Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Мени је невероватно да је убица имао аутоматску пушку за коју нико није знао.

 

Možda su i znali... ovde je najnormalnija stvar da se ima neko oružje, možda ne baš kalašnjikov doduše.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

po meni, nšta drugo ne može da objasni pucanje po masi, zbilja

 

ali ok, to će stručni da ocene

 

a to zašto skoro isključivo ovakve stvari rade muškarci, pa to je svakako do vaspitanja, patrijarhata, društvenog konteksta itd

 

nasilnik je jedno, a masovni ubica nešto sasvim drugo

 

Ma jok, društvo koje podržava i ohrabruje nasilje nad ženama ga je napravilo takvog.

Jbt uđe u kafić pun ljudi i saspe šanžer iz automatske puške i nije umobolan nego je tako vaspitan.

Ako je tako onda je psihijatrija ima još šta da otkriva.

Link to comment

Možda su i znali... ovde je najnormalnija stvar da se ima neko oružje, možda ne baš kalašnjikov doduše.

 

Надам се да то што је нормално неће још дуго трајати.Или хоће.

Link to comment

i to insistiranje da je lud je isto način da se spere odgovornost s njega. ludi ljudi nisu odgovorni za svoje postupke.

Onda da Hitleru oprostimo.

Link to comment

i to insistiranje da je lud je isto način da se spere odgovornost s njega. ludi ljudi nisu odgovorni za svoje postupke.

ja mislim da će on svakako biti zatvoren do kraja života

sad gde, ko zna, u ludnici bi mu možda bilo i gore, daleko da želim da kažem da nije odgovoran

 

meni je samo potpuno neshvatljivo da neko ko je '''normalan'' tako nešto izvede, 5 ljudi je ubijeno, 20 ranjeno

nije to ''obično'' ubistvo pobogu

Edited by dùda
Link to comment

@wall

ke?

 

@duda

pa kad je normalno žene tretirati kao poluroblje, normalno je i pobiti ih kad se pobune oko toga. 

mislim karikiram ali i dalje smatram da nije bio lud

Link to comment

 

@duda

pa kad je normalno žene tretirati kao poluroblje, normalno je i pobiti ih kad se pobune oko toga. 

mislim karikiram ali i dalje smatram da nije bio lud

 

razumem ja šta ti pričaš, ali ovde se ne radi o ubijanju ''poluroblja'' već o pucanju po masi

Link to comment

@wall

ke?

 

@duda

pa kad je normalno žene tretirati kao poluroblje, normalno je i pobiti ih kad se pobune oko toga. 

mislim karikiram ali i dalje smatram da nije bio lud

Pa ne znam. Za mene je Hitler jedan od većih ludaka a po tvome ludi nisu odgovorni za svoja dela...
Link to comment

 

Ubistvu petoro ljudi u Žitištu prethodila je porodična svađa bivših supružnika. Psihološkinja Tanja Ignjatović je gostujući u Novom danu na N1 rekla da često čujemo da zločinu prethodi porodična svađa, a da mediji i društvo ne prepoznaju da je zapravo u pitanju psihičko zlostavljanje.

"Duboko je ukorenjeno mišljenje muškaraca da imaju pravo da kontrolišu svoju ženu", rekla je gošća Novog dana.

"Vrlo često čujemo da je napadač bio miran čovek, a onda se polovina slučajeva nasilja nad ženama završi ovako - ubistvom žene i njoj bliskih ljudi. To su muškarci za koje okolina ne očekuje da izvrše zločin. Ali nije uobičajeno da mirni i uredni građani drže kalašnjikov", napominje Tanja Ignjatović.

Ona dodaje da je žrtva mogla da prijavi nasilje policiji, ali da ukoliko nije bila fizički povređena policija bi slučaj prosledila centru za socijalni rad.

"Naše službe prenebregavaju pitanje nasilje jer to znači da profesionalci moraju da rade veći posao. A niko ne želi da radi veći posao", ističe gošća.

Kao motiv zločina u Žitištu navodi se ljubomora. Psihološkinja objašnjava da nas kultura u kojoj živimo uči da ljubomoru ne percipiramo kao nasilje.

"To je jako zbunjujuće za ženu zašto što ljubomora i ljubav bivaju pomešani i žena ne može da napravi granicu. To u početku veze počinje ograničenjima partnerke, koja ne moraju da budu oštra. To su razne aktivnosti izolacije i kontorle koje se na početku ne prepoznaju, ali se polako šire na sve aspekte života. Kada žena prepozna da to nije ono što želi od života ona počinje da se buni i to je trenutak kada žena saopštava da hoće da napusti muškarca. Tada se pojačava kontrola, nasilnik ne može da dozvoli da ona donese takvu odluku i on donosi odluku u ime nje, što se nekada završi i samoubistvom", objašnjava gošća Novog dana.

Ističe da ovaj zločin nije počinjen u afektu već je planiran. Kako kaže, tu nije postojao problem da muškarac iskontroliše svoje ponašanje, već da kontroliše ponašanje partnerke odnosno njenu odluku da ga napusti.

"Ovaj tip često sebe prikazuje kao žrtvu i akumulira povrede. Priča kao da je partnerka uradila nešto što je njega povredilo i izazvalo da uradi ovako nešto. Ne poštuju svoju partnerku i doživljavaju je kao vlasništvo, a to šire na ostale članove porodice. Sa tim se ne rađa, već je stečena osobina, društvo tako oblikuje muškarce nudeći im modele ponašanja", rekla je Ignjatović.

