Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da dodam, i ako nije bolestan. Ako neko nije zdrav i zbog toga mora da pazi koje namirnice jede, treba da ide kod doktora. Ishrane za bolesne ljude su vrlo individualne, ni ljudi sa povišenim holesterolom nisu svi isti niti se to rešava na isti način, dakle opšti saveti ne važe. A popularna medicina je uglavnom sva na nivou opštih saveta - jedite više ovoga, manje onoga, no kada je reč o ljudima koji imaju ozbiljne zdravstvene probleme ti saveti ne mogu važiti za sve i metode lečenja se razlikuju (a kako - to zna lekar, nakon potrebnih pregleda).

 

Ono što hoću da kažem, besmisleno je da neko tek tako, da bi se "zdravo hranio" gleda deklaracije proizvoda, broji kalorije, pazi na sastav; a najbesmislenije je da to neko radi zbog izgleda, i misli da će nešto postići sa tim ako nema tačno određene sve obroke 6 dana u nedelji.

Link to comment

Bio sam jednom na nekoj slavi i zapodene se razgovor o salu. Tom prilikom jedan lekar reče da je sasvim dovoljno da čovek ne jede masno, kako bi izbegao gojenje. Ja onako, uzgred, između dva kolača, pomenem konvergenciju katabolizma i divergenciju anabolizma, na šta mi čovek ladno odgovori kako je šećer problem zato što onda telo ne stigne da sagori masti.

 

Jednostavno, potrebno je da čovek zna kada da zaćuti i kaže - jeste, tako je.

 

Tako i ja moram da kažem, važna je ishrana, ako čovek nije bilde.

 

 

anabolic-vs-catabolic-pathw_med.jpeg

Link to comment

За мршављење ми је један лик давно дао добар савет - Никаква мудрост, треба само да сагориш више него што поједеш. :)

Link to comment

За мршављење ми је један лик давно дао добар савет - Никаква мудрост, треба само да сагориш више него што поједеш. :)

A što bi mršavio, ako nisi bilder ili bolstan? Pitam za druga :fantom:

Link to comment

A što bi mršavio, ako nisi bilder ili bolstan? Pitam za druga :fantom:

 

Зар билдери мршаве?

Ја би скинуо које кило, накупило се баласта током сезоне слава.

Link to comment

E pa u tome je i stvar - ako neko nije bilder, zašto bi uopšte razmišljao o tome šta jede?

ovo da se mete u zaglavlje ppp-a

Link to comment

A što bi mršavio, ako nisi bilder ili bolstan? Pitam za druga :fantom:

 

A pitaj ti druga što on ne bi bio bilder ili bolestan?

Link to comment

A pitaj ti druga što on ne bi bio bilder ili bolestan?

meni je trenutno lakshe da budem bolesna. a za posle cu da vidim -_-

Link to comment

Ne da mi djavo mira, moram nastaviti da citam topik, kao kad prodjes pored saobracajne nesrece. Za sada razmisljam da promenim nick u "Bolesni Bilder".

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...