Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Niko im ne zabranjuje da sviraju u cemane, ali, koliko ljudi znas koji bi kupovali hleb u pekari u kojoj rade Romi? Koliko ljudi znas koji bi lecili decu kod lekara Roma? itd...Edit: Nazalost, vecina ljudi Rome ne dozivljava kao ravnopravna ljudska bica vec kao nesto izmedju coveka i zivotinje. A to pomenuto zgrazavanje "pa gde njih", meni lici na "pa gde da udare komsijinog dzukca, sta je on kome kriv".
Pa ja ne znam kako je u tolerantnoj ravnici al u centru divlje Srbije nisam primetio da je problem kupovati od cigana (izvin arame, niko rome ne zove romi dole). Moja familija to redovno radi, zgrada nam odma do cigan(roma?)male. Imam i nekoliko drugova, ima bogme i par bogatih i postovanih porodica itd itd...Segregacija moze imati smisla kad postoje potpuno nekompatibilni moralni obrasci al ja imam nekompatiblniji moral sa englezima ovde no sa ciganima u Srbiji. Ima i maloletnih bandi srba pa niko nece zbog toga da optuzi celu naciju no kukamo na nasu decu™.
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

koliko ljudi znas koji bi kupovali hleb u pekari u kojoj rade Romi? Koliko ljudi znas koji bi lecili decu kod lekara Roma?
Mogu ja, mogu ja...! E ovde je svasta nesto kod Roma. Lekari i sve redom. Ups, nisu bas Romi...

simpson_682x400_733698a.jpg

Link to comment
U vezi kolektivne odgovornosti: kada su moju svastiku opljačkali na ulici, pitao sam njenog muža - Šta ćeš sad da radiš? Rekao je 'Ništa. Šta mogu da uradim?'
Ja bih na tvoje pitanje, bez obzira ko je lopov, odgovorio tako. MOžda nisi verno preneo razgovor, ali, meni stvarno ne bi bilo do njakanja još i sa policijom, kad me je neko pokrao, bez obzira da li je neki rom, belac ili crnac lopov. Imao sam dva iskustva, jedno nedavno, jedno pre 7 godina, gde sam se uverio da je bolje slegnuti ramenima i rezignirano se povući (ili na neki način sam rešiti problem), nego se njakati sa policijom.Prvi put kad su mi ukrali bickl sa terase(I sprat, tehnički to je teška krađa, za koju je zaprećena dosta velika kazna), policajci su se smejali kada je žena otišla da prijavi. I još su je pitali zašto nije bicikl bio vezan. :isuse:Drugi put, kad su nedavno ženi pretili preko SMS-ova, policajac je odbio da potpiše da je primio izjavu o pretnji(jer, pobogu, ko zna ko je to pretio, može on da najebe- baš je tako rekao), a pre toga je pokušao da eskivira da uopšte sasluša, pitajući, na kom mestu se žena nalazila kada je primila poruku. Jer ako je bila u centru, onda može da primi pritužbu, ali, ako je bila kod kuće, onda ništa. :isuse: Inače, žena mi ima status službenog lica i policija je dužna da joj pruži zaštitu, po zakonu.I što bi se ja sad obraćao policiji? Da me ismevaju jer tražim zaštitu? Pa, jebi ga, jebeš to onda. Za malu krađu, neću se ni osvrnuti, popizdiću u sebi i šlus. Za nešto veće, snaći ću se sam, valjda.
Link to comment
Pa pročitaj šta sam napisao, mislim da imam nekih razloga da mislim tako, iskustvenih.
"Pobogu" nije na tvoj racun, nego na racun te sredine. Meni kad se nesto desi, prvo zovem policiju, pa onda zenu. Razlog je (pre svega) da mogu da trazim da stetu pokrije osiguranje. :D
Link to comment
pa ja sam tu dosta pesimista. kada vidim sa kakvim podsmehom klinci odbacuju pojam "tolerancija", jasno mi je da, u eri znatno i trajno smanjenih resursa, u kojoj, na ovom tlu, narednih decenija nece biti moguce sprovoditi nikakve velike projekte socijalne inkluzije, Romi mogu da se, eventualno, nadaju da ih bas nece organizovano ubijati, ali ce stvari samo biti sve gore i gore i vise nema nacina da se poprave za nasih zivota, ako izuzmem neki veliki globalni dogadjaj koji ce pretumbati, sto kaze deda Miloje, ceo svet.e, po mom misljenju, terezijanska tradicija o kojoj govoris zapravo omogucava pogrome, posto se napadi na neprilagodjene manjine ne pravdaju zovom Ktulua, vec zastitom drzave. vigilanti sebe vide kao parapoliciju koja ima moralnu sankciju da vrati red u zajednicu.
Tačno tako.
Link to comment

sto puta sam pisao o ovome i uvek kazem da necu vise zato sto se nerviram. samo jedan primer, pre nekoliko godina sam vodio jednog klinca u jedan fensi kafic ovde. svi su me pitali zasto sam doveo ciganina u kafic. ovde kavuri i cigani zive potpuno odvojeno. ima i suprotnih primera, ali oni koji su prihvaceniji su uglavnom oni koji su uspesni (uglavnom trubaci), mada se i o njima ne prica lepo kada se udalje od stola.

Link to comment
sto puta sam pisao o ovome i uvek kazem da necu vise zato sto se nerviram. samo jedan primer, pre nekoliko godina sam vodio jednog klinca u jedan fensi kafic ovde. svi su me pitali zasto sam doveo ciganina u kafic. ovde kavuri i cigani zive potpuno odvojeno. ima i suprotnih primera, ali oni koji su prihvaceniji su uglavnom oni koji su uspesni (uglavnom trubaci), mada se i o njima ne prica lepo kada se udalje od stola.
Ovde se niokome ne prica lepo kad se udalji od stola.
Link to comment
sto puta sam pisao o ovome i uvek kazem da necu vise zato sto se nerviram. samo jedan primer, pre nekoliko godina sam vodio jednog klinca u jedan fensi kafic ovde. svi su me pitali zasto sam doveo ciganina u kafic. ovde kavuri i cigani zive potpuno odvojeno. ima i suprotnih primera, ali oni koji su prihvaceniji su uglavnom oni koji su uspesni (uglavnom trubaci), mada se i o njima ne prica lepo kada se udalje od stola.
uz moravu je mnogo "inkluzivnije", vec sam spominjaozapadnu, pardon
Link to comment

Verter, nisi u pravu. Telefonk ti je lepo rekao, mržnja prema Romima u Srbiji zaostaje za oom u Mađarskoj i Češkoj, ali to se menja i bojim se da ćemo ih uskoro sustiči. It's the European way. Ovo svakako ima veze sa preorijentacijom desničarske priče sa teritorijalne ekspanzije, na ekonomski uspeh, red, rad i disciplinu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...