Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tako i ja moram da kažem, važna je ishrana, ako čovek nije bilde.

Mislim da je Petar Božović jednom na pitanje "kako ste se ugojili" odgovorio "pa, sumnjam na hranu" :lol:

Link to comment

Da dodam, i ako nije bolestan. Ako neko nije zdrav i zbog toga mora da pazi koje namirnice jede, treba da ide kod doktora. Ishrane za bolesne ljude su vrlo individualne, ni ljudi sa povišenim holesterolom nisu svi isti niti se to rešava na isti način, dakle opšti saveti ne važe. A popularna medicina je uglavnom sva na nivou opštih saveta - jedite više ovoga, manje onoga, no kada je reč o ljudima koji imaju ozbiljne zdravstvene probleme ti saveti ne mogu važiti za sve i metode lečenja se razlikuju (a kako - to zna lekar, nakon potrebnih pregleda).

 

Ono što hoću da kažem, besmisleno je da neko tek tako, da bi se "zdravo hranio" gleda deklaracije proizvoda, broji kalorije, pazi na sastav; a najbesmislenije je da to neko radi zbog izgleda, i misli da će nešto postići sa tim ako nema tačno određene sve obroke 6 dana u nedelji.

 

Nemaš u vidu prevenciju bolesti, zbog koje mnogi zdravi ljudi vode računa o tome šta i koliko jedu. Nisam poklonik slepog slušanja saveta o zdravoj ishrani, radije osluškujem svoje telo (dobar izgovor da jedem sve što mi se jede, koliko mi se jede i kad mi se jede), ali potpuno razumem i drugačiji stav. 

Link to comment

Ono što hoću da kažem, besmisleno je da neko tek tako, da bi se "zdravo hranio" gleda deklaracije proizvoda, broji kalorije, pazi na sastav; a najbesmislenije je da to neko radi zbog izgleda, i misli da će nešto postići sa tim ako nema tačno određene sve obroke 6 dana u nedelji.

 

6 dana? Sedmog moze krmetina, pivo, beli 'leba i Vasina torta? Ura!

Link to comment

Gde je Vasina torta?

U sedmom danu. Sest dana pazis, a sedmog dana Vasina torta. I pecena guda. I beli leba. Moze i Ginis.

 

Prošli su izbori.

Ali nije formirana Vlada. Sliku cu da drzim dok ne izglasamo novog premijera.

Link to comment

Nemaš u vidu prevenciju bolesti, zbog koje mnogi zdravi ljudi vode računa o tome šta i koliko jedu. Nisam poklonik slepog slušanja saveta o zdravoj ishrani, radije osluškujem svoje telo (dobar izgovor da jedem sve što mi se jede, koliko mi se jede i kad mi se jede), ali potpuno razumem i drugačiji stav. 

 

Ok, to svakako, ali jedno je ako neko recimo neće celu svoju ishranu da zasnuje na pečenju i masnom, neće da preteruje sa slatkišima itd. a sasvim drugo kada kupuje margarin i razmišlja o trans mastima. Ono o čemu ja pričam je "zdravi životni stil", Maja Volk, jedite povrće i sl.

 

Naravno da je sasvim razumno ako čovek izbegava da jede kilo jagnjetine svaki dan, ali sasvim drugo je kada neko gleda masti, broji kalorije i sl. a ne zna ni zašto to radi, radi zdravlja, radi izgleda ili nečeg trećeg.

Link to comment
  • 2 weeks later...
"Fantomke" će postati deo naše narodne nošnje - ne zna se da li bolje pristaju uz jeleke ili uz toke, ocenio je pesnik i akademik Matija Bećković.

 

Juče sam na Lisinama video neku ekskurziju i klinca (maksimalno 12 godina) sa crvenom fantomkom kako ide pored nastavnice. Kud ne ponesoh foto aparat.

Link to comment

Sve se nadam da će Bećković kad- tad odustati od ovog klovnovskog stajlinga, ali ne vredi-  starac je ubeđen da je presladak.

Link to comment

Sve se nadam da će Bećković kad- tad odustati od ovog klovnovskog stajlinga, ali ne vredi-  starac je ubeđen da je presladak.

 

Stajling jedino i valja.

Link to comment

Mislim da je Petar Božović jednom na pitanje "kako ste se ugojili" odgovorio "pa, sumnjam na hranu" :lol:

 

У његовом случају је и мањак физичке активности озбиљан осумњичени. А треба додати и да су жестока алкохолна пића врло калорична (да не грешим душу, не знам колико их конзумира).

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...