Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

kad ja tamo, a ono nemanije u redu navesti nacionalnu pripadnost pocinioca krivicnog dela, posebno ako to moze dovesti do neke reakcijebilo je napada na romska naselja u beogradu ranije, samo su skinsi najcesce dobijali po ......pljacke u subotici su uobicajena pojava, jedni prijatelji tri puta, drugi dva i to kad su cetrnaestogodisnjaci bili u pelenamai ima da u dokumentima izmenim rubriku nacionalnost sa sve osminama, a i turke cu pausalno da ubacime:ispadaju mi slovca

Edited by fragand
Link to comment
Ne znam tačno na šta misliš.
Da mrznja prema Romima ima neke veze sa orijentacijom na ekonomski rast (sto samo po sebi nije novitet, a nije ni svojestveno samo kapitalizmu). Meni se cini da je u pitanju stara dobra ksenofobija... a ako se postavlja pitanje zasto je sad ima vise nego pre, mislim da je pre razlog sto nas svih ima (mnogo puta) vise nego pre. Moj utisak je da su mnoge zivotne borbe (na povrsini npr. nacionalna, verska mrznja i sl.) u sustini borba za zivotni prostor/resurse/tj. privilegije koje proizilaze iz posedovanja/kontrole istih. Metaforicko sirenje laktova i zauzimanje svog mesta.
Link to comment
Da mrznja prema Romima ima neke veze sa orijentacijom na ekonomski rast (sto samo po sebi nije novitet, a nije ni svojestveno samo kapitalizmu). Meni se cini da je u pitanju stara dobra ksenofobija... a ako se postavlja pitanje zasto je sad ima vise nego pre, mislim da je pre razlog sto nas svih ima (mnogo puta) vise nego pre. Moj utisak je da su mnoge zivotne borbe (na povrsini npr. nacionalna, verska mrznja i sl.) u sustini borba za zivotni prostor/resurse/tj. privilegije koje proizilaze iz posedovanja/kontrole istih. Metaforicko sirenje laktova i zauzimanje svog mesta.
To sto pricas se ne kosi sa Symetovom teorijom. Fora je sto se u tranziciji mora pronaci krivac za anomalije, a sigurno ga mediji nece traziti tamo gde se zaista nalaze, tj. u vlasnicima sejselskih firmi koje im isplacuju plate. Nezaposleni, mladi-koji-nece-da-rade™, strajkaci, svi ce dobiti svoju dozu mrznje. Romi je dobijaju vise jer se staroj dobroj ksenofobiji pridruzuje i taj veberovski™ momenat.Ajde ovako: nekada su se Romi mrzeli jer kradu. Sada se mrze i zato sto ruze gradove, privilegovani su u odnosu vecinski narod (ova ideja nikako ne moze ljudima da se izbaci iz glave, iako se kosi sa neposrednim culnim opazanjem), zauzimaju zemlju koja pripada tajkunima (da, to me u Srbiji fascinira, da ljudi osecaju potrebu da brane vlasnistvo tajkuna od siromasnih ljudi), i na sve te razlicite nacine ometaju napredak naseg drustva. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Da mrznja prema Romima ima neke veze sa orijentacijom na ekonomski rast (sto samo po sebi nije novitet, a nije ni svojestveno samo kapitalizmu). Meni se cini da je u pitanju stara dobra ksenofobija... a ako se postavlja pitanje zasto je sad ima vise nego pre, mislim da je pre razlog sto nas svih ima (mnogo puta) vise nego pre. Moj utisak je da su mnoge zivotne borbe (na povrsini npr. nacionalna, verska mrznja i sl.) u sustini borba za zivotni prostor/resurse/tj. privilegije koje proizilaze iz posedovanja/kontrole istih. Metaforicko sirenje laktova i zauzimanje svog mesta.
Pa sam si zapravo sebi najbolje odgovorio. Računica je vrlo prosta, dok smo se bavili ratovima za teritoriju, glavni problem su bili Hrvat, Bošnjaci, Albanci. Sad smo ratove izgubili, i na red dolazi smanjivanje državnog kolača. Tu će biti raznih besova, ali glavni će biti bes prema parazitima. Romi su to zgodan žrtveni jarac i očekujem priče o tome kako ne rade, ne plaćaju poreze, rađaju decu zbog dečijih dodataka, kradu, itd. Sve smo to videli u Mađarskoj.
Link to comment
@Indyne razumem samo zasto "ekonomski uspeh, red, rad i disciplinu" izjednacavas sa "orijentacijom na ekonomski rast"?
Zato sto sam pisao post na sledecoj stranici i zaboravio sam sta je tacno Syme napisao.Kakogod bilo, cinjenica da se utrostrucio broj stanovnika planete za mog vakta je nesto sto se neverovatno lako ispusta iz vida. Koji q ja radim u Australiji? Meni je npr ocito da za mene nema mesta tamo odakle sam. E pa ako ce neko da se izgurava, prvo ce se izguravati oni koji su razliciti (posle nas koji pobegnemo sami, koji imamo luksuz da pobegnemo, tj.)
Link to comment