 

 

Ovo je sve ono što smo ovde pisali, i imo je tačna slika.

 

 

 

Ma jok, društvo koje podržava i ohrabruje nasilje nad ženama ga je napravilo takvog.

Jbt uđe u kafić pun ljudi i saspe šanžer iz automatske puške i nije umobolan nego je tako vaspitan.

Ako je tako onda je psihijatrija ima još šta da otkriva.

 

Ubistvo pa i masovno je potpuno prirodna ljudska stvar, a ne neko ludilo i sl. Ljudi su se prvo masovno ubijali i mlatili, ideja je naravno uvek bila da to bude između dve grupe a ne unutar nje ali kad mlatiš tako naokolo neće te sad ništa drugo sprečiti i svoje da ubijaš sem što uglavnom nije korisno.

 

Sad kao normalno je da se ide u rat i u vojsku, a kad neko izvadi oružje i počne da ubija ljude koji nisu ona druga grupa onda mora biti da je lud inače neshvatljivo. Naravno da to nije ludo samo po sebi, na kraju krajeva to i jeste naša ljudska biologija koju donekle/prilično primirujemo civilizacijom i naučenim modelima ponašanja.

Link to comment

 

meni je samo potpuno neshvatljivo da neko ko je '''normalan'' tako nešto izvede, 5 ljudi je ubijeno, 20 ranjeno

nije to ''obično'' ubistvo pobogu

 

Lude nacije ratuju jedne protiv drugih, Nemci, oni  su svi maltene do jednog bili ludi šta li? Dok su ubijali majke koje drže decu u naručju? Ajde molim te.

Link to comment

Ovo je sve ono što smo ovde pisali, i imo je tačna slika.

 

 

 

 

 

Ubistvo pa i masovno je potpuno prirodna ljudska stvar, a ne neko ludilo i sl. Ljudi su se prvo masovno ubijali i mlatili, ideja je naravno uvek bila da to bude između dve grupe a ne unutar nje ali kad mlatiš tako naokolo neće te sad ništa drugo sprečiti i svoje da ubijaš sem što uglavnom nije korisno.

 

Sad kao normalno je da se ide u rat i u vojsku, a kad neko izvadi oružje i počne da ubija ljude koji nisu ona druga grupa onda mora biti da je lud inače neshvatljivo. Naravno da to nije ludo samo po sebi, na kraju krajeva to i jeste naša ljudska biologija koju donekle/prilično primirujemo civilizacijom i naučenim modelima ponašanja.

Pa nije normalnl da se ide u rat zato i jeste velika frka kada se ide.

U ratu obično i oni drugi pokušavaju tebe ubiti i isto imaju oružje. Zato se ubijanje zatvorenika, civila i sl smatra zločinom.

Ovde nemam šta da dodam osim da random pucanje po kafiću jeste opako ludilo.

Ubio je ex-suprugu i nastavio dalje.

Link to comment

Ubistvo pa i masovno je potpuno prirodna ljudska stvar

sa ovim nikako ne bih mogla da se složim

 

Lude nacije ratuju jedne protiv drugih, Nemci, oni  su svi maltene do jednog bili ludi šta li? Dok su ubijali majke koje drže decu u naručju? Ajde molim te.

nikako nisu svu nemci ubijali majke sa decom

ja sam recimo slušala za poptuno obrnute primere, ali ajde, nebitno

 

samo bih volela da mi neko nađe da li i u najrigidnijem društvenom sistemu, recimo onome gde je normalna krvna osveta ili ubijanje žene maljem preko pogače, ima igde i u naznaci da je ok ubiti slučajnog prolaznika

ako to postoji, onda sve što sam rekla, povlačim

Link to comment

Pa nije normalnl da se ide u rat zato i jeste velika frka kada se ide.

U ratu obično i oni drugi pokušavaju tebe ubiti i isto imaju oružje. Zato se ubijanje zatvorenika, civila i sl smatra zločinom.

Ovde nemam šta da dodam osim da random pucanje po kafiću jeste opako ludilo.

Ubio je ex-suprugu i nastavio dalje.

 

Pa kad je već ubio nju što i da ne nastavi, šta sad, adrenalin pumpa, agresija probija nebo. Čista biologija. Ne nužno ludilo.

Link to comment

sa ovim nikako ne bih mogla da se složim

 

Nema šta da se složiš, nauka je tu rekla svoje, nije na tebi da se slažeš ili ne slažeš sa činjenicama ako me razumeš.

nikako nisu svu nemci ubijali majke sa decom

ja sam recimo slušala za poptuno obrnute primere, ali ajde, nebitno

 

Dobro, tačno je i da su mnoge majke sa decom ubijale Nemce. wtf

 

samo bih volela da mi neko nađe da li i u najrigidnijem društvenom sistemu, recimo onome gde je normalna krvna osveta ili ubijanje žene maljem preko pogače, ima igde i u naznaci da je ok ubiti slučajnog prolaznika

ako to postoji, onda sve što sam rekla, povlačim

 

Nigde nije Ok da se ubija slučajni prolaznik, ali kad je razumljivo da se ubija žena, neko iz porodice nekog ko se tebi zamerio zarad krvne osvete, može da se desi da čovek krene sa idejom da ubije ženu i njenog ljubavnika, ali tokom razvoja situacije dopumpa adrenalina pa mu se učini da je, kad je već makao ženu, nekako logično da nastavi da prazni oružje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...