Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pa kad je već ubio nju što i da ne nastavi, šta sad, adrenalin pumpa, agresija probija nebo. Čista biologija. Ne nužno ludilo.

Mislim da imamo različita merila za ludost ili kako se to već zove.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mislim da imamo različita merila za ludost ili kako se to već zove.

 

Pa opet, nije poenta da ja ili ti merimo ludost ili ludilo, ima ko je stručan i postoje kriterijumi za to. Utvrdiće već tokom postupka je li ili nije. Ali svakako da neko ko ubije ženu ili počini masovno ubistvo ne dobija automatski kaznu u ustanovi, zar ne? Znači prosto je fakat, opet dolazimo do toga, da ovakva dela savršeno mogu da počine i psihički dovoljno zdrave osobe.

Link to comment

Ovde nemam šta da dodam osim da random pucanje po kafiću jeste opako ludilo.

Ubio je ex-suprugu i nastavio dalje.

što da ona i svi oko nje budu bezbrižni i srećni dok on, jadan, pati?

lik zasigurno ima dijagnozu, ništa ga to ne opravdava, al krivac su svi u ovoj usranoj zemlji. da iole nešto funkcioniše kako valja, takvi poput njega bi tavorili u ustanovama nakon prvog poziva u pomoć, a ne da se žrtve zlostavljača kriju po sigurnim kućama. pa to nema nigde.

Link to comment

što bi trebalo da je normalno ?

 

Ne kazem da je normalno ili ne, samo kazem da je tako. Vec generacijama. Kao i ovo:

 

ovde je najnormalnija stvar da se ima neko oružje, možda ne baš kalašnjikov doduše.

 

E sad, ja mogu da se slazem a ti ne, lepote demokratije.

Link to comment

Obicno se muskarac ubijao maljem preko pogace.

nisam znala, ali poenta je ista

 

Nema šta da se složiš, nauka je tu rekla svoje, nije na tebi da se slažeš ili ne slažeš sa činjenicama ako me razumeš.

 

ok, izvinjavam se što kao običan amater pričam sa ekspertima

mislila sam da je ovo forum

Edited by dùda
Link to comment

ok, izvinjavam se što kao običan amater pričam sa ekspertima

mislila sam da je ovo forum

 

Nisam ni ja ekspert za to, ali imaju ljudi koji jesu i koji su se bavili temom toga da li je postojao taj tip nasilja i ubistava u najstarijim ljudskim zajednicama, u preistorijskom periodu. I našli su dosta dokaza za to. Sve sa ubijanjem majki sa decom, baš kao što ljudi i danas rade. To je prosto ljudska priroda a ne devijacija usled ludosti. To prosto nije tema za diskusiju, mislim možemo mi ovde da diskutujemo i da li zemlja ipak nije okrugla, ali čemu to?

Link to comment

Pa jbt, to Žitište je puka sirotinja. Retko koja opština u Srbiji može da se takniči sa tim nivoom bede. Posla ni od korova, cela opština se raspada, sela umiru plus svi piju kao zveri. Idealni uslovi za procvat svakog ludaka.

Link to comment

Da je ovaj imao lovacku pusku mnogo bi manja nesreca bila. Za kalas cenim da nije znalo mnogo ljudi oko njega..ako je iko i znao sem porodice.

 

Ako se dobro sećam, onaj u Jabukovcu je ubio 9 a onaj u Ivanči 12 ljudi lovačkim oružjem, ništa automatsko nisu imali. Ovde mi pre deluje da je tu bilo puno ljudi pa se našlo njih nekoliko da relativno brzo skoči na njega. Da je npr. išao po selu od kuće do kuće mogao bi da ubije 20 ljudi jer nigde ne bi naišao na ozbiljan otpor.

 

Ima i onaj što je ubijao svatove u kući pa ga svat Francuz pridavio, dakle opet ispada da je ključni faktor broj ljudi u blizini jer se u većim grupama uvek nadje neko ko će da zaskoči sirotog neshvaćenog ludaka.

Link to comment

Radić na N1 kaže da ne postoji način da se reši ilegalno oružje, da sa tim može da se živi, da oružje ne ubija ljude, već da ljudi ubijaju ljude, da ubica nije imao pušku iskoristio bi nož :isuse:

Link to comment

Ja ne znam zasto mi vodimo ove rasprave, valjda prepisujemo od Amera jer nismo u stanju ni jedan drustveni problem da pogledamo na autentican nacin. Ameri raspravljaju o "ljudi ubijaju, a ne oruzje" zato sto je imanje ovakve puske kod njih legalno. Svejedno da li ste za ili protiv takvog prava, kad se desi masovno ubistvo, ima prostora za raspravu. Ne vidim kako se to prenosi na nase drustvo u kome je posedovanje automatske puske zabranjeno. 

Link to comment

Radić na N1 kaže da ne postoji način da se reši ilegalno oružje

 

Naravno da moze, legalizacija i liberalizacija, lako i jeftino dobijanje dozvole za posedovanje i nosenje, uz kratak kurs o odrzavanju\zakonu\streljana.

Link to comment

Kalšnjikov ima 30 metaka u okviru.

Pod pretpostavkom da je ispalio ceo okvir, 5 ljudi ubio, 20 ranio, verovatno ni jedan metak nije promašio. :ph34r:

Link to comment

Radić na N1 kaže da ne postoji način da se reši ilegalno oružje, da sa tim može da se živi, da oružje ne ubija ljude, već da ljudi ubijaju ljude, da ubica nije imao pušku iskoristio bi nož :isuse:

 

Ma najbolje da je isto puška ili nož, sećam se tako kad smo išli u rat, jebeš tenkove i kalašnjikove, svako je dobio po nož i aj na front, jer ne ubija oružje, ubijaju ljudi. Baba u WWII onolike Nemce pobila tepsijom po glavi samo kad naiđu.

Link to comment

Nisam ni ja ekspert za to, ali imaju ljudi koji jesu i koji su se bavili temom toga da li je postojao taj tip nasilja i ubistava u najstarijim ljudskim zajednicama, u preistorijskom periodu. I našli su dosta dokaza za to. Sve sa ubijanjem majki sa decom, baš kao što ljudi i danas rade. To je prosto ljudska priroda a ne devijacija usled ludosti. To prosto nije tema za diskusiju, mislim možemo mi ovde da diskutujemo i da li zemlja ipak nije okrugla, ali čemu to?

radi se o tome da smo se, vremenom, jedva, nekako sporazumeli da to ne radimo i ne pravdamo prirodom vrste. a sad opet, kad god neko masovno prikolje jer mu malo pao mrak na ochi od neuzvracene ljubavi, eto nas ponovo u neolitu. za ovo izmedju, pa, nema veze. mislim da bi malo manje tuznih zivotnih digresija, a malo vishe ozbiljnog corkiranja, mozda dovelo do toga da junacima manje pada mrak na ochi <_<

 

mislim, kad vec nisu ludi.

 

ovo klanje majke pred detetom, nemam rechi. sigurno i on imao neku viziju koju treba sad razumeti :isuse:. u ovoj zemlji se niti krade dovoljno koliko sirotinja nema, niti se ubija dovoljno kolko smo ludi nesrecni i ukorenjeni u ljudsku prirodu.

Edited by gospa buba
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...