Ali u Srbiji stvarno nije problem povećanje populacije, nego pre svega smanjenje radno sposobne populacije, a onda naravno, i poznati ekonomski problemi o kojima se ovde već puno pisalo.

Edited by Syme
Link to comment
Pa sam si zapravo sebi najbolje odgovorio. Računica je vrlo prosta, dok smo se bavili ratovima za teritoriju, glavni problem su bili Hrvat, Bošnjaci, Albanci. Sad smo ratove izgubili, i na red dolazi smanjivanje državnog kolača. Tu će biti raznih besova, ali glavni će biti bes prema parazitima. Romi su to zgodan žrtveni jarac i očekujem priče o tome kako ne rade, ne plaćaju poreze, rađaju decu zbog dečijih dodataka, kradu, itd. Sve smo to videli u Mađarskoj.
Sa druge strane kad pogledas rezultate nekih istrazivanja, recimo World Values Survey iz 2000-te, ne dobija se slika da su stanovnici Srbije posebno neprijateljski raspolozeni prema Romima. Naprimer, samo 18% Srba ne bi zelelo da ima Rome za susede (stvarna cifra je sigurno veca, jer ispitanici cesto daju PC odgovore, ali to verovatno vazi u istoj meri za ispitanike iz svih drzava), spram 37% Britanaca, 40% Francuza, 32% Nemaca, 56% Italijana, 35% Belgijanca, 39% Hrvata, 77% Slovaka, 40% Ceha, 25% Luksemburzana, 37% Portugalaca, 51% Rumuna itd. Samo su stanovnici skandinavskih zemalja i Danske i Holandije uporedivi sa Srbima po prihvatanju Roma. Elem, ili su stanovnici Srbije izuzetni po sklonosti ka laganju u anketama, ili su medju tolerantnijim narodima u Jevropi, glede Roma. Edited by Radagast
Link to comment

Pa ja sam to i rekao, mržnja prmea ROmima u Srbiji zaista jeste bila manja nego u mnogim drugim evropskim državama, ovo o čemu govorim je shape of things to come (i donekle already coming)

Edited by Syme
Link to comment
"Najoštrije osuđujemo vandalsko, drsko, neljudsko i kriminalno ponašanje koje je dovelo u opasnost dva ljudska života. Subotica je uvek bila mirna, pitoma i tolerantna sredina i učinićemo sve da ona takva i ostane." - izjavio je Modest Dulić, gradonačelnik Subotice i dodao: "Posle svih dešavanja vezanih za ovaj slučaj važno je da se ne daju ishitrene izjave, da se ne generalizuje kriminogeno ponašanje pojedinaca i da konstatujemo da ovakvo ponašanje nema nacionalno obeležje niti nacionalni identitet - radi se o društvenim anomalijama sa kojima društvo treba da se izbori."
SU
Link to comment
Pa sam si zapravo sebi najbolje odgovorio. Računica je vrlo prosta, dok smo se bavili ratovima za teritoriju, glavni problem su bili Hrvat, Bošnjaci, Albanci. Sad smo ratove izgubili, i na red dolazi smanjivanje državnog kolača. Tu će biti raznih besova, ali glavni će biti bes prema parazitima. Romi su to zgodan žrtveni jarac i očekujem priče o tome kako ne rade, ne plaćaju poreze, rađaju decu zbog dečijih dodataka, kradu, itd. Sve smo to videli u Mađarskoj.
Da ce zrtvenog jarca biti, to je tacno. I vec se polako nazire ko ce to biti, i to nisu Romi. Partijasi, drzavni sluzbenici, Crnogorci... Oni su najebali. Edited by Verterdegete
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...