nego muškarac sve više kontrolisao, žena u međuvremenu malo i odrasla, shvatila da je to opterećuje, a prva zaljubljenost davno prošla, i rešila da digne sidro. Šta je tu čudno?

 

Nije nista cudno i, ako je takav slucaj, nemam nista protiv. Samo u onome sto sam citirao mogu slobodno da se zamene mesta muskarcu i zeni, i da ispadne da zena kontrolise muskarca i da je on odlucio da ne zeli vise to da trpi. Mislim, svako nek radi sa svojim zivotom sta zeli, ali malo mi nekako nezrela ta logika.

 

Nekako mi se cini da je problematika o kojoj se govori druge prirode i da se tice nasilja nad zenama i, u poslednje vreme (?), povecanog broja ubistava, a ono postoji nevezano za to da li je zena kontrolisana ili nije kontrolisana ili ne zeli to da trpi ili sta se vec ucitava ovde.

 

editovao da ne bude zabune

Edited by Malvo
Link to comment

Pa eto, i ja znam za pokoji komad nelegalnog oruzja u cijoj je kuci, ali mi ne pada na pamet da zovem pandure. Ne krecemo od pretpostavke da je svako s oruzjem ludak i to se nece promeniti zbog ponekog ovakvog slucaja. Da ne pricam da tradicionalno ne verujemo vlastima, sto smatram dobrim refleksom (specijalno ovde, ali ne samo ovde).

 

Pa eto, ako ti znaš, šta misliš da oni ne znaju? Pogotovo u jednoj malo sredini gde se zna i ko ti je bio pradeda, a ne nešto drugo.

Link to comment

Nije naljutio se pop na selo, nego muškarac sve više kontrolisao, žena u međuvremenu malo i odrasla, shvatila da je to opterećuje, a prva zaljubljenost davno prošla, i rešila da digne sidro. Šta je tu čudno?

Sad ispade da su zene na pocetku veze neuracunljive, ili bar priglupe, pa im treba vreme da shvate sta zele od zivota da bi tek posle 10 godina digle sidro. Jbg, ako to nije uvredljivo za zrtvu, onda ne znam sta je.

A cisto teorijski, jel postoji jos neki razlog za razlaz osim odrastanja™ zene?

Psiholog koji, bez ijedne cinjenice, nakon zlocina rekonstruise desetogodisnju vezu zrtve i ubice je najobicniji sarlatan. Koliko je realno da je ubio zbog ljubomore, toliko je realno da je ubio zbog nerasciscenih imovinskih odnosa nakon prestanka braka.

Link to comment

Kalšnjikov ima 30 metaka u okviru.

Pod pretpostavkom da je ispalio ceo okvir, 5 ljudi ubio, 20 ranio, verovatno ni jedan metak nije promašio. :ph34r:

Prolazi to kroz više ljudi + rikošeti.

Jezivo oružje za gužvu.

Da se ponovim, na robiju sve koji drže tako nešto u kući, a i kazna za one koji su znali ali nisu hteli da se mešaju™.

Link to comment

Sad ispade da su zene na pocetku veze neuracunljive, ili bar priglupe, pa im treba vreme da shvate sta zele od zivota da bi tek posle 10 godina digle sidro. Jbg, ako to nije uvredljivo za zrtvu, onda ne znam sta je.

A cisto teorijski, jel postoji jos neki razlog za razlaz osim odrastanja™ zene?

Psiholog koji, bez ijedne cinjenice, nakon zlocina rekonstruise desetogodisnju vezu zrtve i ubice je najobicniji sarlatan. Koliko je realno da je ubio zbog ljubomore, toliko je realno da je ubio zbog nerasciscenih imovinskih odnosa nakon prestanka braka.

ova konkretna zena radi iskljucivo sa zenama zrtvama nasilja i na njihovoj zastiti. U Srbiji ima malo ljudi koji su potkovaniji na ovu temu od nje.

A zena nije glupa kad stupa u vezu, ali ne bih bas ni rekla da dvadesetogodisnja zena zna sta hoce od zivota.

Link to comment

Sad ispade da su zene na pocetku veze neuracunljive, ili bar priglupe, pa im treba vreme da shvate sta zele od zivota da bi tek posle 10 godina digle sidro. Jbg, ako to nije uvredljivo za zrtvu, onda ne znam sta je.

A cisto teorijski, jel postoji jos neki razlog za razlaz osim odrastanja™ zene?

Psiholog koji, bez ijedne cinjenice, nakon zlocina rekonstruise desetogodisnju vezu zrtve i ubice je najobicniji sarlatan. Koliko je realno da je ubio zbog ljubomore, toliko je realno da je ubio zbog nerasciscenih imovinskih odnosa nakon prestanka braka.

 

Početak veze i sredina pa kraj nemaju istu dinamiku. Jedan od mitova je npr da zlostavljanje počinje na početku veze. Često počinje godinama kasnije, a negde sam čitala i zlostavljače kako sami priznaju da čekaju i po par godina da krenu sa zlostavljanjem jer prvo treba buduća žrtva da ih zavoli i stekne poverenje, veže se, pa onda kreće polako. Tako vrlo lako dolaziš do toga da nekom treba 10 godina da "shvati" da veza u kojoj je nije ono što želi od života. Takođe za 10 godina imaš ohoho vremena da se upoznaš sa nekim modelima ponašanja o kojima nisi ništa znao ranije pa nisi mogao da sudiš, itd itd. Pa se ljudi malo i promene, pa se i ciljevi zajednice malo promene, pa se promene i uslovi života... gomila razloga da nešto više nećeš da trpiš.

