Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

mene je napao sarplaninac, doduse nepunu godinu star, inace ko zna sta bi bilo.

isao sam u neku firmu da zavrsim nesto, u dvoristu su imali sarplaninca i labradora.

ja ga video onako cupavog i krenuo da ga mazim. on krenuo da se umiljava, i sve bilo super. udjem u kancelariju, zavrsim sta treba i krenem nazad.

tu naidje labrador i krenem da njega pomazim, kad evo ti ovog prvog idiota. skocio na mene i krenuo da rezi.

krenem ja unazad, a on me capi za butinu.

udario sam ga u panici najjace sto mogu pesnicom posred lobanje, a efekat je bio otprilike kao da sam udario panj - samo me pogledao i opet krenuo ka meni.

na srecu, naisli su zaposleni u toj firmi, i oterali ga.

imao sam sigurno 2 meseca na butini 2 paralelna podliva, koja su po izgledu licila na recimo modricu od pendreka.

jedini put u zivotu da sam bio srecan sto nisam ron dzeremi il tako neki topdzija, posto su doslovce santimetri odlucili.

Edited by ToniAdams
Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zašto uopšte u gradu držati bilo koje kuče veličine da može nekog da iskomada? Hoćeš kuče u gradu? Fino, nabavi si pudlicu. Mene je jednom tako nešto pudlasto napalo, umeju i oni da budu agresivni, ali mi nije čak ni probila pantalone zubima.

 

Nije to baš grad, vikend naselje, ali opet nema opravdanja naravno.

Link to comment

Jbg, ja obožavam šarplanince, odrasla uz njih, nikad agresivni, nikad nasilni, dvorište, kućica, kuća, 

povodac za ulicu. Ženka i svi njeni štenci. Mislim da je to vlasnika i istorije psa. Za njih važi da pamte 

kao slonovi i da će naći način da se osvete. 

Link to comment

wtf?

izneo si jedno iskustvo, ja iznela drugo, lično, koje se razlikuje od tvog.

i sam verovatno znaš šta preživljavaju psi koji se drže kao čuvari i koliko su maltretirani,

vlasnik je kriv, uvek, za ono što pas uradi. 

Link to comment

Pre par nedelja u blizini Topčiderske zvezde šetam svog dobrodušnog omanjeg psa na povodcu i preko pola obližnjeg parka, 2 trotoara, 2 travnata razdela uz njih, 2 saobraćajne trake (nemam pojma koliko je to sve bilo stotina metara, ali je puno) mi iza leđa dotrčava jedan ogroman šarplaninac uz još jednog velikog psa i koje sam primetio slučajno krajičkom oka, nigde njihovog gazde... ovaj moj se potpuno zbunio i izgubio jer ih i nije video dok mu nisu bili iznad dupeta... i dok pokušavam da se i sam dozovem sebi, ide jedna 'tetka' lagano bez žurbe, povodac joj prebačen preko ramena. Šeta žena šarplaninca (i drugara) odvezanog i bez korpe kroz park.

 

Viknem joj 'hoćete li da požurite', a ona 'bolje ne, biće još gore'... nisu bili agresivni, ali su bili vrlo navalentni i dosadni - usput joj se očigledno ne odazivaju na komandu/ime jer nije ni pokušala da ga/ih dozove. Posle svega mi naravno nije uputila ni jednu jedinu reč (izvinjenje, neko žaljenje, bilo šta) ali mi je složila facu koja je više ukazivala na to da bi ona vrlo rado primila neko izvinjenje od mene i možda usmenu zahvalnost što eto moj prdonja nije bio zaklan...

Edited by akibono
Link to comment

wtf?

izneo si jedno iskustvo, ja iznela drugo, lično, koje se razlikuje od tvog.

i sam verovatno znaš šta preživljavaju psi koji se drže kao čuvari i koliko su maltretirani,

vlasnik je kriv, uvek, za ono što pas uradi. 

 

Pa šta ako je gazda kriv? Gazda koliki god idiot bio, ako je i samo do toga, uglavnom neće napasti i iskidati nekoga a psi to rade. Pa samo na ovom malom forumu koliko ima ljudi koji su imali iskustvo sa tim. Koga onda briga ko je bio kriv.

Link to comment

gazda je svakako kriv ako takvo cudo drzi u gradu. naravno da ce kuce koje je projektovano da trci ceo dan po livadi da poludi u stanu ili na lancu.

ali nema dileme da sarplaninci spadaju u rase koje ce sa najmanje zadrske napasti coveka.

Link to comment

jer bio neko od domacih u blizini kad si ulazio? ako jeste, i ako se nije bunio, pas je skontao da moze da te pusti. a napao te je kad si opet usao sam. jbg radi svoj posao, cuva kucu. a sad sto je glup ko kurac i zaboravio te je u 2 minuta i sto nisi ulazio inego izlazio je druga stvar.

Link to comment

sledeci put da ga ispostujes i odneses mu poklon. tako sam ja ko klinac morao da podmicujem nesto sto je licilo na dugonogog jazavicara da bi me pustilo da izadjem iz kuce.

Link to comment

Najkrvoločniji psi za koje ja znam su mali nemački lovni terijeri. Njihovo ocenjivanje se vrši tako što ih ubace u rupu sa lisicom koju trebaju da pridave. Nikad ne znaš čime ih možeš isprovocirati, podmukli su i kad dohvate, ne puštaju. Tako da...u ovom slučaju, veličina nije bitna.

 

Svijet je jedna džungla, ili si tigar ili si plijen.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...