Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Naravno da moze, legalizacija i liberalizacija, lako i jeftino dobijanje dozvole za posedovanje i nosenje, uz kratak kurs o odrzavanju\zakonu\streljana.

 

Ja bih više volela da vidim kompletnu zabranu.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

što da ona i svi oko nje budu bezbrižni i srećni dok on, jadan, pati?

lik zasigurno ima dijagnozu, ništa ga to ne opravdava, al krivac su svi u ovoj usranoj zemlji. da iole nešto funkcioniše kako valja, takvi poput njega bi tavorili u ustanovama nakon prvog poziva u pomoć, a ne da se žrtve zlostavljača kriju po sigurnim kućama. pa to nema nigde.

Kakvu dijagnozu? Da je imao dijagnozu (da je bio lud), daleko je verovatnije da bi izvrsio samoubistvo nego nasumicno pucao po kaficu. 

Link to comment

Mislim da takvima ništa ne znači visina kazne. Kada su u opticaju tako jake emocije i afekat, na kaznu se ne misli.

Pre bi možda urodilo plodom uvođenje obaveznog predmeta koji se bavi vaspitanjem, ali ne mislim da će se to igde desiti, a naročito ne u Srbiji iz razloga o kojima trenutno nije ukusno pričati.

Link to comment

Ja bih više volela da vidim kompletnu zabranu.

 

Jesi svesna da nesto slicno vec postoji i da apsolutno ne funkcionise? Takve zakone prave ljudi koji ne zive na ovoj planeti. Isto kao i pusenje na ulici, narkomanija i sl. Super su nam zakoni, lepo ukoriceni i oiviceni, steta sto ne funkcionisu.

Edited by desboj
Link to comment

radi se o tome da smoe, vremenom, jedva, nekako sporazumeli da to ne radimo i ne pravdamo prirodom vrste. a sad opet, kad god neko masovno prikolje jer mu malo pao mrak na ochi od neuzvracene ljubavi, eto nas ponovo u neolitu. za ovo izmedju, pa, nema veze. mislim da bi malo manje tuznih zivotnih digresija, a malo vishe ozbiljnog corkiranja, mozda dovelo do toga da junacima manje pada mrak na ochi <_<

 

mislim, kad vec nisu ludi.

 

Ja ne pravdam prirodom vrste, kažem da to jeste priroda vrste. Ubistvo nije ništa neprirodno niti ludo po sebi, da je tako slali bismo ubice odmah u ludnicu bez veštačenja i suđenja.

Link to comment

Pa držanje automatskog oružja je kompletno zabranjeno.

 

Ja bih zabranila i neautomatsko, eventualno bih dala tu i tamo po neku lovačku dozvolu kad treba da se prorede vukovi i sl. Mimo toga smatram da niko ne treba kući da drži vatreno oružje.

Link to comment

Kakvu dijagnozu? Da je imao dijagnozu (da je bio lud), daleko je verovatnije da bi izvrsio samoubistvo nego nasumicno pucao po kaficu. 

teško da je i ovo bilo baš skroz nasumično

Link to comment

Jesi svesna da nesto slicno vec postoji i da apsolutno ne funkcionise? Takve zakone prave ljudi koji ne zive na ovoj planeti. Isto kao i pusenje na ulici, narkomanija i sl. Super su nam zakoni, lepo ukoriceni i oiviceni, steta sto ne funkcionisu.

 

Pa apsolutno ne funkcioniše ni zabrana prostitucije, zabrana dilovanja droge, zabrana upada ljudima po kućama, zabrana primanja mita, zabrana korupcije u politici. Hajde da legalizujemo sve što ne funkcioniše.

Link to comment

Jesi svesna da nesto slicno vec postoji i da apsolutno ne funkcionise? Takve zakone prave ljudi koji ne zive na ovoj planeti. Isto kao i pusenje na ulici, narkomanija i sl. Super su nam zakoni, lepo ukoriceni i oiviceni, steta sto ne funkcionisu.

