Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

uf, zacudili biste se za kako malo se eminentni strucnjaci prodaju, svojevremeno je nuklearni institut u vinci dao sertifikat za teslinu purpurnu plocu.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

uf, zacudili biste se za kako malo se eminentni strucnjaci prodaju, svojevremeno je nuklearni institut u vinci dao sertifikat za teslinu purpurnu plocu.

kakav li je bio taj sertifikat? :unsure:

 

mislim, shta moze o tome da se kaze, osim da verovatno ne shkodi, i kad ga ostavish negde, nece da skochi :lolol:

Link to comment

Sad sam guglao tu Teslinu ploču, ponadavši se da je gramofonska, i naišao na "Teslinu teoriju orgonskih polja".

Jbt, kako je njima super zabavno, sve mogu da mešaju i povezuju kako im ćefne.

Jednom mi je raslo treće oko posred čela ali se kasnije ispostavilo da je to bila bubuljica. 

No, nema veze, bar sam na kratko pripadao tom mistično alternativnom društvu.

Link to comment

+1000

 

za dodatnih soma dindži dobiješ i berač šuljeva, ko voli za koktele i slično.

učini svaku žurku originalnom i svežom...

Link to comment

ok, treba svako da pazi šta piše i ne sme da piše neutemeljeno

 

samo me zanima, da li je vama u redu da doktorka reklamira margarin sa nedovoljno ispitanim masnoćama, kao hranu zdravu za decu

 

mislim, ako je ona tako etablirana doktorka, i bavi se dotičnom problematikom, što ne objavi studiju o tome, a ne da reklamira margarin i to vrlo konkretan

 

za mene, te dve gospođe rade zapravo istu stvar

iznose nekakve stavove koji su podržani naučnim studijama nikako ili delimično

 

i sad će biti da je jedna totalni minus a druga plus

meni to skroz van pameti

 

to su babe i zabe

ako to sto doktorka radi "nije u redu", njena greska je u sferi etike njene struke i morala

ako to sto blogerka radi "nije u redu", ta greska je u sferi odgovaranja pred zakonom

 

ja mislim da je blogerka dosta zasla u krimi-zonu svojim kvalifikacijama necije licnosti. sa stanovista intelektualnog postenja i rigora, blogerka nije duzna da postuje neki visok standard jer je laik. moze da bude glupa koliko hoce.

 

a doktorka se, cini mi se, nalazi u drustveno prihvatljivoj zoni, pod okriljem danasnjeg etickog i moralnog relativizma, gde ako ona moze da se opravda da radi iz iskrenog uverenja, biva nedodirljiva. njen eventualan motiv koristoljublja nije relevantan jer je to nesto najnormalnije u money makes right svetu.

 

tako da cak i ako bismo mogli da poredimo blogerka bi izvukla deblji kraj. ali ne mozemo da poredimo.

Link to comment

 

samo me zanima, da li je vama u redu da doktorka reklamira margarin sa nedovoljno ispitanim masnoćama, kao hranu zdravu za decu

 

mislim, ako je ona tako etablirana doktorka, i bavi se dotičnom problematikom, što ne objavi studiju o tome, a ne da reklamira margarin i to vrlo konkretan

 

za mene, te dve gospođe rade zapravo istu stvar

Ne moze nikako biti ista stvar kada doktorka koja je specijalista odgovarajuce struke reklamira neki proizvod kao zdrav. Jbg, ucila je skolu za to, zavrsila specijalizaciju i subspecijalizaciju i u odsustvu konkretnih dokaza koji govore suprotno, doktorka ima pravo da iznese tvrdnju da je jedan proizvod zdraviji od drugog. Covek uvek moze da kaze da je imao ocekivanja od strucnjaka da zna svoj posao. Pri tom, cak ni blogerka ne tvrdi da postoje studije koje dokazuju da je reklamirani proizvod stetan po zdravlje. Sa druge strane, koja ocekivanja o teoriji o stetnosti tog proizvoda mozemo da imamo od marketing menadzera?

Mene ovo podseca na pricu o vakcinama, gde se pojavi neki nadrilekar pa na blogu velikim slovima, uz citiranje kojekakvih studija™ oplete po ubicama koji truju decu vakcinama.

 

Ako blogerka moze da prodaje knigu o zdravoj ishrani koju reklamiraju psiholog i urolog, onda nema nikakvih moralnih problema da Dijamant prodaje margarin koji reklamira dijetolog :fantom:

Edited by Uskebasi
Link to comment

Je l neko nezavisno telo™ utvrdilo da taj novi margarin nema trans masti? 

 

I kada je doktorka promovisala margarin, a kada su oni skinuli staru verziju sa tržišta?

Link to comment

malo sam čitao te "promotivne tekstove"

 

bilo bi interesantno sa saznam šta joj konkretno zamera tužena, ali ne dovoljno da me natera da joj češljam blog

 

pa ako ima neko ko je već saznao, lijepo

 

e sad, mislim da na ovoj temi nedostaju ilustracije, pa malo da razbijem monotoniju pisane reči

unsaturated-fat-cis-vs-trans.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...