 

Ako pak hoćeš da kažeš da žena nije nužno otišla zbog zlostavljanja, pa svakako da je i to moguće, ko to spori. Mada kad vidim taj scenario gde muž ubija ženu, nekako mi je logično da pretpostavim da nije "prvo pa muško", nego da je bilo zlostavljanja i ranije.

 

I nije podjednako realno da je ubio hzbog neraščišćenih imovinskih odnosa, pogotovo što piše da je popizdeo kad je video sa nekim muškarcem. Jedino ako im taj nije "neraščišćeni imovinski odnos"?

Link to comment

ova konkretna zena radi iskljucivo sa zenama zrtvama nasilja i na njihovoj zastiti. U Srbiji ima malo ljudi koji su potkovaniji na ovu temu od nje.

A zena nije glupa kad stupa u vezu, ali ne bih bas ni rekla da dvadesetogodisnja zena zna sta hoce od zivota.

 

Pa ni nešto starija.

Link to comment

ova konkretna zena radi iskljucivo sa zenama zrtvama nasilja i na njihovoj zastiti. U Srbiji ima malo ljudi koji su potkovaniji na ovu temu od nje.

 

Bas zato me i cudi da moze da izjavi onakve gluposti (npr. da se polovina slucajeva nasilja zavrsi ubistvom).

Link to comment

Da se ponovim, na robiju sve koji drže tako nešto u kući, a i kazna za one koji su znali ali nisu hteli da se mešaju™.

 

Ajde obriši ovo, nismo u kafani.

Pa ne, necu da obrisem. Naravno da mnogi ljudi znaju za nelegalno oruzje kod drugih ljudi, ne vidim sta je toliko sokantno u tome. Posebno ne vidim otkud ta ideja da postoji nekakva obaveza da se komsije prijavljuju. Znam i za gomilu drugih stvari kod ljudi koje su nelegalne. Verovatno bih mogao smestiti neke kazne desetorici ljudi da uputim policiju na njih. Nisam nesto poseban po tom pitanju, verujem. Sama kolicina droge za koju znamo iz statistika da je oko nas garantuje da jako puno ljudi ne misli da treba da prijavljuje svoje komsije i prijatelje ako saznaju da rade nesto nelegalno. S druge strane, ako ti to smatras nemoralnim, to takodje nije moj problem. Ja zivim sa svojim a ti sa svojim vidjenjem morala.

Naravno, ukoliko je ovakvo ponasanje takodje kriminal, onda bih naglasio da lazem sve ovo. Nisam nikad video nista ni priblizno krsenju zakona...

Link to comment

I nije podjednako realno da je ubio hzbog neraščišćenih imovinskih odnosa, pogotovo što piše da je popizdeo kad je video sa nekim muškarcem. Jedino ako im taj nije "neraščišćeni imovinski odnos"?

To su mediji preneli da bi se uklopilo u pricu o ubistvu iz ljubomore. Mada je otac ubijene demantovao da je ona bila u vezi.

Sve to u sustini nije bitno, mozemo mi na forumu da nagadjamo, mogu cak i mediji da spekulisu, ali ne moze najveci ekspert za zrtve nasilja nad zenama da neposredno nakon zlocina utvrdi sta je uzrok zlocina i kakva je bila dinamika odnosa izmedju zrtve i ubice. Meni to deluje kao neozbiljno.

Evo sad u nekoj vesti pise da nije placao izdrzavanje za dete. Mozda ga je prijavila, pa je to bilo okidac. Ako je tacno da je bila u vezi sa tim nekim iz Svedske (koji je takodje ubijen), mozda je htela sa detetom da se preseli u Svedsku, pa je to bio okidac. Mozda mu je trazila pola kuce i sve sto joj po zakonu pripada, pa je to bilo okidac.

A mozda mu jednostavno nije trebao poseban razlog.

Link to comment

Bas zato me i cudi da moze da izjavi onakve gluposti (npr. da se polovina slucajeva nasilja zavrsi ubistvom).

Što bi bio odličan statistički podatak po pitanju nasilja.

 

Sada nešto razmišljam, stvarno ne znam nijednu porodicu gde neko nekog bije... A nije da živim pod staklenim zvonom... Ne znam kako bih reagovao, mislim osim prijave policiji.

Link to comment

Pa ne, necu da obrisem. Naravno da mnogi ljudi znaju za nelegalno oruzje kod drugih ljudi, ne vidim sta je toliko sokantno u tome. Posebno ne vidim otkud ta ideja da postoji nekakva obaveza da se komsije prijavljuju. Znam i za gomilu drugih stvari kod ljudi koje su nelegalne. Verovatno bih mogao smestiti neke kazne desetorici ljudi da uputim policiju na njih. Nisam nesto poseban po tom pitanju, verujem. Sama kolicina droge za koju znamo iz statistika da je oko nas garantuje da jako puno ljudi ne misli da treba da prijavljuje svoje komsije i prijatelje ako saznaju da rade nesto nelegalno. S druge strane, ako ti to smatras nemoralnim, to takodje nije moj problem. Ja zivim sa svojim a ti sa svojim vidjenjem morala.

Naravno, ukoliko je ovakvo ponasanje takodje kriminal, onda bih naglasio da lazem sve ovo. Nisam nikad video nista ni priblizno krsenju zakona...

Kako hoćeš, nisi mali™.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...