Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

zar nije skoro istovetna situacija bila i pre godinu ili 2, kad je onaj govnar pobio vecinu familije plus neke goste na slavi, bio lovac sa registrovanom puskom a vise puta hapsen io odmah pustan zbog prebijanja supruge?

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

zar nije skoro istovetna situacija bila i pre godinu ili 2, kad je onaj govnar pobio vecinu familije plus neke goste na slavi, bio lovac sa registrovanom puskom a vise puta hapsen io odmah pustan zbog prebijanja supruge?

Da je ovaj imao lovacku pusku mnogo bi manja nesreca bila. Za kalas cenim da nije znalo mnogo ljudi oko njega..ako je iko i znao sem porodice.

 

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

Link to comment

U tom trenutku, kada mu nešto kvrcne, čovek ne razmišlja racionalno...

 

Jbg, ja bih sačekao širu sliku™, ne radi se ovo zbog toga što ju je jednom video sa društvom u kafani....

uh, ne znam šta si mislio ali ovaj post je prilično ogavan.

 

Pitanje kavo mu je i društvo, da li su ga pumpali, u stilu "kurva jedna, ostavila te" ili su probali da mu pomognu. Uopšte, i to veče, on je bio video, rekao da će se vratiti i otišao kući po pušku... Pa jebem mu miša, kako ga niko ga nije shvatio ozbiljno?

ovde isto, niko nije njemu pomogao? pa nije on žrtva da se njemu pomogne. on je glupa kukavica. nisu krivi ti ljudi što ga "nisu shvatili ozbiljno", kriv je on što misli da ima pravo da odlučuje ko živi a ko umre.

Mislim, može se sad filozofirati, i reći pa eto učen je tako od malena, ali čovek u nekom trenutku odraste i krene da misli svojom glavom. Najlakše je reći e pa mene su tako odgajali sad ću ja nju da ubijem, kurvu.

 

Teško možeš sprečiti to luđenje™

teško ali ne i komplikovano. treba "samo" promeniti svest društva o tome šta je žena i čemu služi i kako se ima ophoditi prema njoj.

na tome, istina, moraju da rade svi, i pojedinci i sistem, ali bez toga će se ovakve stvari dešavati istim tempom kao i do sad.

dokle god se ovakve stvari nazivaju tragedijama, dokle god se za zločinca traže izgovori, dokle god se insistira da on nije sam odgovoran za svoje postupke, ovakve stvari će nastaviti da se dešavaju..

Link to comment

uh, ne znam šta si mislio ali ovaj post je prilično ogavan.

 

 

ovde isto, niko nije njemu pomogao? pa nije on žrtva da se njemu pomogne. on je glupa kukavica. nisu krivi ti ljudi što ga "nisu shvatili ozbiljno", kriv je on što misli da ima pravo da odlučuje ko živi a ko umre.

Mislim, može se sad filozofirati, i reći pa eto učen je tako od malena, ali čovek u nekom trenutku odraste i krene da misli svojom glavom. Najlakše je reći e pa mene su tako odgajali sad ću ja nju da ubijem, kurvu.

 

 

teško ali ne i komplikovano. treba "samo" promeniti svest društva o tome šta je žena i čemu služi i kako se ima ophoditi prema njoj.

na tome, istina, moraju da rade svi, i pojedinci i sistem, ali bez toga će se ovakve stvari dešavati istim tempom kao i do sad.

dokle god se ovakve stvari nazivaju tragedijama, dokle god se za zločinca traže izgovori, dokle god se insistira da on nije sam odgovoran za svoje postupke, ovakve stvari će nastaviti da se dešavaju..

Malo si kontradiktorna.

S jedne strane trebaju svi raditi a s druge on je sam odgovoran.

Za mene je on krivac a društvo je odgovorno za dimenzije zločina.

Niko ne traži opravdanje samo se pitam(o) da li je moglo biti manje žrtava.

Link to comment

on je kriv što je bio kukavica i slabić da se otrgne tom društvenom pritisku koji svakako postoji.

dakle društvo je krivo za pritisak, a on za to što je usrani ženomrzac.

krivica društva ni za milimetar ne smanjuje njegovu ličnu krivicu

Edited by belch
Link to comment

kao prvo, on je kriv sto je ubica petoro ljudi a to sto je kukavica i slabic, pa mogao je da bude kukavica i slabic u svoja 4 zida™ kao sto je mogao da bude i zenomrzac u svoja 4 zida™ ali da ostane na tome a ne da pocini masovno ubistvo

Link to comment

Niko ni ne kaže da on nije kriv, i baš svi kažu da jeste ali da ima i doprinosa društva kod ovog tipa zločina. Što i ti kažeš.

Link to comment

ja ne čekam da vidim širu sliku (tj šta je ona njemu uradila), slika je jasna u startu. za ovo ubistvo kriv je samo on, za opšti odvratan odnos prema ženama zbog kog se ljudi odmiču od ovakvih stvari tražeći širu sliku je krivo društvo. 

Link to comment

mislim, sigurno sam i ja prestroga, ali nakon ovakvih događaja neophodna je najstroža osuda za počinioca, bez da mu se traže izgovori. 

raspravljanje o mogućim uzorcima u društvu treba ipak ostaviti za malo kasnije. 

Link to comment

Širu sliku ljudi, ovde, upravo spominju samo iz razloga pokušaja spoznaje šta se to desi u mirnom i povučenom mozgu™. Valjda je to jedan od prvih uslova da nešto popraviš, sprečiš i sl.

Niko ne traži opravdanje. Valjda je to jasno.

Ja ne pokušavam ni to, nisam nimalo stručan ali dok se dogura do toga da ovo bude retkost ja bih na robiju sve koji drže automatsko oružje i bombe po kućama, uslovnu za one koji su znali a nisu ga prijavili... Barem da dobijemo na vremenu dok se kockice ne slože.

Edited by wall
Link to comment

pa sumnjam da mu se išta desilo u mozgu, sumnjam da je kvrcnuo, već je bio duboko uveren u ispravnost onoga šta radi, kao i u to da će mu ljudi naći opravdanje

Link to comment

 

 

Širu sliku ljudi, ovde, upravo spominju samo iz razloga pokušaja spoznaje šta se to desi u mirnom i povučenom mozgu™. Valjda je to jedan od prvih uslova da nešto popraviš, sprečiš i sl.

Niko ne traži opravdanje. Valjda je to jasno.

+1

Link to comment

mislim, sigurno sam i ja prestroga, ali nakon ovakvih događaja neophodna je najstroža osuda za počinioca, bez da mu se traže izgovori. 

raspravljanje o mogućim uzorcima u društvu treba ipak ostaviti za malo kasnije. 

 

Pa rasprava o uzrocima u društvu se meni lično odmah nameće, a to ne isključuje ovo prvo što si rekla. Na kraju ispravna osuda kretena izmiče i zbog toga kako se u društvu ovo percipira (a to je i da nije trebalo da to uradi ali i to da je ona "kurva") umesto da se jasno i glasno proprati sa pljuvanjem po skotu, oduzimanju sve njegove imovine na odštete, preoravanje kuće a detetu da se nabavi druga i sličnih momenata, uz forsiranje toga da svi mogu da se jebu koliko hoće i sa kim hoće i da je to Ok.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...