Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Kakva gomila gluposti. Dok je ovakvih strucnjaka™ bice i ovakvih zlocina. Bar je iskrena kad kaze zasto strucne sluzbe ignorisu ozbiljne prijave. Treba biti jako povrsan, ili teatralan pa izvuci zakljucak da se "polovina slučajeva nasilja nad ženama završi ovako - ubistvom žene i njoj bliskih ljudi".

 

Tu jeste paušalila&odvaljivala, ali ostatak onoga što je rekla je načelno Ok.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zaklali su mojoj babi celo stado na mestu pre neku godinu, nanose ekonomsku štetu. A svakako ako bi ih bilo više da bi u nekom trenutku malo i pojeli nekoga.

 

Pa i lopov koji mi upadne u kuću hoće da nanese ekonomsku štetu, a ko zna, možda i da pobije ukućane. Zašto onda ne bi trebalo imati pištolj u kući?

Link to comment

Pa i lopov koji mi upadne u kuću hoće da nanese ekonomsku štetu, a ko zna, možda i da pobije ukućane. Zašto onda ne bi trebalo imati pištolj u kući?

 

 

Zato što je veća šansa da će tim pištoljem neki ukućanin da ubije drugog, nego da će uspeti da se odbrani od ubilačkog napada lopova. Mnogo češće čitam ono bata ubio seku, otac ubio dete dok je čistio pušku, nego poznati ubica upao čoveku u kuću, ovaj se probudio i stigao da dohvati pištolj i ubije krimosa. Mislim da je ovo i neka statistički potvrđena činjenica iz USA iskustva, ali naravno correct me if I'm wrong.

 

Pazi, samo pitanje kako ćeš da držiš pištolj: hoćeš da ga držiš napunjenog pored jastuka - dete će ga naći i unesrećiti se, ne valja, hoćeš da ga držiš zaključanog u sefu sa odvojenim punjenjem, super, zamoli krimosa dok upada u kuću da sačeka da sve to otključaš i sklopiš, opet nezgodno. Generalno mnogo je zajebano da se diskutuje o situaciji toga da ako ti neko upada u kuću, svi mi želimo da imamo i tenk da ga upotrebimo, i ne zanima me da l je momak hteo samo da ukrade pivo iz frižidera hoću da imam pravo da ga ubijem na mestu i da mi niko ne sudi zbog toga, ali ovaj stav u praksi izaziva više problema nego što će ti pomoći da se odbraniš kad bude trebalo.

Link to comment

Kakva gomila gluposti. Dok je ovakvih strucnjaka™ bice i ovakvih zlocina. Bar je iskrena kad kaze zasto strucne sluzbe ignorisu ozbiljne prijave. Treba biti jako povrsan, ili teatralan pa izvuci zakljucak da se "polovina slučajeva nasilja nad ženama završi ovako - ubistvom žene i njoj bliskih ljudi".

 

Pa i ovo je carski isto

 

 

Kada žena prepozna da to nije ono što želi od života ona počinje da se buni i to je trenutak kada žena saopštava da hoće da napusti muškarca.

Link to comment

 

Saznajemo i da je Siniša, odnosno njegov otac, na tavanu imao pun džak oružja koje je doneo iz Slavonije tokom rata 90-ih.

 

Toliko o tome da niko nije znao

Link to comment

Ljudi obicno ne cinkare komsije da imaju neke nelegalne stvari.

 

Moj prvi komšija ima gomilu lovačkog naoružanja, nema ko ne zna, a voli da kaže da će ubiti iz puške kad se posvađa.

Link to comment

Lude nacije ratuju jedne protiv drugih, Nemci, oni  su svi maltene do jednog bili ludi šta li? Dok su ubijali majke koje drže decu u naručju? Ajde molim te.

ne nego je bilo i takvih nemaca (i to komandujućih) koji su samohranoj majci sa četvoro male dece ostavili džak brašna i kantu masti

 

priču sam saznala iz prve ruke, od bake koja je tada bila ta mlada žena

 

samo sam htela da kažem da nije u svakoj ljudskoj prirodi da bude masovni ubica

i da, verovatno je ispravno da zanemarimo godine i godine kakvog-takvog civilizovanja

 

isto isto mislim da je gospođa psiholog promašila svrstavajući ovaj slučaj u red sa uobičajenim slučajevima nasilja, pa i ubistava

Link to comment

Zašto?

 

Zato sto je "naljutio se pop na selo, pa napustio muskarca" logika. Mislim, razumem da je momenat takav da se banalizuje problem, a i ova glupost je svakako mnogo manje losa od muskarca koji bije, kolje i puca, ali je i dalje glupost.

Link to comment

Moj prvi komšija ima gomilu lovačkog naoružanja, nema ko ne zna, a voli da kaže da će ubiti iz puške kad se posvađa.

Pa eto, i ja znam za pokoji komad nelegalnog oruzja u cijoj je kuci, ali mi ne pada na pamet da zovem pandure. Ne krecemo od pretpostavke da je svako s oruzjem ludak i to se nece promeniti zbog ponekog ovakvog slucaja. Da ne pricam da tradicionalno ne verujemo vlastima, sto smatram dobrim refleksom (specijalno ovde, ali ne samo ovde).

 

Moj rodjak je jednom rekao ljubavnici da ce je ubiti. Po njegovim recima, to je bilo receno tako da je jasno da ne misli to (ovde sam malo skeptican). Ona pozove muriju sutradan i njemu oduzmu neki karabin sto ima nelegalno i za koji da ga pitas, verujem da ne bi znao da ti kaze koji ce mu kurac. Jebase ga gadno za to, bas je zazalio to kurcenje... Funkcionise drzava u nekim slucajevima, samo treba neko da je pozove cim krene gadno da deluje. Naravno, na ovaj primer imam bar nekoliko u kojima nikoga nije boleo kurac sto je zena maltretirana, tako da verovatno zavisi od konkretnih ljudi kojima dopadne slucaj.

 

Ono sto mislim da je potpuni promasaj je razvlaciti pricu o legalnosti oruzja u trenutku kad se prica o zlocinu pocinjenom nelegalnim oruzjem.

Link to comment

Zato sto je "naljutio se pop na selo, pa napustio muskarca" logika. Mislim, razumem da je momenat takav da se banalizuje problem, a i ova glupost je svakako mnogo manje losa od muskarca koji bije, kolje i puca, ali je i dalje glupost.

 

Nije naljutio se pop na selo, nego muškarac sve više kontrolisao, žena u međuvremenu malo i odrasla, shvatila da je to opterećuje, a prva zaljubljenost davno prošla, i rešila da digne sidro. Šta je tu čudno?

Link to comment

 

Ono sto mislim da je potpuni promasaj je razvlaciti pricu o legalnosti oruzja u trenutku kad se prica o zlocinu pocinjenom nelegalnim oruzjem.

 

I to je tačno.

Link to comment

ne nego je bilo i takvih nemaca (i to komandujućih) koji su samohranoj majci sa četvoro male dece ostavili džak brašna i kantu masti

 

 

Kakve to veze sad ima sa bilo čim? Prvo to i dalje ne znači da u nekoj drugoj prilici nije komandovao paljbu po civilima, drugo i ako nije, ima ih mnogo koji jesu, i sigurno nisu svi bili ludi. Mnogo mi je teško da ispratim tvoju argumentaciju, izvini, ali stvarno ne bih nastavljala diskusiju na temu "svako ko ubije bilo koga ko mu nije bivša žena mora biti lud", rekla sam ti da to prosto nije tačno i zašto, kanta masti to ne menja i nemam više šta da dodam na temu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...