Tebi je normalno da ljudi poseduju automatsko oružje? Nije rešenje promena zakona nego primena zakona.

Link to comment

Ja bih zabranila i neautomatsko, eventualno bih dala tu i tamo po neku lovačku dozvolu kad treba da se prorede vukovi i sl. Mimo toga smatram da niko ne treba kući da drži vatreno oružje.

 

Šta su ti sad vukovi krivi? Pa nijedan vuk nije ubio petoro i ranio dvadesetoro.

Link to comment

 

Ubistvu petoro ljudi u Žitištu prethodila je porodična svađa bivših supružnika. Psihološkinja Tanja Ignjatović je gostujući u Novom danu na N1 rekla da često čujemo da zločinu prethodi porodična svađa, a da mediji i društvo ne prepoznaju da je zapravo u pitanju psihičko zlostavljanje.

"Duboko je ukorenjeno mišljenje muškaraca da imaju pravo da kontrolišu svoju ženu", rekla je gošća Novog dana.

"Vrlo često čujemo da je napadač bio miran čovek, a onda se polovina slučajeva nasilja nad ženama završi ovako - ubistvom žene i njoj bliskih ljudi. To su muškarci za koje okolina ne očekuje da izvrše zločin. Ali nije uobičajeno da mirni i uredni građani drže kalašnjikov", napominje Tanja Ignjatović.

Ona dodaje da je žrtva mogla da prijavi nasilje policiji, ali da ukoliko nije bila fizički povređena policija bi slučaj prosledila centru za socijalni rad.

"Naše službe prenebregavaju pitanje nasilje jer to znači da profesionalci moraju da rade veći posao. A niko ne želi da radi veći posao", ističe gošća.

Kao motiv zločina u Žitištu navodi se ljubomora. Psihološkinja objašnjava da nas kultura u kojoj živimo uči da ljubomoru ne percipiramo kao nasilje.

"To je jako zbunjujuće za ženu zašto što ljubomora i ljubav bivaju pomešani i žena ne može da napravi granicu. To u početku veze počinje ograničenjima partnerke, koja ne moraju da budu oštra. To su razne aktivnosti izolacije i kontorle koje se na početku ne prepoznaju, ali se polako šire na sve aspekte života. Kada žena prepozna da to nije ono što želi od života ona počinje da se buni i to je trenutak kada žena saopštava da hoće da napusti muškarca. Tada se pojačava kontrola, nasilnik ne može da dozvoli da ona donese takvu odluku i on donosi odluku u ime nje, što se nekada završi i samoubistvom", objašnjava gošća Novog dana.

Ističe da ovaj zločin nije počinjen u afektu već je planiran. Kako kaže, tu nije postojao problem da muškarac iskontroliše svoje ponašanje, već da kontroliše ponašanje partnerke odnosno njenu odluku da ga napusti.

"Ovaj tip često sebe prikazuje kao žrtvu i akumulira povrede. Priča kao da je partnerka uradila nešto što je njega povredilo i izazvalo da uradi ovako nešto. Ne poštuju svoju partnerku i doživljavaju je kao vlasništvo, a to šire na ostale članove porodice. Sa tim se ne rađa, već je stečena osobina, društvo tako oblikuje muškarce nudeći im modele ponašanja", rekla je Ignjatović.

Kakva gomila gluposti. Dok je ovakvih strucnjaka™ bice i ovakvih zlocina. Bar je iskrena kad kaze zasto strucne sluzbe ignorisu ozbiljne prijave. Treba biti jako povrsan, ili teatralan pa izvuci zakljucak da se "polovina slučajeva nasilja nad ženama završi ovako - ubistvom žene i njoj bliskih ljudi".

Link to comment

Šta su ti sad vukovi krivi? Pa nijedan vuk nije ubio petoro i ranio dvadesetoro.

 

Zaklali su mojoj babi celo stado na mestu pre neku godinu, nanose ekonomsku štetu. A svakako ako bi ih bilo više da bi u nekom trenutku malo i pojeli nekoga.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...